پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۱۷۴۵
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۴
سخنگوی کمیسیون تلفیق:
این ها برخی از مصوبات دو سه روز گذشته کمیسیون تلفیق است: بدهی بانک مسکن به بانک مرکزی بخشیده می شود، کنتورهای پیشرفته مصرف آب چاه های کشاورزی را قابل مدیریت می کنند، بازپرداخت وام های دانشجویی به عنوان کمک به صندوق های رفاه دانشجویان تلقی می شود، سیصد میلیارد تومان از اصل حق بیمه های شخص ثالث در اختیار سازمان راهداری، نیروی انتظامی و سازمان اورژانس کشور قرارمی گیرد.


به گزارش نغمه علی بیک زاده خبرنگار گیتی آنلاین امروز یکشنبه هفتم بهمن ماه 97 محمد مهدی مفتح ، سخنگوی کمیسیون تلفیق، در جمع خبرنگاران آخرین نتایج عملکرد کمیسیون تلفیق را به خبرنگاران گزارش داد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق در جمع خبرنگاران گفت: کمیسیون تلفیق به طور فشرده جلساتش را ادامه می دهد تا بتوانیم در پایان هفته گزارشاتمان نهایی شود و به مجلس محترم تقدیم شود.

براساس یکی از مصوبات کمیسیون تلفیق مصوب شد که پنج هزار میلیارد تومان از بدهی بانک مسکن به بانک مرکزی که بابت خط اعتباری مسکن مهر دریافت شده بود بخشیده شود و به عنوان بدهی دولت به بانک مرکزی تلقی شود و این پنج هزار میلیارد تومان به عنوان سرمایه دولت در بانک مسکن منظور شود.

در مصوبه ای دیگر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مکلف شد که ظرف سه ماه با همکاری وزارتخانه های نیرو، جهادکشاورزی و نفت نسبت به انجام زیرساخت اندازه گیری پیشرفته در شبکه ملی اطلاعات به نحوی اقدام کند که اطلاعات مصرف آب چاه های کشاورزی با کنتورهای پیشرفته به طور همزمان در این شبکه قابل رویت و مدیریت باشد.

در مصوبه دیگر مقرر شد که صد در صد وجوه اداره شده از محل بازپرداخت وام های دانشجویی از سال 1385 تا پایان سال 1397 به عنوان کمک تلقی شود و در افزایش سرمایه و منابع مالی صندوق های رفاه دانشجویان منظور شود تا امکان پرداخت وام، مناسب تر برای صندوق رفاه دانشجویان به وجود آید.

در مصوبه ای دیگر مقرر شد که شرکت های بیمه سیصد میلیارد تومان از اصل حق بیمه های شخص ثالث دریافتی را به صورت هفتگی به حساب خزانه داری کل کشور واریز کنند تا از آن طریق در اختیار سازمان راهداری، نیروی انتظامی و سازمان اورژانس کشور قرارگیرد تا در جهت ایمنی جاده ها کمک رسانی به افراد مصدوم در جاده ها و این گونه هزینه ها مصرف شود.

در مصوبه ای دیگر ما در بحث درآمدی تصویب کرده بودیم که ده درصد به عوارض گمرکی و واردات لوازم آرایشی اضافه شود در بررسی مواردهزینه ای مقرر شد که این مبلغ که حدود پانزده میلیارد تومان پیش بینی می شود پنجاه درصد آن کمک به خرید پروتز حلزون گوش برای کسانی که باید حلزون گوش استفاده کنند هزینه شود و مابقی برای کمک به درمان بیماران خاص مثل ای‌بی بال پروانه ای و او تیسم و این گونه بیماری های نادر و کمیاب استفاده شود.

سیصد و پنجاه میلیارد تومان از صندوق خسارت های بدنی جهت پرداخت دیه افراد معسر در اختیار وزیر محترم دادگستری قرارمی گیرد.

در مصوبه ای دیگر مقرر شد پاداش پایان خدمت مقامات روسا مدیران و کارکنان کلیه دستگاه های اجرایی وزارت اطلاعات، نیروهای مسلح، سازمان انرژی اتمی و کلیه دستگاه های اجرایی ذیربط حداکثر معادل هفت برابر حداقل حقوق و مزایا در ازای هر سال باشد و سقف این هم سی سال است. اگر کسی طبق قوانین تا سی و پنج سال هم توفیق خدمت دارد ولی پاداش پایان خدمتش به ازای سی سال آن هم با این معیار گفته شده دریافت می کند.

همچنین مقرر شد که همسان سازی حقوق بازنشستگان که ما در برنامه پنجساله ششم اصل حکم آن را داشتیم در سال 98 با اولویت کسانی که کمتر از دو و نیم میلیون تومان دریافتی دارند این بازنشستگان عزیز در اولویت برای همسان سازی قرار گیرند. در حقیقت همسان سازی حقوق بازنشستگان برای کسانی که کمتر از دو و نیم میلیون دریافتی دارند در اولویت اجرا قرارمی گیرد.

در مصوبه ای دیگر مقرر شد که پرداخت هرگونه تسهیلات به مقامات، مدیران عامل، اعضای هیئت مدیره و رؤسا و مدیران کلیه دستگاه های اجرایی همانند سایر کارکنان آن دستگاه باشد و این افراد نمی توانند وام بانکی با شرایط سهل تر و یا ارقام بانکی بیشتری دریافت کنند. کلیه این افراد مطابق آنچه که کارکنان این دستگاه ها وام دریافت می کنند به همان روال و به همان شکل نیز مقامات سازمان بتوانند وام دریافت کنند.

در مصوبه ای دیگر و در راستای کمک به عزیزانی که در شوراهای حل اختلاف خدمت می کنند مقرر شد که دولت و مرکز شورای حل اختلاف اجازه داشته باشند که حق بیمه معوق این کارکنان شورای حل اختلاف را از سال 87 تا سال 91 بپردازند و سازمان بیمه اجتماعی هم با دریافت این حق بیمه این کارکنان شورای حل اختلاف را از سال 87 چنانچه در این شوراها مشغول به کار بوده اند، تحت پوشش بیمه قرارگیرند.

در مصوبه ای دیگر و در راستای تامین نیروی انسانی شرکت آب و فاضلاب روستایی مقررشد که کارکنانی از شرکت آب و فاضلاب شهری که علاقمند به خدمت در شرکت آب و فاضلاب روستایی هستند بتوانند به صورت مامور در شرکت آب و فاضلاب روستایی خدمت کنند. این حکم قانون به این دلیل است که شرکت آب و فاضلاب شهری یک شرکت غیردولتی است و شرکت آب و فاضلاب روستایی یک شرکت دولتی است. برای این که بتواند فردی از یک شرکت غیردولتی به شرکت دولتی مامور به خدمت شود طبیعتا حکم قانونی می خواهد که کمیسیون تلفیق به این ترتیب بستر مناسبی را برای افزایش توان نیروی انسانی در شرکت آب و فاضلاب روستایی فراهم کرد که بتوانند به هموطنان ما در روستاها در امر آبرسانی کمک کنند.

در مصوبه ای دیگر مقرر شد به منظور پیشگیری از حوادث غیرطبیعی ناشی از تهدیدات مختلفی مثل تهدیدات سایبری، تهدیدات زیستی، پرتوی، شیمیایی و تروریستی و غیره تمام دستگاه هایی که براساس تشخیص سازمان پدافند غیرعامل کشور به عنوان دستگاه حساس شناخته می شوند این دستگاه ها از منابع داخلی خودشان و از اعتبارات خودشان موظفند که اقدامات لازم را برای دفاع خودشان و پدافند غیرعامل تامین کنند. بنابراین دستگاه هایی که پدافند غیرعامل کشور تشخیص می دهد از محل اعتبارات خودشان برای پدافند غیرعامل دستگاه خودشان، باید اقداماتی که سازمان پدافند غیرعامل تعیین می کند، انجام دهند.

در مصوبه ای دیگر مقرر شد که پرداخت حقوق و مزایا به استثناء حقوق و مزایای بازنشستگی قوای سه گانه ، کسانی که پاداش پایان خدمت گرفتند، پرداخت حقوق و مزایا به این افراد به استثنای حقوق و مزایای بازنشستگی در سال 98 ممنوع است و اگر چنین اقدامی اتفاق بیفتد به عنوان تصرف در اموال دولتی تلقی می شود.

در مصوبه ای دیگر مقرر شد ادامه فعالیت بازنشستگانی که براساس قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان، بازنشسته شده اند ادامه فعالیت آنها که سی سال خدمت کرده اند و مدرک لیسانس و پائین تر دارند و کسانی که سی و پنج سال خدمت کرده اند و مدرک فوق لیسانس و بالاتر دارند. به هر حال مطابق آن قانون بازنشسته شده اند ادامه فعالیتشان در نهادهای عمومی غیردولتی، موسسات اقتصادی، نیروهای مسلح و هر دستگاه اجرایی دیگری ممنوع است و در هیئت مدیره این شرکت ها نیز این افراد نمی توانند مشغول شوند و خدمت کنند.

در مصوبه بعدی مصوب شد که پرداخت حقوق و مزایای بازنشستگی از ابتدای سال 98 به آن دسته از کارکنان قوای سه گانه که پاداش پایان خدمت خود را دریافت کردند ممنوع باشد. یعنی کارمندان، مدیران و افرادی در قوای سه گانه که پاداش پایان خدمت خود را دریافت کردند به هیچ وجه نمی توانند به جز حقوق بازنشستگی، دریافتی دیگری را از این دستگاه ها داشته باشند.

عمده مصوباتی که در این یکی دو روز تصویب شد این موارد بود. کمیسیون تلفیق همچنان دارد مباحث خود را ادامه می دهد و ما الان تبصره سیزده هستیم که داریم بررسی می کنیم. انشاء الله برخی موارد هم مراعا مانده که آنها را هم باید به آنها بپردازیم و همانطور که عرض کردم تلاش کنیم که گزارش کمیسیون تلفیق به صورت نهایی آماده شود و تقدیم به نمایندگان محترم مجلس شود.


نویسنده:نغمه علی بیک زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: