پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۰۹۸۰
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۸
فلاحتی:
گیتی آنلاین - عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت:کنکور و کلاس های مرتبط با آن نگرانی هایی برای دانش آموزان به وجود می آورد و در این میان تنها موسسات کنکور هستند که از این شرایط درآمدهای میلیاردی به جیب می زنند.
به گزارش گیتی آنلاین ؛ وزیر آموزش و پرورش بعد از برگزاری جلسه تعیین‌تکلیف نهایی درباره کنکور سال ۱۳۹۸، از خداحافظی با برگزاری آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی یا همان "کنکور سراسری" خبر داده است. فرهاد فلاحتی، عضو کمیسیون آموزش مجلس، اقدام وزیر آموزش و پرورش برای حذف کنکور ۸۵ درصد رشته محل های دانشگاهی  را گامی موثر در راستای اصلاحات زیرساختی در نظام آموزشی کشور عنوان کرد و گفت: حذف کنکور موضوعی است که قانون آن را تکلیف کرده است.

نماینده مردم قائنات در مجلس با اشاره به مشکلاتی که کنکور برای دانش آموزان و والدین آنها به وجود می آورد به موضوع سودجویی موسسات آموزشی در این زمینه اشاره کرد و گفت: کنکور و کلاس های مرتبط با آن نگرانی هایی برای دانش آموزان به وجود می آورد و در این میان تنها موسسات کنکور هستند که از این شرایط درآمدهای میلیاردی به جیب می زنند.

وی افزود: موضوع حذف کنکور و رویکرد وزیر آموزش و پرورش در این خصوص موضوعی است که بسیاری از کارشناسان به آن اتفاق نظر دارند. البته حذف کنکور به معنی استفاده بهتر از ظرفیت ها برای ورود به دانشگاه هاست و به این معنی نیست که آشفتگی در این قضیه ایجاد کنیم. تجربه خیلی از کشورها و خیلی از آموزش و پرورش ها و دانشگاه ها در کشورهای جهان نشان می دهد که می شود از این فضای کنکور که فقط تستی و استرس زا است و مشکلات فراوان دیگری دارد خارج شد و بهتر می توان فارغ التحصیلانی باسواد تر تحویل جامعه داد.

فلاحتی با بیان اینکه چندین سال است که در خصوص حذف کنکور صحبت می شود، اما متاسفانه اجرایی نشد گفت: یکی از گام های موثری که برای حذف کنکور باید برداشته می شد امسال برداشته شد و اینکه ۸۵درصد از ظرفیت دانشگاه ها را با معدل و انتخاب دانش آموز پوشش بدهیم و بدون دفترچه کنکور می آوریم، گام مثبتی است. در واقع در این شرایط دانش آموز می داند که باید خودش را برای معدل بهتر آماده کند تا در دانشگاه های بومی تحصیل کند.

عضو کمیسیون آموزش مجلس در ادامه گفت: ما این انتظار را نداریم که کنکور ظرف مدت یک سال به صورت مطلق حذف شود و این کار نه علمی و نه شدنی است.  در مجموع رویکرد وزیر آموزش و پرورش برای حذف کنکور منطقی است و قانون هم برای حذف کنکور تکلیف کرده است و اجرای آن از طریق وزیر با این سبک خوب خواهد بود  و امیدواریم فضای مثبتی در جامعه ایجاد شود که گام دوم را برای رشته های باقی مانده هم برداریم تا دانش آموزان بدون هیچگونه استرسی به اهداف آموزشی خودشان برسند./پاد

انتهای پیام/*

نویسنده:رحمت گلستانی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: