پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۱۴۵۹
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۰
عضو شورای انتخاب آثار و داوری بهارستان رنگین تهران عنوان کرد
سید محمود شعیبی عضو شورای انتخاب آثار و داوری بهارستان رنگین تهران گفت: هنرمندان خود باید تعیین کننده توسعه رنگ در شهر تهران باشند.
به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران؛ شعیبی با بیان اینکه در خصوص رنگ نمی توانیم بر اساس ساختار کارهایی که در گذشته انجام شده بحث کنیم، گفت: با همکاری و مشارکت هنرمندان باید در خصوص دیزاین این پروژه با یکدیگر تبادل اطلاعات کنیم.
وی با اشاره به هدف پروژه بهارستان رنگین تهران، افزود: ارائه رنگ در منظر شهری چالش بزرگی است که باید با حمایت سازمان زیباسازی شکل گیرد.
شعیبی ادامه داد: بدون تردید نگرانی در خصوص فاجعه رنگی بسیار بزرگ است چراکه مناطق از یک رفتار نظام گسیخته ای برخوردار هستند و اگر سازمان حرفی برای گفتن نداشته باشد و یا سند عملی ارائه ندهد کار به دست مناطقی میافتد که بدون مطالعه کار غیر هنری انجام می دهند.
به گفته عضو شورای انتخاب آثار و داوری بهارستان رنگین تهران همه هنرمندانی که در زمینه شهری فعالیت می کنند دغدغه رنگ و کار کردن با آن را دارند.
شعیبی با بیان اینکه بر اساس گفته یکی از هنرمندان بزرگ معاصر مبنی بر اینکه ما در جریان شهرهای بی انضباط و بهم ریخته وارد کار می شویم، تاکید کرد: معتقدم هنر عمومی در جایی که شهرها به لحاظ ساختاری شهرسازی و معماری هیچ انضباطی ندارند به عنوان پانسمان، درمان سرپایی و ... وارد کار می شود. ما در جریان یک هنر عمومی هستیم به همین دلیل باید به رفتار رنگ آمیزی توجه ویژه داشته باشیم و بر اساس آن ایده های بزرگ به دست بیاوریم.
وی اضافه کرد: با پیشنهاد رنگی شدن بیش از اندازه شهرمان موافق نیستم چراکه ما در اقلیمی زندگی می کنیم که پیشینه خشک و بی رنگ داریم و این موضوع جزء هویت کشورمان است.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: