پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۰۹۲۶
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۷
توسط موسسه آموزش و منابع انسانی اتاق بازرگانی تهران راه‌اندازی شد
اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در راستای اهداف آموزشی و توانمندسازی بنگاه‌های بخش خصوصی، کانون ارزیابی و توسعه شایستگی مدیران (Assessment Center) راه‌اندازی می‌کند.

منابع انسانی و به‌ویژه مدیران ارشد و میانی و تخصصی از ارکان و سرمایه‌های اصلی سازمان‌ها و شرکت‌ها به شمار می‌روند. تامین مدیران حرفه‌ای و ارتقای کارآیی و اثربخشی فعالیت مدیران همواره از دغدغه‌های اصلی شرکت‌ها و تشکل‌های اقتصادی ‌است و به همین دلیل تاکنون مدل‌ها، روش‌ها و تجارب متنوعی در ایران و سایر کشورها برای ارزیابی مدیران معرفی و اجرا شده است.

 بسیاری از سازمان‌های دولتی و بنگاه‌های اقتصادی بخش خصوصی همچنان از شیوه‌های سنتی برای ارزیابی و انتخاب مدیران و کارکنان خود استفاده ‌می‌کنند این سازمان‌ها به مدرک تحصیلی یا دانشگاه محل تحصیل افراد، استفاده از ابزارهایی نظیر مصاحبه‌های سنتی، بدون در نظر گرفتن فاکتورهای دیگر در ارزیابی و انتخاب افراد توجه دارند.

در راستای اهداف و رویکرد‌های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در حوزه توانمندسازی بنگاه‌ها و تشکل‌های بخش خصوصی و افزایش بهره‌وری و گسترش فرهنگ شایستگی مدیران، خلاء یک مرکز ارزیابی در اتاق احساس شد که توسط موسسه آموزش اتاق تهران راه‌اندازی شد.

 ناصر عندلیب، مدیر موسسه آموزش اتاق تهران در مورد راه‌اندازی این کانون گفت: هدف از ایجاد این مرکز، شناخت و تعیین یک گروه از کارکنان مستعد و شایسته شرکت‌ها و تشکل‌های اقتصادی عضو اتاق تهران جهت واگذاری مسئولیت‌های مدیریتی و همچنین رشد و توانمندسازی آنان در مجموعه‌های ذیربط است و موسسه آموزش و توسعه منابع انسانی اتاق بازرگانی تهران به‌منظور رسیدن به اهداف فوق اقدام به راه‌اندازی کانون ارزیابی وتوسعه شایستگی مدیران کرده است.

 به گفته عندلیب در هر روز تعدادی از کاندیدهای معرفی شده از سوی شرکت‌ها و تشکل‌های اقتصادی عضو اتاق تهران توسط دو یا چند ارزیاب مورد سنجش قرار گرفته و بر این اساس نقاط قوت و نقاط قابل بهبود افراد مشخص شده و پس از ارائه بازخوردهای لازم به مدیریت ارشد و فراگیران مجموعه، براساس اهداف از پیش تعیین شده در دو حالت تصمیم‌گیری انجام می‌پذیرد:

  • تصمیم‌گیری برای انتخاب و استخدام یا ارتقا افراد برای نقش‌های مسئولیتی (کانون ارزیابی)
  • تعیین خلاء‌های شایستگی و حوزه‌های مورد نیاز برای توسعه آنان (کانون ارزیابی و توسعه)

 

مدیر موسسه آموزش اتاق تهران افزود: متخصصان ارزیابی یکی از ارکان کلیدی کانون ارزیابی هستند. لذا به منظور دستیابی به کیفیت بالا در انجام ارزیابی‌ها و به ویژه در تهیه گزارشات مدیریتی، بازخورد و برگزاری جلسات انفرادی با فراگیران، این موسسه از افراد مجرب در این زمینه بهره می‌گیرد.

 

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: