پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۱۰۲۱
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۸

همه ماشین آلات کشاورزی استان برای دریافت سوخت مایع، باید تا پایان امسال پلاک گذاری شود.

رییس اداره مکانیزاسیون سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: اجرای این طرح بر طبق مصوبات نشست ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز انجام می شود.
محسن قهرمان نژاد در حاشیه پلاک گذاری تراکتور در شهرستان هریس افزود: بر این اساس، همه مالکان و صاحبان ادوات و ماشین آلات کشاورزیِ بدون پلاک، فقط تا پایان امسال فرصت دارند نسبت به پلاک گذاری آنها اقدام کنند.
به گفته وی، از اول سال 1398 هیچگونه سوخت مایع به ماشین آلات کشاورزی بدون پلاک، ارائه نخواهد شد.
رییس اداره مکانیزاسیون سازمان جهاد کشاورزی استان یادآور شد: در آذربایجان شرقی بیش از 9هزار دستگاه تراکتور زیر25 سال، مشمول شماره گذاری است و از ابتدای اجرای طرح تاکنون، 7 هزار دستگاه تراکتور با سن زیر25 سال در استان شماره گذاری شده است.
قهرمان نژاد از کشاورزان و صاحبان ماشین آلات کشاورزی آذربایجان شرقی خواست هر چه زودتر با مراجعه به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان های متبوع خود، نسبت به تشکیل پرونده و شماره گذاری تراکتور و کمباین خود اقدام کنند.
وی افزود: ازابتدای امسال تاکنون، 590 میلیارد ریال تسهیلات از محل خط اعتباری مکانیزاسیون به کشاورزان استان برای خرید ادوات و ماشین آلات کشاورزی پرداخت شده است و در این راستا 761 دستگاه تراکتور و 10 دستگاه کمباین به کشاورزان تحویل داده شده، با این وجود تا اتمام اعتبارِ موجود، این کار همچنان ادامه می یابد.
قهرمان نژاد ضریب کنونی مکانیزاسیون کشاورزی استان را 82/1 اسب بخار برهکتار اعلام کرد و افزود: این میزان بالاتر ازمیانگین کشوری است با این حال در تلاشیم با افزایش توزیع تراکتور به کشاورزان ازمحل خط اعتباری مکانیزاسیون، این ضریب درماه های بعد، باز هم افزایش یابد.
ناگفته نماند بیش از 40 دستگاه تراکتور امروز در شهرستان هریس شماره گذاری شد.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: