پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۱۵۴۳
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۹
از سوی سازمان زیباسازی شهر تهران
سازمان زیباسازی شهر تهران در آستانه بهار 98 ، جشنواره "شمعدونی" را با هدف پاکسازی، بهینه سازی، پیرایش شهری و حذف زوائد بصری به منظور نهادینه کردن فرهنگ زیباسازی در میان شهروندان برگزار می کند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، بعد از برگزاری دو دوره جشنواره "پلاک بهاری" و یک دوره جشنواره "پلاک طلایی"، برای بار چهارم این فراخوان به منظور برگزاری مسابقه عمومی در سطح شهر تهران جهت پاکسازی، بهینه سازی، پیرایش شهری و حذف زوائد بصری بناهای مسکونی، مدارس، مساجد و اصناف به منظور نهادینه کردن فرهنگ زیباسازی در میان شهروندان منتشر شده است.
بر اساس این فراخوان، شهروندان می توانند باتکمیل فرم فراخوان و ارسال تصویر قبل و بعد از نمای ساختمان به صورت مستقیم به آدرس دبیرخانه جشنواره، ادارات زیباسازی مناطق، سرای محلات و یا از طریق فضای مجازی (سایت اینترنتی و اپلیکیشن موبایل) تا تاریخ 27 اسفندماه سال جاری در این جشنواره شرکت کنند.
گفتنی است، رنگ آمیزی مناسب درها، پنجره ها، نرده ها در نمای جبهه های اصلی و جانبی ساختمان، پاکیزگی و تمیز بودن از برچسب های تبلیغاتی، شعارنویسی و ... ، پاکیزگی و تمیزی از گرد و غبار و آلودگی ، پوشش مناسب تاسیسات، نبود زواید بصری در بالکن (رخت و لباس، وسایل اضافی) ، قابل رویت بودن و زیبایی پلاک ساختمان ، استفاده مناسب و مطلوب از گل و گیاه در تزئین بالکن و لب پنجره و بام با رعایت ایمنی ،کاشت درخت و گل و بوته در فضای مناسب ورودی ساختمان و معبر عمومی مقابل آن ، فضای سبز عمودی و مشجر در فضای مشاع ساختمان به شرط رویت از نمای بیرونی ، سبک معماری اسلامی ، ایرانی در نما (آجرکاری، گچ بری، حجاری، آئینه کاری، کاشی کاری) ، نورپردازی و روشنایی اصولی بنا از شاخص های انتخاب برترین نمای مسکونی، مساجد، مدارس و اصناف در این جشنواره خواهد بود.
لازم به یادآوری است که تصاویر برگزیده بعد از داوری و معرفی، روی تابلوهای شهر تهران اکران می شوند.
علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به نشانی اینترنتی www.zibasazi.ir مراجعه کنند.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: