پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۱۳۹۳
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۴
بعد از حضور در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر
فیلم مستند "دلبند" به كارگردانی یاسر طالبی و تهيه‌كنندگی الهه نوبخت، پس از حضور موفق در بخش مسابقه جشنواره "ايدفا" هلند و قرار گرفتن در رده‌ی بالای لیست مستندهای برتر جشنواره از نگاه مخاطبین، این بار در بخش سينما و فرهنگ غذا Culinary Cinema شصت و نهمين دوره‌ی جشنواره فيلم برلين پذيرفته شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "سینماتجربی"، در دعوت‌نامه‌ی این فیلم آمده است: "ما با يك ريتم مناسب در فيلم، شيفته زنی شديم كه خستگی‌ناپذير مراقب حيوانات و مردم است".
مستند "دلبند" برای جایزه بزرگ ۵۰ هزار یورویی بهترین فیلم مستند جشنواره برلین به رقابت می‌پردازد.
این فیلم قصه‌ی زندگی دشوار اما شیرین یک مادر هشتاد و سه ساله و تنها به نام "فیروزه" را روایت می‌کند که زندگی منحصر به فردی در دل رشته کوه‌های البرز دارد.
بخش Culinary Cinema جشنواره برلين به فرهنگ غذايی، ارتباط با طبيعت و تغييرات آب و هوايی می‌پردازد. فیلم‌های منتخب این بخش سعی دارند تبعات توجه به قدرت صنعت و شرایطی که منجر به بی‌اهمیتی تاثیر آن در جهان شده است را نشان دهند. 
"دلبند" یکی از آثار منتخب بخش مسابقه ملی و مسابقه بین‌الملل دوازدهمین جشنواره "سینماحقیقت" بود و بهمن ماه امسال نیز در جمع پنج مستند منتخب سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر به نمایش در خواهد آمد.
اين مستند محصول مركز گسترش سينمای مستند و تجربی و شركت تصوير گستر الهه پارسی (الی ايميج) به مديريت الهه نوبخت است كه پخش بين‌الملل اين فيلم را نيز بعهده دارد.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: