پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۱۷۹۸
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۹
در مجمع عمومی فوق‌العاده خانه صنعت و معدن استان تهران مصوب شد
خانه صنعت و معدن استان تهران با اصلاح اساسنامه این تشکل اثرگذار بخش خصوصی را به اتاق بازرگانی تهران پیوست کرد.

مجمع عمومی فوق العاده خانه صنعت و معدن استان تهران که هفته پایانی دی ماه 97 در محل سالن امین‌الضرب خانه تشکل‌های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران با حضور حداکثری اعضا برگزار شد یک تصمیم مهم داشت و آن موضوع پیوست خانه تهران به اتاق تهران بود؛ تصمیمی که با تصویب مجمع نهایی شد.

در این نشست که با حضور اکثریت اعضا و نماینده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان برگزار شد، در پنج بخش و ده بند اساسنامه خانه، تغییراتی پیشنهاد و تصویب شد که بخش عمده آن معطوف به پیوست خانه صنعت و معدن استان به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران  بود.

 به گزارش گیتی آنلاین به نقل از روابط عمومی خانه صنعت و معدن استان تهران، در بخش هویت یا اهداف یا مقدمه اساسنامه این تشکل بخش خصوصی این بند گنجانده شد که می‌گوید: «تشکل به استناد بند (ک) ماده (۵) قانون تشکیل اتاق بازرگانی، صنایع،معادن و کشاورزی ایران و ماده(۵) قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار در مجمع عمومی فوق العاده مورخ ۹۷/۱۰/۲۳ به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران (از این پس اتاق تهران نامیده خواهد شد) پیوست گردید.»

هم‌چنین در بخش عضویت خانه صنعت و معدن استان تهران نیز این بند مصوب شد که عضویت مشروط بر دارا بودن کارت بازرگانی یا عضویت معتبر از اتاق بازرگانی تهران باشد.

این تشکل هم‌چنین براساس اساسنامه مقید شد مقررات و آیین‌نامه‌های اجرایی ذیربط اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در خصوص عضویت تشکل‌ها را رعایت کند، تغییر اقامتگاه قانونی خود را که در روزنامه کثیرالانتشار آگهی می‌شود، به طور کتبی به اتاق تهران اطلاع دهد و در خصوص ساماندهی تشکل‌های اقتصادی با اتاق ایران هماهنگ باشد.

هم‌چنین در کلیه جلسات مجامع عمومی خانه صنعت و معدن استان تهران از نماینده اتاق تهران به عنوان نهاد ناظر و بدون حق رأی دعوت به عمل آید.

 

خانه صنعت و معدن استان تهران در بخش وظایف نیز اساسنامه خود را مشمول اطلاحات و تغییراتی قرار داد به‌طوری که مصوب شد از انجام رقابت‌های ناسالم اعضا در بازارهای هدف با اعمال ضوابط کمیته انضباطی اتاق بازرگانی ایران جلوگیری شود و هر شش ماه یکبار نیز از عملکرد خانه و ارزیابی آن، مشکلات اقتصادی و راه‌حل‌های اجرایی پیشنهادی خانه به اتاق بازرگانی ایران و تهران گزارش داده شود.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: