پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۱۰۱۶
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۴
پایت را که از درب خانه بیرون می‌گذاری، صحنه‌های آزاردهنده شروع می‌شود، مانتوهای کوتاه و تنگ، شلوارهایی که از آن هم تنگ‌ترند. آرایش‌های غلیظ و تند، کفش‌هایی پاشنه بلند و رنگ‌های شبرنگ، روسری‌های کوتاه و شال‌های آویزانی که با اندک حرکتی از سر، پایین می‌افتند و بسیار نکات دیگری که متأسفانه عده‌ای از دختران و زنان ما را به مانکن‌های متحرک جامعه تبدیل کرده است.

فرهنگ و آداب و رسوم جاری در جامعه اسلامی که بر پایه اعتقادات و ارزش‌های دینی و اعتقادی شکل گرفته‌اند، همواره مورد طمع دشمنان برای ضربه زدن به یک نظام اسلامی و پایبند به اصول و ارزش‌ها بوده است.

در طول تاریخ به ویژه قرن اخیر، کشورهای استکباری و زورگو برای تسلط بر کشورهای اسلامی بیش از هرجای دیگری به مشکل خورده‌اند. علت این امر اعتقادات مردم و باورهای دینی آنها بوده است که هرگز اجازه تسلط بیگانه را بر جان، مال، ناموس و وطن خود نمی‌داده‌اند اما دشمن برای تسلیم مردم در این جوامع و رسیدن به خواسته‌های شوم خود بیکار ننشسته است.

یکی از مهم‌ترین روش‌های ضربه زدن به باورها و اعتقادات مردم در جوامع اسلامی که با هدف تسلط بر این کشورها به کار گرفته شده است، ترویج بی‌بند و باری و سست کردن اعتقادات جوانان و مردم به ویژه از طریق مبارزه با حجاب اسلامی بوده است.

دشمن به درستی به این اصل پی برده است که سست شدن حجاب و هجمه به عفاف جامعه می‌تواند به عنوان پنجره ورود و رسوخ برای تخریب اعتقادات و فرهنگ یک جامعه اسلامی عمل کند چرا که آسیب به فرهنگ عفاف و حجاب به دنبال خود رواج بی‌بند و باری، سرگرم کردن جوانان به عنوان نیرو و سرمایه موثر یک کشور به لذایذ و شهوت پرستی و عملا از کار انداختن نیروی مهم جوانان، لطمه خوردن جدی به کانون خانواده و جامعه و بسیاری از مشکلات و ناهنجاری‌های اجتماعی و فرهنگی دیگر را در پی دارد.

مردم ایران در طول سال‌های طولانی نسبت به حفظ حجاب و عفاف در جامعه مقید بوده و حتی دوران کشف حجاب و خفقان پهلوی اول و رواج بی‌بند و باری در جامعه در زمان پهلوی دوم نیز نتوانست حجاب اسلامی را از زنان ایرانی بگیرد، هرچند این سیاست‌های خبیثانه لطمه‌هایی به اعتقادات برخی وارد آورد و باعث رواج بی‌حجابی شد.

رضا شاه خبیث روز ۱۷ دی ماه سال ۱۳۱۴ شرط کرده بود  که تنها دخترانی که بی‌حجاب شوند، می‌توانند مدرک فارغ‌التحصیلی دیپلم دانشسرای عالی دریافت کنند. برخی دخترهای نجیب‌زاده با وجود زحمات چندین ساله خود، قید مدرک را زده و حاضر به بی‌حجابی نشدند ولی دخترانی بودند که به زور بی‌حجاب شده و در طول سخنرانی‌های رضا شاه قلدر رو به دیوار ایستاده و اشک می‌ریختند.

اکنون به ماه‌های پایانی سال ۱۳۹۷ رسیدیم و انقلاب شکوهمند اسلامی خود را برای جشن ۴۰ سالگی خود آماده می‌کند ولی هنوز هم برخی از مروجان و موافقان کشف حجاب وجود دارد که عاشق غرب، دموکراسی، حقوق بشر و غیره هستند و مدام حرف از برداشتن روسری و اجباری بودن آن می‌زنند و حتی حامی کمپین‌های نه به حیا و عفت هم شده‌اند.
 
جوک پشه و دختر خیابان انقلاب

یادمان می‌آید که یکی از دخترانی که در خیابان انقلاب کشف حجاب کرده بود به کانادا پناهنده شده و طی مصاحبه‌ای از کشورهای غربی خواسته است بر تحریم‌های ایران بیفزایند و مدعیان اصلاحات را بگو که برای کشف حجاب این اجق وجق‌های خیابانی چه کف و سوتی می‌زدند که گویی  سر برف زردآلو گرفته‌اند! ولی خودمانیم‌ها! عجب پیشنهاد خطرناکی کرده است؟! چون مدت‌هاست که آمریکا، کانادا و اروپا منتظر پیشنهاد او بودند تا تحریم‌ها را بیشتر کنند، چراکه با این خواسته سخیف دختر خیابان انقلاب پناهنده شده به کانادا یاد جوکی افتادم که می‌گفت،  پشه رفته بود خون بده! پرستار پرسید؛چند سی سی میدی؟! پشه گفت؛ سی سی چیه، بشکه بیار!

با این اوصاف خود را در وسط خیابان‌های شلوغ و پرتردد تبریز می‌بینم تا راهی برای یک گفت‌وگوی صمیمی ولی بدون هویت خبرنگاری با دختران با هر نوع حجابی داشته باشم.


گفت‌وگو با دختران بدحجاب نه به عنوان خبرنگار بلکه به عنوان یک دوست

کتاب‌فروشی معروف تبریز در خیابان آبرسان گزینه خوبی برای تبادل اطلاعات و صحبت‌های دخترانه است، به آنجا رفته و مشغول ورق زدن کتاب‌ها هستم تا زمانی که دو دختر دانشجو به سمتم آمده و دنبال کتاب‌های مدنظرشان بودند.

آرزو و طناز دختران دانشجو، ۲۵ ساله، دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه تبریز هستند با حجابی که بیشتر می‌توان بی‌حجاب نامید.

به بهانه اینکه شما هم پایان‌نامه می‌نویسید سر صحبت باز شد و موضوعات پایان‌نامه را هم با هم مرور کردیم؛ من هم موضوع پایان‌نامه خود را با عنوان حجاب  به آنها گفتم.

او می‌گوید: پوششم را دوست دارم، چرا وقتی هنرپیشه‌ها با این نوع مانتوها به روی سن رفته و همه برای آنها دست تکان می‌دهند کسی کار به کار آنها ندارد و ایراد نمی‌گیرند ولی به ما که می‌رسد، همه اعتراض می‌کنند.

مقصد بعدی‌، کتابخانه مرکزی تبریز است، چراکه آنجا نیز محلی برای برقراری ارتباط با همه مدل دختر است. در بوفه کتابخانه با گروهی از دختران که بلند بلند  صحبت می‌کنند، آشنا شدم و بدون هیچ مقدمه‌ای نظرشان را در مورد حجاب و کمک به پایان نامه‌ام پرسیدم.


قیمت لباس بدحجابان خیلی ارزان‌تر از لباس باحجابان است/ مسوولان یا خوابند یا مُرده

الهه دختری ۲۲ ساله با یک حجاب معمولی  لباس بدحجابان را ارزانقیمت می‌دانست و معتقد بود: آخر خواهر من وقتی مانتو جلو باز در هر ارزانفروشی ریخته و اشانتیون ساپورت هم می‌دهد مگه یک فرد با توان معمولی یا رو به پایین مرض دارد که چادر با قیمت چند صد هزار تومان را بخرد.

الهه با ابراز تاسف از رفتن به خواب زمستانی برخی مسوولان، گفت: یا این مسوولان خواب هستند و یا مرده‌اند! چراکه فروش مانتو جلو باز را ممنوع می‌کنند ولی قیمت چادرهای خوشگل حجابی بسیار گران بوده و من که علاقمند به خرید چادر زیبا هستم توان خرید را نداشته و مجبور به مانتویی بودن می‌شوم.


اگر بدحجاب نباشیم کسی ما را تحویل نمی‌گیرد

او می‌گفت: بعد از فارغ‌التحصیلی به بیشتر جاها برای کار سر زدم از من انتظار روابط اجتماعی بالا را داشتند که اوایل معنی آن را نمی‌دانستم ولی بعد متوجه شدم که منظور همان مانتوی کوتاه و آرایش نسبتاً غلیظ است.

لادن که بدحجابی را برخی‌ها یک نوع مدرنیته و کلاس در جامعه می‌دانند، گفت: در کل  اگر شیک و پیک نباشیم در بیشتر جاها کسی در این جامعه ما را تحویل نمی‌گیرد و آدم حسابمان نمی‌کند.

مقصد بعدی را مجموعه باغ کتاب تبریز انتخاب می‌کنم که کافه‌ای فرهنگی و نوعی پاتوق برای جوانان است؛ هوای سرد تبریز چنان سوزناک بود که در یک صندلی نشسته و سفارش چایی دادم، به اطرافم نگاه کرده و متوجه دو دختر پالتو به تن و شال و کلاه شدم ولی آنچه برایم جالب بود شلوار پاره پوره یکی از دختران بود که تناقض زیادی با شال و کلاه و دستکش‌های در دستش داشت.

خدا را شکر، نزدیک صندلی من نشسته و سفارش خود را دادند و با اینکه در این هوای سرد عجب جراتی دارید که چنین شلواری تن کردید گفت‌وگوی خود را آغاز کردم.


اگر یخ هم بزنم لباسم مد است و باید بپوشم

خدا پدر هر چی مُد و طراح را لعنت کند با این طرح‌هایشان؛ این‌ها صحبت‌های نازنین سوژه ما بود که می‌گفت: تازه  بابت این شلوار که برند هم هست کلی پول داده‌ام و حیفم آمد که نپوشم وگرنه در حال یخ زدن هستم.
  

پیرسمساری: رعایت حجاب همان حفظ حریم خصوصی است

نسرین پیرسمساری رئیس جمعیت بانوان فرهیخته کشور در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: از اواخر سال ۵۵ و زمانی که دوم راهنمایی بودم، به صورت رسمی حجاب برتر را انتخاب کردم و حتی در آن زمان بسیار مورد تحقیر دیگران در بیرون و مدرسه قرار گرفتم ولی سر کردن چادر مشکی به صورت رسمی از زمان پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی بود.

وی افزود: هیچ‌گاه چادر برای من یک محدودیت نبوده و حتی به صراحت می‌توانم بگویم که آرامش وصف‌ناپذیری به من عطا کرده است.

رئیس جمعیت بانوان فرهیخته کشور بیان کرد: از وقتی چادر سر کرده‌ام، حس می‌کنم برای خود یک حریم مشخص کرده و هر کسی نمی‌تواند وارد این حریم شود. قطعاً اگر به حجاب با دید حریم خصوصی نگاه کنیم، دیگر گزافه‌ها مطرح نخواهد بود.
  

ساعی: متولیان فرهنگی کم‌کاری در موضوع حجاب کرده‌اند

زهرا ساعی نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار کرد: باید قبول کرد که کار فرهنگی مناسبی جهت تبیین حجاب در کشور صورت نگرفته و متولیان فرهنگی که وظایف ذاتی در این خصوص دارند، کم‌کاری کرده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه حجاب یکی از ضروریات و فرایض دینی است، توضیح داد: برخی از مسائل دینی به دلیل اینکه جزو احکام صریح و شفاف هستند، قابل اجتهاد و تفسیرپذیر نیست که حجاب نیز جزو همین دسته‌ها است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس خاطرنشان کرد: کشور ایران در حال گذر به سمت مدرنیته است، از این‌رو برخی مسائل  پیش خواهد آمد ولی آنچه اهمیت دارد مدیریت درست برای مقابله با هجمه‌های نوین است که بدحجابی یکی از آنهاست.
  

مطهری‌اصل: حفظ حجاب حق‌الناس است

حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مطهری‌اصل امام جمعه موقت تبریز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار کرد: حجاب علاوه بر اینکه حق‌الله است، حق‌الناس نیز محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه خداوند زن و مرد را آفرید و هیچ فرقی برای پرودگار ندارد، افزود: خداوند زن را مظهر عطوفت، عشق به فرزند و منشاء عشق به خانواده آفریده است.

کارشناس مسائل دینی در تبریز ادامه داد: خداوند با قرار دادن حجاب شأن زنان را حفظ و رعایت کرده است تا به تبع حجاب، کسی ملعبه افراد هواپرست نشود.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی از آقایان به مسائل بدحجابی و گسترش آن در جامعه دامن می‌زنند که دلیل آن برداشتن برخی محدودیت‌های ظاهری زنان است.

مطهری‌اصل با درخواست از زنان محجبه و متدین برای دفاع از حجاب و مقابله با هرگونه حجابی، تصریح کرد: در سایه جمهوری اسلامی ایران و تعالیم دینی، زن‌ها در اسلام جایگاه ویژه داشته و به جایگاه‌های بالایی هم رسیده‌اند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر زنان زیادی در کشور جمهوری اسلامی ایران در مشاغل هیات علمی، ورزشکار، سفیر، فرماندار، بخشدار، نماینده مجلس و غیره حضور دارند.

این کارشناس مذهبی با تاکید بر اینکه حجاب منجر به حفظ خانواده‌ها شده و چشم مردان را پاک نگه می‌دارد، افزود: برای حفظ یک کشور نقش خانواده‌ها مهم است و اگر خانواده‌ها سُست و بی‌پایه شوند باید فاتحه آن مملکت را خواند، از این‌رو حفظ حجاب باعث حفظ خانواده‌ها می‌شود.

وی با اشاره به اینکه حفظ و رعایت حجاب جلوگیری از آزادی هیچ‌کسی نیست بلکه حد الهی و حق‌الناس است، افزود: مگر می‌شود فردی بدون توجه به قوانین در خیابان‌ها ویراژ داده و یا به بهانه اینکه کسی نمی‌تواند حق شخصی و آزادی فردی من را بگیرد در وسط خیابان فریاد بزند و کسی به او اعتراض نکند؟

مطهری‌اصل افزود: حجاب هم یک موضوع اجتماعی است و بحث فردی نیست.

وی در ادامه خطاب به زنان محجبه و متدین جامعه مبنی بر انتخاب نوع و رنگ لباس، گفت: گاهاً برخی خانم‌های محجبه در انتخاب لباس خود دقت نکرده و باعث جلب توجه می‌شوند در حالیکه دیگر آن حجاب کامل نیست، چراکه منظور از حجاب عدم جلوه‌گری در منظر نامحرم است.

بنابه فرمایش رهبر معظم انقلاب، چادر پیش از آنکه یک حجاب اسلامی باشد یک حجاب ایرانی بوده و مال مردم ایران و لباس ملی آنها است. برای مصداق صحبت‌های ولی‌فقیه مسلمین می‌توان کتیبه‌های تخت جمشید را مورد اشاره قرار داد که زنان با لباس‌هایی بلند و پوشیده کنار هم ایستاده‌اند.

علی‌اکبر رائفی‌پور نیز در یکی از سخنرانی‌های خود به صراحت اعلام کرد که وقتی از یک بدحجاب می‌پرسیم چرا حجاب خود را رعایت نمی‌کنی با جواب اینکه بدن خودم است و به کسی ربطی ندارد و هر کسی خوشش نمی‌آید نگاه نکند، روبه رو می‌شویم. در حالیکه مگر می‌شود بوی کباب بیاید و جلوی دماغ را گرفت و یا یک جوان که به خاطر مسائل مالی از سن ازدواج‌اش گذشته، در کُنج خانه بنشیند و بیرون نیاید که مبادا چشمش به دختر و زنان بدحجاب می‌افتد.


دختران چادری زهرایی در مقابل توطئه‌های کاخ سفید، کاخ سیاه برپا کرده‌اند

پر واضح است که دختران چادری، سیاست‌مدارهای بزرگی هستند که در مقابل توطئه‌های کاخ سفید، کاخ سیاه خود را بنا کرده‌اند و به خوبی می‌دانند که حفظ چادر سد فحشا بوده و روسفیدی نزد زهرا(س) می‌آورد.

البته خطر برای چادری‌های زهرایی در این روزگار وجود دارد، چراکه زمانه عجیبی است که الک در دست گرفته  و سخت در حال الک کردن است و لحظه‌ای درنگ نمی‌کند و روزی چادر را الک کرد و الان مشغول الک کردن چادری‌هاست و باید دقت کرد تا حیا و عفت از ریزدانه‌های الک عبور کند و روزی چشم باز کنیم و ببینیم من مانده‌ام و یک پارچه مشکی.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: