پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۱۳۱۸
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۹
در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز چهارشنبه با خانواده زنده‌یاد امیرحسین فردی، نویسنده فقید انقلاب اسلامی و مدیرمسئول کیهان بچه‌ها، دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، سید عباس صالحی در این دیدار ابتدا بخشی از کتاب‌های زنده‌یاد فردی را از نزدیک مطالعه و در مورد این کتاب‌ها با خانواده آن مرحوم صحبت کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد ضرورت گردآوری خاطرات زنده‌یاد فردی خاطرنشان کرد: وظیفه خانواده آن مرحوم است که شاخه‌های متعدد دوستان ایشان را جست‌وجو کنند و در قالب روایت‌های تصویری منتشر کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: زنده‌یاد فردی در شاخه‌های فرهنگی به‌ویژه در حوزه کودک و نوجوان و حوزه‌های مختلف سینمایی و ادبیات اقدامات شایانی را داشته که باید مورد بررسی قرار بگیرد و از تجربیات ایشان استفاده کرد.

صالحی در توصیه به خانواده مرحوم فردی گفت: می‌توان فهرستی از دوستان آن مرحوم را فراهم آورد و در یک خوشه‌بندی آماری قرار داد و خاطراتش را بر اساس زمان‌بندی زندگی وی تفکیک کرد.

وی افزود: برای مثال ورزش فوتبال مورد توجه وی بوده و همیشه درگیر این مسئله بود و از تجربه وی در امر ورزش می‌توان استفاده کرد، ورزش هم در حوزه عمومی و هم ورزش قهرمانی تقسیم می‌شود که آن زنده‌یاد خیلی از افراد را در هر دو بخش پرورش داده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: بسیار خوب است که خانواده این زنده‌یاد شخصا به دنبال جمع‌آوری خاطرات شفاهی ایشان باشد؛ زیرا خانواده تمام سلیقه‌ها را در نظر می‌گیرد.

صالحی در پایان گفت: این وظیفه بر گردن خانواده فردی است که اطلاعات زندگانی ایشان را جمع‌آوری کنند و این یک رسالت است که باید در قبال یک شخصیت مهم کشور نشان دهند.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: