پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۱۶۸۵
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۲:۱۸
به بهانه برگزاری مراسم رونمایی از پوستر چهارمین جشنواره بین المللی فیلم پرواز
مراسم رونمایی از پوستر چهارمین جشنواره بین المللی فیلم پرواز، ظهر روز سه شنبه، 2 بهمن ماه 1397 با حضور دبیر و مدیران بخش های مختلف جشنواره پرواز، هنرمندان و اصحاب رسانه در تالار همایش های کوثر برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری گیتی آنلاین، مراسم رونمایی از پوستر چهارمین جشنواره بین المللی فیلم پرواز، ظهر روز سه شنبه، 2 بهمن ماه 1397 با حضور دبیر و مدیران بخش های مختلف جشنواره پرواز، هنرمندان و اصحاب رسانه در تالار همایش های کوثر برگزار شد.

مراسم رونمایی از پوستر چهارمین جشنواره بین المللی فیلم پرواز، بی نظم ترین و بدترین مراسم رونمایی از پوستر یک جشنواره به شمار می رود که تا به حال اتفاق افتاده است.

ابتدا می توان به مصطفی فیروزی اشاره کرد که وظیفه اجرای مراسم رونمایی از پوستر را بر عهده داشت و آنقدر برای اصحاب رسانه ناشناس بود که هیچ یک از خبرنگاران و حتی برخی مسئولان روابط عمومی، نام وی را نمی دانستند. از سوی دیگر، اجرای مسلطی نداشت و با استنتاج های بی ربط موجب شد مخاطبان با گذشت چند دقیقه از شروع مراسم، از صحنه رو برگردانند و توجهی به صحبت های مجری نشان ندهند. هر چند، ارجاع های او به ابیاتی از لسان الغیب؛ حافظ شیرازی، حکایت از وقت ناشناسی وی داشت به صورتی که انگار آگاهی نداشت که وفات حضرت فاطمه (س)، روز یکشنبه، 1 بهمن ماه بوده است و همچنان، ایام فاطمیه برقرار است.

در ادامه، مجری از ابراهیم صنوبر؛ مدیر اجرایی جشنواره فیلم پرواز دعوت کرد که به روی صحنه بیاید و او، متنی را خواند که یازده دقیقه به طول انجامید و مثل بقیه جشنواره ها، شعارهای مسئولان را در بر می گرفت که حوصله حاضران در تالار همایش های کوثر را به سر برد و صدای پچ پچ های مخاطبان در گوشه و کنار تالار به گوش می رسید.

سپس آهنگ "مگه داریم؟ مگه میشه" به خوانندگی محمدرضا علیمردانی و با ترانه حامد عسکری همراه با تصاویری از فیلم سینمایی "مهمان داریم" به نویسندگی و کارگردانی محمدمهدی عسگرپور پخش شد که اندکی از رخوت مراسم را گرفت.

با ورود جمشید مشایخی، بار دیگر، شور و شوق به حضار بازگشت.

در بخش انتهایی پیش از برش کیک، نوبت به اهدای لوح تقدیر برای سپاس از همیاران جشنواره بین المللی فیلم پرواز رسید که هرج و مرجی ناگفتنی در تالار همایش های کوثر حاکم شد و مصطفی فیروزی در جایگاه مجری، به صورت قطاری، اسم ها را پشت سر هم می خواند و یک به یک به روی صحنه می آمدند به طوری که به یک تریلی آدم، لوح تقدیر اهدا شد انگار که مراسم پخش آش نذری است و باید به هر کسی که در سالن حضور دارد، لوحی بدهند و اینگونه، ماهیت لوح تقدیر در مراسم رونمایی از پوستر جشنواره فیلم پرواز زیر سوال رفت. برخی حاضران در سالن به شوخی به یکدیگر می گفتند که " الآن، اسم تو را اعلام می کنند تا برای دریافت لوح تقدیر به روی صحنه بروی؟!" و می خندیدند.

یکی دیگر از اشکالات مراسم اهدای لوح تقدیر بدین صورت است که اسامی مشخصی وجود نداشت و مجری با گوشزد دبیر و مدیران جشنواره پرواز، نامی را برای دریافت لوح تقدیر به روی صحنه فرا می خواند. اشکالی که در بخش برش کیک ادامه یافت و بابک نوری در مقام دبیر، هر چه چهره های شناخته شده پیدا می کرد، صدا می کرد تا در مراسم برش کیک حضور داشته باشند.

لازم به ذکر است که در تمام طول مدت صحبت مجری و دیگر سخنرانان جشنواره فیلم پرواز، اشخاص مختلفی روی صحنه رفت و آمد می کردند که جنبه نامناسبی داشت.

همچنین، به جز تنی چند از مهمانان همچون جمشید مشایخی، محمدرضا علیمردانی، شهره سلطانی، مهوش وقاری، محسن قاضی مرادی، شیوا خسرومهر، علی برجی، سیروس همتی و امیرحسین ندایی، مهمانان شاخص و تراز اولی، چه در زمینه تئاتر، چه در زمینه سینما و چه در زمینه تلویزیون در تالار همایش های کوثر حضور نداشتند که به مراسم رونمایی اعتبار ببخشند.

در نهایت اینکه جشنواره بین المللی فیلم پرواز با توجه به شیوه برگزاری مراسم رونمایی از پوستر و ناشی گری های بی شمار دبیر و مسئولان اجرایی، نمی تواند خودش را در سطح یک جشنواره محلی مطرح کند چه برسد به اینکه عنوان بین المللی را یدک بکشد و باید فاتحه چهارمین دوره جشنواره بین المللی فیلم پرواز را خوانده شده تصور کرد تا شاید در سالهای آتی و با سیاست های مدون، جشنواره فیلم پرواز بتواند پر و بال بگیرد وگرنه باید به فکر تعطیلی جشنواره فیلم پرواز افتاد تا از اتلاف سرمایه های کشور جلوگیری به عمل آید زیرا جشنواره ای که نمی تواند یک مراسم رونمایی را با آداب حرفه ای برگزار کند، به طور حتم، نخواهد توانست یک استعداد تازه را به سینمای کشور معرفی نماید.

 

خبرنگار گیتی آنلاین: فرزاد جمشیددانایی/ عکس حاشیه خبر: مجید نیک نفس

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: