پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۰۹۸۲
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۱
مدیرعامل آبفا شهری لرستان:
خرم آباد- مدیرعامل آبفا شهری لرستان گفت: 99.8 درصد مردم لرستان از آب سالم و بهداشتی بهره مند می باشند.

به گزارش گیتی آنلاین، حمیدرضا کرموند گفت: شرکت آبفا شهری لرستان در سال 1371 تأسیس و به‌عنوان یک شرکت خدماتی زیرمجموعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و وزارت نیرو مشغول به انجام خدمت‌رسانی به مردم شهرهای استان لرستان معرفی‌شده است.

وی افزود: این شرکت از بدو تأسیس تابه‌حال اقدامات مهمی در راستای وظایف محوله که همان تأمین و توزیع آب شرب سالم و بهداشتی و دفع مناسب فاضلاب مشترکین شهرها می‌باشد را انجام داده که به نسبت سال‌های پیش از انقلاب این اقدامات قابل‌ملاحظه و چشمگیر بوده است.

مدیرعامل آبفا شهری لرستان ادامه داد: جمعیت شهری تحت پوشش این شرکت در حال حاضر یک‌میلیون و 203 هزار نفر و شامل 25 شهر می‌باشد و این شرکت در حال حاضر حدود 403 هزار فقره انشعاب آب را واگذار نموده درحالی‌که در ابتدای انقلاب این تعداد حدود 57 فقره بوده است.

کرموند اظهار داشت: در حوزه واگذاری انشعابات فاضلاب در ابتدای انقلاب 20 هزار و 400 فقره بوده که هم‌اکنون به 263 هزار فقره افزایش‌ یافته است و در حوزه جمعیت تحت پوشش آب شهری در ابتدای انقلاب 53 درصد و هم‌اکنون 99.8 درصد تحت پوشش آب سالم و بهداشتی شهری می‌باشند.

وی گفت: این شرکت در حوزه احداث تصفیه‌خانه‌های آب و فاضلاب بعد از انقلاب اسلامی اقدامات مهمی را انجام داده به‌نحوی‌که در ابتدای انقلاب هیچ‌کدام از شهرهای استان دارای تصفیه‌خانه آب یا فاضلاب نبوده درحالی‌که هم‌اکنون 2 باب تصفیه‌خانه آب و 4 تصفیه‌خانه فاضلاب به بهره‌برداری رسیده و 5 تصفیه‌خانه فاضلاب دیگر نیز در دست اقدام می‌باشد که با افتتاح این تصفیه‌خانه‌ها تمامی شهرهای استان دارای تصفیه‌خانه فاضلاب می‌گردند.

مدیرعامل آبفا شهری لرستان همچنین خاطرنشان کرد: در حوزه اجرای شبکه آب در شهرهای استان حدود 2 هزار و 500 کیلومتر خط انتقال احداث‌شده و حدود 70 مورد مخزن با حجم ذخیره 280 هزار مترمکعب در شهرهای استان احداث گردیده است و همچنین در همین دوران هزار و 150 کیلومتر شبکه فاضلاب نیز اجرا گردیده است.

کرموند تصریح کرد: در طول دوران شکوهمند انقلاب اسلامی پروژه‌های بزرگی در حوزه آب‌رسانی به شهرها مانند آب‌رسانی به شهر پلدختر، آب‌رسانی به شهر چغابل، کوهدشت، معمولان، دورود، قسمت‌هایی از شهر خرم‌آباد و انتقال آب از منطقه کاکارضا به شهر خرم‌آباد و ... انجام‌گرفته است./یافته

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: