پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۰۹۴۱
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۶
دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان لرستان:
خرم آباد- دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان لرستان گفت: بسیاری از جرائم ارتکابی با موادمخدر ارتباط مستقیم دارد.

به گزارش گیتی آنلاین، مجتبی بیرانوند در جلسه شورای مبارزه با موادمخدر که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: سیاست گذران و مسئولان مبارزه با موادمخدر به این نتیجه رسیده‌اند که یک دستگاه اجرایی به‌تنهایی نمی‌تواند عهده‌دار مبارزه با موادمخدر باشد، بر همین اساس بیش از ۲۴دستگاه اجرایی، وزارت‌خانه و نهاد مسئولیت مبارزه با موادمخدر را به‌عهده گرفته‌اند.

وی افزود: در استان‌ها ۲۴دستگاه اجرایی وظیفه مبارزه با موادمخدر را دارند، از طرفی شورای ستاد مبارزه با مواد مخدر در کشور و شوراهای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در استان‌ها وظیفه هماهنگی و تعامل بین‌بخشی دستگاه های اجرایی را دارند.

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان لرستان عنوان کرد: از ابتدای امسال تاکنون به‌علت هماهنگی و تعامل خوبی که بین دستگاه‌های عضو شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر انجام‌شده، خوش‌بختانه کلیه کمیته‌های تخصصی و شوراهای فرعی شهرستان‌های تابع به‌خوبی و به‌صورت ماهیانه در حال برگزاری هستند.

بیرانوند بیان کرد: در ارزیابی ۸ماهه اول سال در بین ۳۱استان و دو منطقه آزاد کیش و عسلویه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر لرستان موفق به کسب رتبه هفتم شده‌است.

وی با اشاره به کشفیات موادمخدر در سطح استان لرستان گفت: کل کشفیات استان لرستان در ۹ماهه اول سال ۹۶ حدود ۵تن و۱۹۰کیلوگرم و۵۴ گرم بوده که میزان این کشفیات در ۹ماهه امسال به ۶تن و ۵۲۰کیلوگرم و ۱۴۷ گرم رسیده و ۲۶ درصد رشد داشته‌است.

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان لرستان تصریح کرد: باتوجه به اینکه بیش‌ترین موادمخدر در کشور همسایه تولید و بخشی از این مواد توسط قاچاقچیان از ایران عبور می‌کند، باید  میزان کشفیات بالا باشد که خوش‌بختانه دستگاه‌های کاشف موادمخدر رصد بسیار خوبی در این زمینه دارند.

بیرانوند با اشاره به برگزاری کمیته‌های مقابله با موادمخدر استان خاطرنشان کرد: در بسیاری از این کمیته‌ها فرمانده انتظامی لرستان حضور دارد و هم‌چنین فعالیتمان با همکاری دستگاه قضا و دادستان استان در حوزه شناسایی املاک و اموال  قاچاقچیان مبارزه با موادمخدر تقریبا به‌روز شده‌است.

وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه‌ای بین ستاد مبارزه با موادمخدر و بسیج مستضعفان اظهار داشت: این تفاهم‌نامه در سطح کشور اجرا شد و بسیج همواره در حوزه پیشگیری، مراقبت، صیانت و همه موارد در سطح استان پیشگام است، بر همین اساس در ۲۸ آبان ماه یک ظرفیت ۴هزارنفری در سطح کشور برای نگهداری، درمان و کاهش آسیب معتادان متجاهر و هم‌چنین توانمندسازی و صیانت تفاهم‌نامه‌ای در سراسر کشور منعقد شده‌است.

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان لرستان افزود: استان لرستان جزء ۱۰استانی است که از یک ظرفیت ۴۰۰نفری علاوه بر ظرفیت ماده ۱۶ با همکاری سپاه استان برای نگهداری معتادان در مرکز استان راه‌اندازی خواهد کرد./تسنیم

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: