پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۱۸۷۷
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۶
ناآگاهي يکي از عوامل عمده در بروز و ادامه‌ کودک آزاري در خانواده و اجتماع است که پيامدهاي جبران ناپذيري دارد.‏
گیتی آنلاین _به نقل از پایگاه خبری پلیس، در پی ادعای عده‌ای از ساکنین یکی از محلات حاشیه نشین ارومیه که به کلانتری مراجعه و یک مورد کودک آزاری را گزارش کرده بودند، بلافاصله ماموران پلیس به همراه مددکار کلانتری به محل اعزام و با اخذ مجوز و دستگاه قضائی به بررسی مورد گزارش شده می پردازند.
یکی از همسایه ها که به نظر می آمد حرف برای گفتن بسیار دارد به محض مشاهده خودروی پلیس سریعاً خود را به آنها رسانده و اظهار می نماید شب گذشته مدام صدای گریه و ناله کودک به گوش می رسیده که از جیغ های گاه و بی گاهش می شد فهمید که توسط والدینش مورد آزار و اذیت قرار گرفته است.
مددکار کلانتری سعی می کند اطلاعات بیشتری از مرد همسایه بگیرد برای همین از وی می خواهد که بیشتر توضیح دهد. مرد مسن سری تکان می دهد و می گوید: بدبختانه ما همسایه دیوار به دیوار این زن و شوهر هستیم هر دو آنها معتاد هستند و خانه خود را در اختیار معتادان مثل خود قرار می دهند. بارها به هر دوی آنها تذکر داده ام که این کودک بیچاره را اذیت نکنند اما بی فایده بود چون روزی نیست که من گریه و زاری این کودک بخت برگشته را نشنوم.
حتی یک بار هم در گوشه خیابان بر حسب تصادف شاهد گدایی مادرش بودم که طفل را نزد خود نشانده بود. بعد از اتمام حرف های مرد همسایه، مددکار کلانتری به همراه سایر ماموران قصد ورود به داخل خانه می کنند، در نیمه باز بود یکی از ماموران ابتدا وارد و با صدای بلند که ورودشان را اعلام کند شروع به صدا کردن صاحبخانه می کند.
نمای بیرونی خانه حاکی از آن داشت که کسی آنجا زندگی نمی کرد ولی یکی از ماموران با احتیاط درب اتاق را باز می کند که ناگهان متوجه می شود زن از شانه های کودک گرفته و به نظر می آمد قصد دارد سر کودک را به دیوار بکوبد که مامور بلافاصله کودک را از زن می گیرد.
ماموران بعد از جستجوی خانه مقداری موادمخدر و اسباب و وسایل استعمال موادمخدر کشف می کنند که نشان از تردد سایر معتادان به آنجا را داشت، زن و مرد به همراه طفل، سوار خودرو پلیس شده و به کلانتری انتقال داده می‌شوند.
مددکار کلانتری طی مصاحبه ای از مادر طفل، در گزارش خود می نویسد: همسر سابق "مهناز" بعد از بدنیا آمدن طاهر وی را ترک و سپس او را طلاق می دهد.
بعد از طلاق، مهناز علی رغم مخالفت‌های خانواده با همسر فعلی خود ازدواج و بعد از مدتی متوجه اعتیاد همسرش می شود.
"غلام" برای اینکه فرصت اعتراض را از مهناز بگیرد با ترفندی وی را همراه بساط اعتیادش کرد و بالاخره او را نیز وارد این وادی می کند.
بعد از 5 سال که زن و شوهر همه زندگی خود را به خاطر اعتیاد از دست می دهند، سر از این خانه متروکه در می‌آورند.
زن و شوهر برای تامین مواد مصرفی خود، محل زندگی خود را تبدیل به محل رفت و آمد سایر معتادان می کنند.
گاهی نیز مهناز، پسر بچه را در حالیکه لباس‌های پاره و سر و وضع آشفته داشت برای گدایی به خیابان‌های شهر برده و پول خوبی درمی آورد؛ در بررسی های اولیه از وضعیت جسمانی کودک صورت گرفت، دوازده نقطه از بدن وی دارای آثار سوختگی با شی داغ مثل قاشق و کوفتگی و زخم مشاهده شد. بعد از هماهنگی های انجام شده با اورژانس اجتماعی و کارشناسان بهزیستی، کودک که به لحاظ روانی بسیار ترسان و آشفته بود، جهت درمان به مرکز درمانی انتقال و پس از آن به شیرخوارگاه تحویل گردید، زن و شوهر نیز برای ترک به کمپ ترک اعتیاد معرفی و انتقال یافتند.
نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: