پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۰۹۲۷
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۵
در نشست هیات مدیره انجمن صنایع لوازم خانگی ایران با هیات رئیسه اتاق تهران مطرح شد
انجمن صنایع لوازم خانگی ایران در نشست با هیات رئیسه اتاق تهران گزارش کاملی از مشکلات این صنعت به همراه راهکارهای پیشنهادی برای حل این مسایل ارائه کرد.

در ادامه دیدارهای اعضای هیات مدیره تشکل‌های اقتصادی بخش خصوصی با هیات رییسه اتاق بازرگانی تهران، اعضای هیات مدیره انجمن صنایع لوازم خانگی ایران در اتاق تهران حضور یافته و مهمان نشست هفتگی هیات رئیسه اتاق تهران بودند.

این نشست‌ها که مدتی است با هدف تقویت تعامل اتاق بازرگانی تهران و تشکل‌های اقتصادی بخش خصوصی برگزار می‌شود، احصای مسایل و مشکلات تشکل‌ها را در دستور کار خود قرار داده است.

در نشست اخیر هیات رییسه اتاق تهران نیز اعضای هیات مدیره انجمن صنایع لوازم خانگی ایران به همراه چند تن از مدیران عامل شرکت‌های تولید لوازم خانگی حضور یافتند و ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص فعالیت‌های انجمن و نتایج برپایی نمایشگاه لوازم خانگی به تشریح مشکلات و موانع موجود بر سر راه تولیدات داخلی و نوآوری در صنایع لوازم خانگی پرداختند.

بر اساس آنچه دبیر و اعضای انجمن صنایع لوازم خانگی مورد اشاره قرار دادند، بوروکراسی در سیستم ثبت سفارش، مشکلات مربوط به تامین قطعات و ترخیص کالا از گمرکات، توسعه قاچاق به دلیل نوسانات ارز، پرداخت مابه‌التفاوت کالاهای وارداتی، صدور بخشنامه‌های متعدد و متناقض از سوی دستگاه‌های ذیربط، محتاط بودن بدنه کارشناسی در بسیاری از وزارتخانه‌ها و عدم تصمیم‌گیری به موقع و نگرانی از استمرار رکود در صنعت کشور از جمله مشکلات این صنعت است.

اعضای هیات رئیسه اتاق نیز ضمن تشکر و قدردانی از حضور هیات مدیره انجمن صنایع لوازم خانگی ایران، به امکانات مناسب فراهم آمده توسط اتاق برای آموزش اعضای تشکل‌ها اشاره کرده و خواستار توسعه ارتباطات بیشتر بین انجمن و اتاق تهران با توجه به کانال‌های ارتباطی موجود شدند. هیات رییسه اتاق تهران همچنین، پیگیری موارد اعلام شده توسط اعضای هیات مدیره انجمن صنایع لوازم خانگی ایران و حمایت کامل از برنامه‌ها و فعالیت‌های انجمن‌ها و تشکل‌ها در چارچوب آئین‌نامه‌های مصوب را مورد تاکید قرار دادند.

 

اهمیت صنعت لوازم خانگی و ارتباط مستقیم با رفاه مردم

حبیب‌الله انصاری، دبیر انجمن انجمن صنایع لوازم خانگی درباره جزییات این جلسه به روابط عمومی اتاق تهران گفت: این نشست به دنبال بازدید رییس اتاق تهران از هجدهمین نمایشگاه لوازم خانگی و دستاوردها و توان بالقوه این صنعت برگزار شد و هدف دیگر آن بود که بار دیگر مسایل و مشکلات صاحبان صنایع لوازم خانگی در پارلمان بخش خصوصی مطرح شود. آقای خوانساری نیز البته اهتمام ویژه‌ای به رفع مسایل پیش روی اقتصاد و صنایع داخلی دارند.

او افزود: صنعت لوازم خانگی نیز یکی از رشته‌های شتاب‌دهنده توسعه اقتصادی همه کشورهاست؛ به این دلیل که با عموم مردم در ارتباط است و به طور مستقیم تامین‌کننده و بهبوددهنده سطح رفاه جامعه است. اسن صنعت هم‌چنین مواد اولیه مهم صنایع بالادستی نظیر فولاد، مس و آلومینیوم را مورد استفاده قرار می‌دهد و از این نظر نیز برای توسعه صنایع بالادستی حایز اهمیت است. بنابراین، هیات رییسه اتاق تهران از باب اهمیت این صنعت این جلسه را برگزار کردند تا از نزدیک در جریان وضعیت این روزهای صنعت لوازم خانگی قرار بگیرند.

انصاری ادامه داد: اعضای انجمن لوازم خانگی و مدیران برخی واحدهای تولیدی هم ضمن بیان چالش‌ها، راه‌حل‌هایی نیز ارائه کردند. در عین حال، پس از این نشست، گزارش مکتوبی از مشکلات اقتصادی در سطح کلان و به طور ویژه در صنعت لوازم خانگی به هیات رییسه اتاق تهران ارائه شده و رئیس اتاق نیز به دنبال آن هستند که این موانع را با رایزنی با مسوولان دولتی برطرف کنند.

 


نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: