پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۱۲۱۵
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۴
استاندار تهران مشکلات سه شرکت فعال در حوزه این استان را بررسی کرد؛
ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به مشکلات مدیران سه شرکت رسیدگی کرد. موضوع فعالیت شرکت اول کشت و صنعت، درخواست شرکت دوم ایجاد نمایشگاه تولیدات روستایی و شرکت سوم تولیدات صنایع فرآورده های آنزیمی را هدفگذاری کرده اند.


به گزارش نغمه علی بیک زاده خبرنگار گیتی آنلاین؛ انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در جمع خبرنگاران گفت: با علاقمندی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید را با هدف رونق بخشیدن و صیانت از اشتغال موجود دنبال می کنیم.

وی افزود : امروز سه تا بنگاه اقتصادی در این جلسه مطرح شد. یکی شرکت کشت و صنعت بود که با ظرفیت دامداری 2000 راسی بوده که همه سازه ها و تجهیزاتش آماده بوده و مشکل دریافت وام داشته که چون قبلا هم یک مبلغ کمی وام گرفته بود مقرر شده بود که با توجه به این که همه آن زیرساخت هایش آماده است ما کمک کنیم که بانک کشاورزی این وام را در اختیارش قراردهد.

استاندارتهران اظهارداشت: دستور سوم ما هم که صنایع فرآورده های آنزیمی بود که یک نیاز کشور است و جزو صنایع هایتک هم محسوب میشود خوب این مشکلاتی در سه بعد داشت بعد اولش این که بیست و هفت میلیارد تومان سرمایه گذاری کرده اند ولی هنوز از وام بانکی برخوردار نشدند که مقرر گردید که بانک رفاه مشکلاتشان را حل کند. دوم این که برخی از ماشین آلاتشان را ثبت سفارش داده اند . بعضی ها وارد شده بعضی هم وارد نشده آنهایی که وارد شده قرار است با همان ارز 4200 تومانی برای این ها محاسبه شود و آنهایی هم که وارد نشده قرار است که به صورت ارز نیمایی برای آن ها درنظر گرفته شود.

محسنی بندپی افزود: مشکل این شرکت وثیقه بود که برای حل آن قرار شد ملک و تاسیسات و تجهیزات شرکت که حدود بیست و هفت میلیارد تومان خود شرکت هزینه کرده است به عنوان90 درصد از وثیقه وام مورد قبول واقع شود که مسئولین بانک رفاه هم پذیرفتند و رفتند با نظر مساعد بررسی کنند.

وی توضیح داد: ما حدود 1500 تن تولید آنزیم در کشور داریم که این شرکت تولید کننده اصلی است و حدود هزار تن را این شرکت تولید می کند.

استاندار تهران گفت: یک دستور هم داشتیم که در رابطه با مجتمع خدمات بین راهی بود که سرمایه گذار با هدف نمایشگاه دائمی تولیدات روستایی آن را برپا کند که متاسفانه به دلیل آن که در حریم راه اصلی جاده مواصلاتی قرار گرفت این موافقت نشد قرار شد که تغییر کاربری بده به مجتمع عرضه خدمات در بین راه که در پشت آن زمین منابع طبیعی هم وجود دارد و منابع طبیعی هم موافقت کرده که اگر این شرکت طرح هایش را انجام دهد و نیازمند آن باشد که آن نمایشگاه دائمی اش هم برپا کند و تاسیس کند ما در این زمینه کمک می کنیم به شرطی که این مجوزی که برای خدمات بین راهی اخذ کرده راه اندازی کند و شروع به کار کند در کنار این ما این مجوز را هم می دهیم که این فعالیتش را هم داشته باشد.


نویسنده:نغمه علی بیک زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: