پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۱۸۰۰
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۳
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۸ کل کشور مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون تلفیق مصوب کرد در سال ۹۸ در قیمت حامل‌های انرژی نسبت به سال ۹۷ تغییری وجود نداشته باشد.

 محمد مهدی مفتح، سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال 98 کل کشور مجلس شورای اسلامی صبح امروز در حاشیه جلسه علنی قوه مقننه، با حضور در جمع خبرنگاران در تشریح آخرین مصوبات این کمیسیون، گفت: کمیسیون تلفیق در جلسه بعدازظهر دیروز و صبح امروز به‌دلیل اهمیت تبصره 14 که قیمت‌های حامل‌های انرژی، یارانه و مباحث دیگر در آن مطرح است، به بررسی این تبصره پرداخت.

بیشتر بخوانید

وی ادامه داد: کمیسیون تلفیق مصوب کرد در سال 98 در زمینه قیمت حامل‌های انرژی اعم از بنزین، نفت و گاز و... و نحوه توزیع تغییری نسبت به سال 97 وجود نداشته باشد.

نماینده تویسرکان در مجلس با تأکید بر اهمیت تبصره 14 اظهار داشت: عمده مواردی که در لایحه دولت آمده بود، تصویب شد؛ تغییرات مختصری در آن انجام گرفت که برخی از آنها تأثیرات قابل توجهی به‌ویژه در اقشار محروم جامعه دارد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق گفت: در ردیف‌هایی از جدول تبصره 14، در قسمت هزینه‌ها و پرداخت یارانه‌ها، کمک‌هایی برای آموزش، پرورش و مدارس در نظر گرفته شده است که از جمله آنها 60 میلیارد تومان برای کمک به هزینه گاز مصرفی مدارس در اختیار آموزش و پرورش قرار خواهد گرفت، 30 میلیارد تومان برای کمک به هزینه برق مدارس و همچنین 10 میلیارد تومان برای کمک به هزینه‌های آب مدارس در اختیار آموزش و پرورش قرار خواهد گرفت.

مفتح افزود: مقرر شد؛ در مورد هزینه‌های منابعی که برای کاهش فقر مطلق خانوارها که دولت 7 هزار میلیارد تومان تصویب کرده بود؛ در کمیسیون تلفیق به هفتاد و یک‌هزار و 400 میلیارد ریال افزایش یابد؛ به این ترتیب دریافتی تمامی خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی به‌میزان 20 درصد نسبت به سال 97، افزایش پیدا کرد.

وی گفت: همان‌گونه که دولت پیش‌بینی کرده بود؛ یارانه نان و خرید تضمینی گندم به‌میزان 6هزار و 100 میلیارد تومان تعیین شد.

نماینده تویسرکان در مجلس افزود: سهم بیمه دولت برای اقشار خاص، از جمله رانندگان حمل‌ونقل درون‌شهری و برون‌شهری و 20 درصد افزایش کمکی که به رزمندگان معسر باید پرداخت می‌شد، در تبصره 14 و بخش یارانه‌ها افزایش یافت؛ علاوه بر اینکه 20درصد به دریافتی رزمندگان معسر از این محل اضافه می‌شود. سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح مکلف شد که به آنها دفترچه بیمه دهد و آنها از خدمات بیمه از طریق آن دفترچه استفاده کنند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق گفت: کمیسیون تلفیق وارد تبصره 15 شده است و تلاش می‌کند تا پایان هفته جاری، گزارش خود را تقدیم مجلس کند.

انتهای پیام/*

منبع: تسنیم

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: