پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۰۸۹۱
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۶
مدیرکل بنیاد مسکن استان لرستان:
خرم آباد- مدیرکل بنیاد مسکن استان لرستان گفت: حدود ۷۶ درصد از مسکن‌های روستایی دورود مقاوم‌سازی شده‌است.

به گزارش گیتی آنلاین، مسعود رضایی اظهار داشت:  حدود 173 هزار خانوار روستایی استان لرستان در  153 هزار واحد مسکن روستایی اسکان دارند، حدود 63 درصد مسکن روستایی مقاوم‌سازی شده در حالی که میانگین کشوری 42 درصد و میانگین استان حدود 20درصد جلوتر از سطح کشور است، خوشبختانه شهرستان دورود در این میانگین جلوتر از سطح استان لرستان قرار دارد.

وی با اشاره به زلزله‌ شهرستان دورود در سال 85 افزود: حدود 76درصد از مسکن‌های روستایی در سطح این شهرستان که بخش عمده‌ای را شامل می‌شود مقاوم‌سازی شده‌است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان لرستان عنوان کرد: باتوجه به پهنه‌بندی شهرستان دورود، خطر زلزله در این شهرستان خیلی جدی بوده و یک واحد غیرمقاوم هم در دورود زیاد است، ما آمادگی ارائه تسهیلات به کل واحدهای روستایی که نیازمند تسهیلات و ساخت‌وساز هستند را داریم و نیز افرادی که فاقد مسکن در روستا هستند اگر دارای زمین باشند، برای ارائه تسهیلات به آن‌ها کمک می‌کنیم.

وی با بیان اینکه تسهیلات مسکن روستایی 25 میلیون تومان با حدود پنج درصد کارمزد و باز پرداخت 15 ساله است تصریح کرد: ضمانت این تسهیلات، سفته زنجیره‌ای و سند املاک روستایی است.

رضایی بیان کرد: حدود 61 تا 63 درصد از مسکن‌های روستایی لرستان مقاوم‌سازی شده ولی این به معنای مقاوم‌سازی تمام مسکن‌های روستایی نیست، متأسفانه تراکنش این کار در بعضی از سطح شهرستان‌ها و روستاهای استان بسیار نامناسب و در بعضی مناطق درصد بهره‌مندی آن‌ها زیر 10 درصد است.

وی با بیان اینکه روستاهای بخش کاکاوند، میربگ جنوبی دلفان، شهر سپیددشت، بخش زلقی، بخش ززو ماهرو نیازمند مقاوم‌سازی هستند خاطرنشان کرد: درصد بهره‌مندی مقاوم‌سازی در سطح استان لرستان درصد پراکنش متوسط نیست، شهرستان‌هایی از جمله دورود، بروجرد و الشتر درصد بهره‌مندی مقاوم‌سازی خوبی دارند و در بعضی از شهرستان‌ها این درصد خیلی ضعیف و نیازمند توجه بیشتر است و  باید توجه ویژه‌ای به این مناطق داشته باشیم.

مدیرکل بنیاد مسکن استان لرستان گفت: ما به‌دنبال ترویج و ترغیب مقاوم‌سازی خانه‌های روستایی هستیم و این کار به‌تنهایی از عهده بنیاد مسکن بر نمی‌آید، مسئولان محلی باید احساس مسئولیت بیش‌تری داشته و به کمک بنیاد مسکن بیایند، ما این آمادگی را داریم تمام نیاز مناطق استان لرستان را پیگیری و رفع کنیم./تسنیم

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: