پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۱۸۸۱
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۴
معاون امور صنایع معدنی وزات صمت:
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزات صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به سازوکار شفاف بورس کالا برای عرضه سیمان در رینگ صادراتی این بورس برنامه داریم.

به گزارش گیتی آنلاین به نقل از «کالاخبر»، جعفر سرقینی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به اینکه در حال حاضر بسیاری از محصولات مهم صنعتی و معدنی در بورس کالا عرضه می‌شود و در مقطعی به دنبال این بودیم که سیمان را نیز به بورس بیاوریم که حال با توجه به شرایط امروز حداقل قصد داریم سیمان صادراتی را در بورس عرضه کنیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: هنر بورس کالا این است که یک شفاف‌سازی می‌کند و دوم هم اینکه اگر سودی در این چرخه به وجود می‌آید، متوجه تولیدکننده اصلی است.

وی اضافه کرد: رسالت اصلی بورس کالا حذف واسطه است و تا حدود زیادی هم در این کار موفق بوده است.

سرقینی با بیان اینکه در بحران اخیر بازار فولاد، بورس کالا همکاری خوبی کرد، گفت: امروز با تلاش های صورت گرفته بازار فولاد بدون تنش به کار خود ادامه می‌دهد و بهره‌مند اصلی این بازار هم تولیدکننده و هم مصرف‌کننده هستند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در رابطه با رویکرد وزارتخانه متبوعش نسبت به بورس کالا نیز اظهار داشت: ما همیشه تقویت بورس کالارا در برنامه‌های وزارتخانه دنبال کرده‌ایم و الان هم تقریبا تمام محصولات مهم صنعتی و معدنی در بورس کالا داد و ستد می‌شود.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: