پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۱۸۵۷
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۷
حسینی‌کیا با انتقاد از واگذاری سیلوها به بخش خصوصی:
نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی، گفت: با بررسی‌های انجام شده خصوصا از طریق دیوان محاسبات مجلس شورای اسلامی سیلوها تقریبا به یک سوم قیمت واقعی به فروش رسیده‌اند.

سیدجواد حسینی کیا نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص روند واگذاری سیلوهای شهرستان‌های کرمانشاه، سنقر و کنگاور به بخش خصوصی، گفت: با بررسی‌های انجام شده خصوصا از طریق دیوان محاسبات مجلس شورای اسلامی سیلوها تقریبا به یک سوم قیمت واقعی به فروش رسیده‌اند.

واگذاری سیلوهای استان کرمانشاه اشکالات متعددی دارد

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به نهادهای نظارتی در خصوص واگذاری سیلوهای استان کرمانشاه شکایت شده است، تصریح کرد: مجمع نمایندگان استان کرمانشاه با وزیر امور اقتصادی و دارایی برگزار کرده‌اند رئیس سازمان خصوصی‌سازی نیز در این نشست حضور داشت که اشکالات متعدد این واگذاری بیان شد.

سیلو گندم

 

واگذاری سیلوهای استان کرمانشاه متوقف شده است

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه با توجه به پیگیری‌ها صورت گرفته واگذاری سیلو‌های استان کرمانشاه متوقف شده است، ادامه داد: وزیر امور اقتصادی و دارایی دستور داد تا جلسه‌ای در خصوص واگذاری‌ها برگزار شود و اعلام کرد اگر عدله ارائه شده قانع کننده باشد حتی درصورتی سازمان خصوصی‌سازی نیز نپذیرد شخصا به دیوان داوری شکایت می‌کنم تا در راستای فسخ مزایده اقدام شود.

فروش سیلوی کرمانشاه به یک پنجم قیمت واقعی

وی با اشاره به اینکه تاکنون سیلوهای کرمانشاه، کنگاور و سنقر به بخش خصوصی واگذار شده است، ادامه داد: سیلو شهرستان کرمانشاه در حالی که بیش از یک صد میلیارد تومان ارزش دارد به قیمت 20میلیارد تومان واگذار شده است همچنین سیلو شهرستان سنقر 5 و نیم میلیارد واگذار شده در حالی که قیمت کارشناسی اعلام شده 6 میلیارد تومان بوده اما این سیلو بیش از 20 میلیارد تومان ارزش دارد.

سیلو شهرستان کرمانشاه در حالی که بیش از یک صد میلیارد تومان ارزش دارد به قیمت 20میلیارد تومان واگذار شده است

خریداران سیلوهای استان کرمانشاه با قواعد لابی‌گری آشنا هستند

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه سیلوها به افراد متعددی واگذار شده و این افراد به قواعد لابی گری آشنا هستند اما تخصصی در حوزه سیلو ندارند، خاطرنشان کرد: مجمع نمایندگان استان کرمانشاه از طریق هر مرجعی که صلاحیت نظارتی دارد درحال پیگیری موضوع واگذاری سیلوهای استان به بخش خصوصی است./

پایان پیام

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: