پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۰۹۴۰
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۶
فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان:
خرم آباد- فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان گفت: طرح ترک‌اعتیاد کرامت، براساس دین‌مداری و بهبود پایدار است.

به گزارش گیتی آنلاین، سردار مرتضی کشکولی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: ما در کشور دو نوع معتاد داریم، یک نوع معتاد متجاهر که طبق آمار بهزیستی و شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر با 750 نفر در استان است و بین  70 تا 90 هزار نفر معتاد عادی شناسایی شده که در کمپ ماده 15 مستقر هستند.

وی افزود: در بررسی‌های میدانی و مطالعات پژوهشی انجام‌شده به این نتیجه رسیدیم که حلقه جمع‌آوری معتادان به‌ویژه معتادان متجاهر بردن به اردوگاه، سم‌زدایی، روان‌درمانی و درمان یک حلقه‌ای ناقص است، این حلقه صیانت و حرفه‌آموزی و اشتغال‌زایی با ضمانت لازم دارد.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان عنوان کرد: در طرح ما اولاً این افراد را دائم نگهداری و مراحل پروتکل بهزیستی را اجرا می‌کنیم، البته ما دو مرحله مهارت‌زایی، اشتغال و ایجاد همیار برای معتادان اضافه کرده و همیاران را از اعضای خانواده، دوستان و خیران مسجد تعریف کرده‌ایم.

 کشکولی بیان کرد: ما در طرح کرامت 4 پارک را پیش‌بینی کرده‌ایم، پارک اول شامل احیا، غربالگری، پذیرش و روانکاوی است؛ پارک دوم شامل نجات، روان‌پزشکی، کارهای عمومی، آموزش خانوده، ورزش و احکام است، پارک شوم شامل حرفه‌آموزی بوده و زمان آن 3ماه است و پارک چهارم که 6 ماه بوده رصد مداوم فرد، مشاور مداوم خانواده، رشد جامعه‌پذیری و به‌کارگیری نجات‌یافتگان در تشکیلات ترک‌اعتیاد مسجدمحوراست.

وی با اشاره به اینکه همه پارک های ذکر شده مجزا هستند، گفت: نکته مهم  خروج قطره‌چکانی معتادان از اردوگاه است.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان در ادامه با بیان اینکه درطرح پیشنهادشده به‌دنبال این هستیم که سمن‌ها حقوق‌بگیر ما باشند، خاطرنشان کرد: سمنی که کمپی دایر کرده و از معتاد یا خانواده‌اش بابت ترک‌اعتیاد پولی دریافت می‌کند به دنبال درمان کامل نیست، این یک نقض است و ما می‌خواهیم این نقض را برطرف کنیم.

کشکولی اظهار داشت: روش‌های ما در طرح کرامت دارومحور، طب اسلامی و پرهیزمداراست، درهرصورت ما می‌خواهیم همه ضوابط حاکم بر بهزیستی را رعایت کنیم، بنابر این همه مجوزها را دریافت می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه پروتکل ما دین‌مدار و بهبود پایدار است، افزود: مکانی را درحاشیه پادگان شهید بهشتی برای ایجاد اردوگاه شناسایی کرده‌ایم، ما برای ترک‌اعتیاد به کمک دولت آمده‌ایم./تسنیم

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: