پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۱۰۲۷
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۴
مدیر جهاد کشاورزی ملکان از اختصاص ۸ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان اعتبار از محل اعتبارات ستاد احیاء دریاچه ارومیه جهت ادامه بهسازی کانال های ۳ و ۴ در روستاهای ملاسراب، نصرت آباد لکلر و لکلر این شهرستان خبر داد.

حسن علیوند طول کانال های ۳ و ۴ شهرستان ملکان را حدود ۹۶ کیلومتر ذکر کرد و افزود:فاز اول بهسازی و بتنی کردن کانال های واقع در روستاهای تپه اسماعیل آباد،یوزباشکندی و مهماندار سفلی و علیا از توابع بخش مرکزی ملکان به طول ۶ هزار و ۸۵۰ متر چندی پیش افتتاح شد.

وی افزود:با بهره برداری از فاز اول بهسازی کانال های ۳ و ۴ شبکه آبیاری زرینه رود، ۳۸۰ هکتار از اراضی زراعی و باغی روستاهای یاد شده تحت پوشش این طرح قرار گرفتند.

علیوند افزود: آب مورد نیاز این طرح از شبکه آبرسانی  زرینه رود و از سد مخزنی شهید کاظمی بوکان تامین می شود.

وی در ادامه از برنامه های استفاده بهینه از مصرف آب در مزارع و باغات شهرستان ملکان خبر داد و گفت: امسال بیش از ۹۰ درصد مزارع گوجه فرنگی و پیاز به سیستم آبیاری نواری توسط خود بهره برداران مجهز شده است.

مدیر جهادکشاورزی ملکان افزود:همچنین بیش از ۱۶۰۰ هکتار از باغات این شهرستان به ابیاری قطره ای پیوسته اند.

وی افزود:جهادکشاورزی ملکان مصمم است پروژه مجتمع آبیاری شهید دهقان را که تاکنون ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد در در سال ۹۸ به بهره برداری برسد.

علیوند ادامه داد:با بهره برداری از این مجتمع ۴۷۳ هکتار از اراضی و باغات شهرستان ملکان زیر پوشش شبکه آبیاری قرار خواهد گرفت.

وی افزود:همچنین طراحی پروژه مجتمع آبیاری قره چال از توابع بخش مرکزی ملکان نیز به اتمام رسیده و در مرحله مناقصه و آغاز عملیات اجرایی می باشد.

به گفته مدیر جهادکشاورزی ملکان ۱۵ هزار هکتار اراضی و باغات در شهرستان ملکان وجود دارد که ۱۱ هزار هکتار از آن را باغات انگور تشکیل می دهد.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: