پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۱۰۸۸
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۰۵:۴۳
تهیه و تدوین "دومین برنامه ی ۵ساله ی توسعه ی عمرانی، فرهنگی و اقتصادی شهر زاهدان در دست اقدام است.
گیتی آنلاین _به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری زاهدان؛ معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری زاهدان در این باره گفت: هدف از این نشست استفاده از نظرات، دیدگاهها و تجربیات اعضای محترم شورای اسلامی فعلی و ادوار گذشته بعنوان بخشی از ذینفعان و صاحبنظران جامعه  می باشد.

صاحبداد زهی ادامه داد؛ اولین برنامه توسعه ۵ساله شهر زاهدان هم اکنون رو به پایان است و در صدد تدوین دومین برنامه توسعه جهت ۵سال آینده هستیم و پیش نیاز تدوین  برنامه مذکور اسناد بالادست از جمله CDSمیباشد. 

وی افزود : مطالعات دیگری از جمله مطالعه و بررسی پهنه شمالی شهر و بازنگری دوم طرح جامع شهر زاهدان با افق ۱۰ ساله  نیز در حال بررسی است. بازنگری طرح تفضیلی شهر نیز در سال آینده و همزمان با تهیه و تدوین برنامه ی دوم توسعه آغاز خواهد شد.


وی همچنین اظهار کرد : کلیه مطالعات و‌فعالیتهایی که در تهیه و تدوین برنامه پنجم توسعه شهر انجام خواهد شد توسط پرسنل شهرداری زاهدان صورت خواهد گرفت که علاوه بر ایجاد شناخت کلی پرسنل نسبت به وضعیت موجود شهر، محدودیت ها، تنگناها و پتانسیل های موجود، با انجام اینگونه فعالیت ها، بر توانمندی و مهارت آنها افزوده خواهد شد. 

معاون برنامه‌ریزی و توسعه ی سرمایه انسانی افزود: شهر زاهدان دومین شهر بزرگ در پهنه شرقی کشور بعد از مشهد است که  با توجه به‌موقعیت خاص خود، می تواند در معادلات ملی و‌ بین المللی یک‌کانون‌تاثیر گذار باشد. همچنین سبقه و‌پیشینه شهر در حوزه تجارت و‌بازرگانی، ظرفیت و‌پتانسیل های معدنی در اطراف شهر  میتوانند بازتعریف مجددی شوند و در توسعه و آبادانی شهر ایفاگر نقش باشند. نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: