پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۱۸۷۵
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۴
سالاری خبر داد ؛
فرمامدار رامیان گفت:امسال توانستیم 160 درصد سهمیه در بخش تسهیلات بانکی اشتغال روستایی و عشایری جذب داشته باشیم بدین معنی که سهمیه ما برای ایجاد اشتغال روستایی از این تسهیلات 8 میلیارد تومان بوده اما بیش از 12.5 میلیارد تومان جذب داشتیم
به گزارش خبرنگار گیتی آنلاین از استان گلستان ؛ فرماندار شهرستان رامیان در نشست خبری با خبرنگاران ضمن گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و دهه فجر اظهار داشت : استکبار جهانی ، رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی مثلثی را تشکیل دادند و به شدت هم تلاش و هزینه می کنند تا جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب وجود نداشته باشد یا با شکوه برگزار نشود که این یک خیال باطل است.

وی خاطر نشان کرد:مردم ایران پس از پشت سر گذاشتن دوران سخت گذشته با شعارها و آرمان هایی وارد انقلاب شدند و انقلاب به پیروزی رسید و پس از آن نظامی که بیشترین تکیه به آرای عمومی را داشت ، استقرار پیدا کرد.

وی افزود:هیچ کدام از ارکان حکومت عربستان سعودی بر پایه رفراندوم و دموکراسی نیست اما کشور ما علی رغم جوان بودن نظامی که در ابتدای انقلاب مستقر شد تمام ارکان نظام بر پایه دموکراسی و انتخابات به دست مردم بود.

سالاری ابراز داشت:به کوری پشم دشمنان امسال مردم ما در دهه فجر جشن های با شکوه برگزار خواهند کرد و همه مردم در روز 22 بهمن به صحنه خواهند آمد تا  از انقلاب خود دفاع کنند.
فرماندار شهرستان رامیان اضافه کرد :آمریکا و نزدیکان آن در منطقه با نظام ، انقلاب و کشور همه نوع دشمنی انجام دادند که مهمترین آن بعد از تحمیل جنگ فیزیکی ،جنگ اقتصادی و سخت ترین تحریم ها را بر مردم کشور ما روا داشتند.

وی تصریح کرد:آمریکا و هم پیمان آن در منطقه علی رغم اینکه شعار حقوق بشر سر می دهند  پایبند به حقوق بشر نیستند این تحریم ها ارتباط مستقیم به اقتصاد و معیشت مردم دارد همانگونه که در جنگ فیزیکی ما شروع کننده نبودیم در جنگ اقتصادی هم ما آغاز کننده نبودیم .

محمود سالاری توصیه کرد:مردم تلاش کنند از این شرایط سخت اقتصادی و معیشتی عبور کنیم و عبور از این شرایط با تکیه از توفیق ملی و استفاده از کالای داخلی میسر است و بالا بردن کیفیت تولیدات ملی است و استفاده مردم از کالای ایرانی  مهمترین پیش نیاز آن است.

 وی اشاره کرد: در گذشته بسیاری از روستاهای ما جاده دسترسی ماشین رو نداشتند و عموما جاده های روستایی مال رو بوده است اما در حال حاضر تمام روستاهای شهرستان دارای جاده آسفالت است ، همچنین تمام روستاهای شهرستان بعد از پیروزی انقلاب برق رسانی شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 907 روستا از 1000 روستای استان گلستان دارای دهیاری است افزود: هیچ روستایی قبل از انقلاب دارای ساختار مدیریتی قانون مند نبود اما بیش از 90 در صد نقاط دارای سکنه استان گلستان  از مدیریت ساختار مند و قانون مند  برخوردار هستند.

سالاری ادامه داد:هیچ کدام از ساخت و ساز هایی که در روستاهای ما انجام می شد منطبق بر نظام فنی و مهندسی نبود اما در حال حاضر در 907 روستای استان گلستان که دارای دهیاری می باشد ساخت و ساز مبتنی بر نظام فنی و مهندسی و اجرایی کشور انجام می شود.

وی تصریح کرد:علی رغم تمام تحریم ها و جنگ فیزیکی ،پیشرفت کشور مغفول نمانده  و این پیشرفت ها به برکت انقلاب و نظام اتفاق افتاده است.

فرماندار رامیان اذعان داشت : به برکت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران 99 پروژه عمرانی ، اقتصادی و اشتغال را با اعتباری حدود 508 میلیارد ریال ، افتتاح و عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد که از این تعداد 56 پروژه عمرانی بالغ بر 151 میلیارد ریال افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید ئ 17 پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر  22 میلیارد ریال عملیات اجرایی آن آغاز خواهد گردید  و 26 پروژه اقتصادی و اشتغالزا با اعتبار بالغ بر 333 میلیارد ریال با اشتغالزایی 191 نفر به بهره برداری خواهد رسید.

وی عنوان کرد:در مجموع بیش از 300 برنامه مختلف در حوزه های فرهنگی ، اجتماعی ، هنری ، ورزشی و ... در سطح کلیه شهر و روستاهای شهرستان در دهه مبارک فجر امسال اجرا خواهد شد که شامل جشن های انقلاب ، مسابقات ورزشی و بازی های بومی  محلی ، یادواره شهدا ، جشنواره ها و نمایشگاه هها مختلف فرهنگی و هنری ، نشست ها و گفتمان های دینی و آموزشی و ... است.

وی در ادامه گفت:امسال توانستیم 160 درصد سهمیه در بخش تسهیلات بانکی اشتغال روستایی و عشایری جذب داشته باشیم بدین معنی که سهمیه ما برای ایجاد اشتغال روستایی از این تسهیلات 8 میلیارد تومان بوده اما بیش از 12.5 میلیارد تومان جذب داشتیم و ما تعهد داشتیم 1080 نفر اشتغال ایجاد کنیم اما در این مقطع بیش از 1300 نفر اشتغال ایجاد کردیم.

سالاری اشاره کرد:طبق اعلام سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان نرخ بیکاری در همین روز از سال گذشته  برابر 82/13 در صد بود و در حال حاضر برابر 7/11 در صد می باشد و بیش از 2 درصد نرخ بیکاری شهرستان کاهش پیدا کرده است  و توانستیم اشتغال ایجاد شده در یک سال را پاسخگو باشیم و بخشی از بیکاری جوانان را پاسخگو باشیم .

نویسنده:رحمت گلستانی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: