پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۱۶۲۹
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۴
معاون فرهنگی و هنرهای سازمان زیباسازی شهر تهران عنوان کرد
سید مجتبی موسوی معاون فرهنگی و هنرهای سازمان زیباسازی شهر تهران گفت: طرح های هفت سین حجمی پس از انتخاب آثار در 30 نقطه از شهر تهران نصب شوند.
به گزارش روابط عمومی سازمان زیبا سازی شهر تهران، سید مجتبی موسوی در همایش رنگ در شهر با بیان اینکه در ماه‌های پایانی سال قرار داریم، گفت: به رسم هر ساله و به منظور استقبال از نوروز برنامه ریزی در خصوص برگزاری چهارمین دوره رویداد بهارستان " سالانه هنرهای شهری تهران" را آغاز کرده‌ایم.
وی با اشاره به اینکه این رویداد در ۳ بخش دیوارنگاری، آثار محیطی و آذین بندی خلاق، المان‌های حجمی و جشنواره تخم مرغ های نوروزی برگزار می شود، افزود: بر اساس سیاست گذاری متن فراخوان اعلام شده و هنرمندان در بخش های مختلف ثبت نام کرده اند.
به گفته معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی در هر سه بخش شاهد استقبال چشم گیر هنرمندان بوده ایم، آثار هنرمندان به دبیرخانه جشنواره رسیده و توسط شورای هنری رویداد بهارستان آثار هر 3 بخش داوری می‌شود. 
همچنین آثار هنرمندان منتخب به مناسبت استقبال از بهار در ماه های بهمن و اسفند در سطح شهر برای بازدید و بهره برداری، اجرا و مورد استفاده قرار می گیرد.
موسوی با اشاره به اینکه بیشتر شهروندان پایتخت را شهری خاکستری و بی رنگ تصور می کنند، تصریح کرد: به همین دلیل در همه رویداد‌های هنری استفاده از رنگ مورد توجه و تاکید فراوان قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: رویکرد محوری سالانه بهارستان را توسعه رنگ در فضاهای شهری قرار دادیم و شعار این دوره را بهارستان رنگین تهران گذاشتیم تا هنرمندان را به مقوله استفاده خلاق از رنگ در شهر تهران دعوت کنیم.
به گفته معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی در کنار رویداد بهارستان فراخوانی جهت طراحی هفت سین حجمی اعلام کردیم که به محض ارسال آثار هنرمندان، آثار برتر انتخاب و در 30 نقطه از شهر تهران قرار است این هفت سین ها نصب شوند.
موسوی ادامه داد: در حوزه استفاده از رنگ فراخوان دیگری نیز در زمینه نقاشی دیواری منتشر شده که بعد از انتخاب طرح توسط داوران، طرح های برگزیده تا پایان سال جاری به مرحله اجرا خواهند رسید.
وی با اشاره به اقدامات سازمان زیباسازی در خصوص گرامی داشت ایام فاطمیه، تصریح کرد: از ظرفیت بیلبورد‌های شهری در زمینه تبلیغات فرهنگی استفاده و طرح هایی که به صورت پوستر و گرافیک هستند را به طور خاص در سطح شهر اکران خواهیم کرد.
معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی گفت: امسال ایام فاطمیه با ایام دهه فجر و چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی همزمانی دارد به همین دلیل طرح‌هایی مرتبط با ایام دهه فجر تهیه شده و به صورت همزمان با طرح‌های ایام فاطمیه به نمایش گذاشته خواهند شد.
موسوی یادآور شد: سازمان زیباسازی ظرفیت حداکثری خود را برای نمایش طرح‌های مرتبط با ایام فاطمیه در دهه دوم انجام خواهد داد و اکران وسیعی در این دهه خواهد داشت.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: