پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۱۹۱۵
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۱:۴۵
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه
گیتی آنلاین - کرمانشاه - مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در نشست خبری با اصحاب رسانه از برگزاری بیش از 40 برنامه فرهنگی و هنری در استان کرمانشاه در ایام دهه فجر امسال خبر داد...
حجت الاسلام رحیم جعفری مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه از فجر باران کرمانشاه در چهلمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی خبر داد و گفتبه مناسبت چهل سالگی انقلاب اسلامی، ٤٠ برنامه شاخص فرهنگی و هنری در ایام دهه فجر در استان برگزار می شود.https://kermanshah.farhang.gov.ir/ershad_content/Media/image/2019/01/714025_orig.jpg

به گزارش خبرنگار گیتی آناین منطقه کرمانشاه حجت الاسلام رحیم جعفری در نشست خبری  روز شنبه (٦ بهمن) با خبرنگاران استان اظهار داشت: در مجموع ٨٠٠ برنامه توسط ستاد دهه فجر استان برگزار می شود که ٤٠ برنامه آن مربوط به حوزه فرهنگ و هنر است.
وی با بیان اینکه برنامه های چهلمین سالگرد انقلاب محدود به ایام دهه فجر نیست، گفت: برخی از برنامه ها از قبل از دهه فجر برگزار شده و برخی نیز تا پایان اسفند ادامه دارد.
او با بیان اینکه کرمانشاه در بهمن امسال فجر باران می شود، اظهار داشت: تئاتر فجر در استان برگزار شد و فیلم فجر نیز از ١٢ تا ١٨ بهمن در کرمانشاه با ١٩ فیلم و ٦٠ اکران برگزار می شود.
وی اضافه کرد که از مجموع ١٩ فیلم، ١٤ مورد فیلم عمومی و پنج فیلم ویژه کودکان و نوجوانان است.
حجت الاسلام جعفری ، سینماهای نمایش دهند فیلم فجر را آزادی، فرهنگ و بیستون (هتل پارسیان) ذکر کرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه در ادامه این نشست خبری با بیان اینکه یک هزار و ٥٠٠ تشکیلات فرهنگی در استان فعال است، گفت: این تشکیلات شامل موسسات فرهنگی و هنری، کانون های فرهنگی و هنری مساجد، انجمن های ادبی، رسانه ها و سایر می باشد.
وی به میزان تولیدات فرهنگی و هنری در سال جاری در استان نیز اشاره کرد و افزود: امسال ٢٦٢ نمایش در استان تولید شده که ١٧٧ مورد آن نمایش خیابانی و ٨٥ مورد نیز صحنه ای بوده است.
حجت الاسلام جعفری، تعداد نمایش های اجرا شده در استان را نیز ٧٦٨ مورد، کارگاه های آموزشی را ٤٦ مورد، ١٢١ مورد فیلم تولید شده توسط سینمای جوان، اکران ٤٢ فیلم ایرانی و خارجی اعلام کرد.وی تصریح کرد؛ سال گذشته نیز در مجموع ٣٠٠ برنامه مناسبتی و غیرمناسبتی در استان برگزار و همچنین ٣٠٠ برنامه هم در مناطق زلزله زده اجرا شد.

*

برای صدور مجوز کنسرت موسیقی کُردی مشکلی نداریم

وی اظهار داشت: برگزاری کنسرت ها تابع قوانین و مقرراتی است که هر هنرمند و یا برگزارکننده کنسرت ها این قوانین و مقررات را رعایت کنند مجوز برگزاری برای آنها صادر می شود.
وی یاداور شد که ما در زمینه برگزاری کنسرت در استان چه کُردی و چه غیرکُردی مشکلی نداریم و هرکس درخواست کنسرت بدهد طبق ضوابط مجوز صادر می کنیم.
وی این نکته را نیز یادآوری کرد که از صفر تا صد، صدور مجوز کنسرت ها در استان در دست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در ادامه این نشست خبری به برگزاری ٥١ کنسرت سنتی و پاپ در استان در سال جاری خبر داد و در پاسخ به سوالی در زمینه برگزاری کنسرت بانوان نیز گفت: ما از برگزاری آیین های شاد در استان استقبال می کنیم و برای کنسرت بانوان نیز اقدام هایی انجام داده ایم که امیدواریم به زودی به نتیجه برسیم.
حجت الاسلام جعفری ، یکی از اقدام های مهم در ٢ سال اخیر در حوزه موسیقی را راه اندازی پنج خانه موسیقی ذکر کرد و افزود: خانه تنبور در گهواره، هوره در اسلام آباد غرب، ممور در هرسین، دف در پاوه راه اندازی شده و خانه سیاچمانه در نوسود نیز در مرحله نهایی است و به زودی راه اندازی می شود.
او استقبال مردم از راه اندازی این خانه ها را خوب و پرشور توصیف کرد و اظهار داشت: این خانه ها در حفظ، تقویت و ترویج موسیقی محلی بسیار موثر هستند

جشنواره فیلم فجر در کرمانشاه از 12 بهمن آغاز می شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: جشنواره فیلم فجر در کرمانشاه از 12 تا 18 بهمن سال جاری در سینماهای آزادی و فرهنگ کرمانشاه برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد افزود: جشنواره فیلم فجر در کرمانشاه همزمان با تهران به اکران 14 فیلم در سه سانس در سینماهای آزادی و فرهنگ خواهد پرداخت.
وی با بیان این مطلب که جشنواره فیلم فجر در کرمانشاه، با رویکرد درآمدزایی استانی اجرا می‌شود، گفت: ویژگی مهم برگزاری جشنواره فیلم فجر امسال در مقایسه با سال‌های گذشته این است که امسال با توافقی که با تهیه ‌کنندگان شده قرار است فیلم‌ها برای اکران مستقل در اختیار استان‌ها قرار گیرند و تمامی درآمدهای حاصل از آن به استان و هزینه‌های برگزاری جشنواره اختصاص پیدا کند.
او در خصوص ویژگی‌های اکران فیلم‌های امسال جشنواره فیلم فجر در کرمانشاه نیز افزود: امسال نیز برای دومین بار سانس صبح سینماها به فیلم‌های رنج سنی کودک و نوجوان اختصاص‌ یافته و به ‌علاوه علاقه ‌مندان می‌توانند برای تهیه بلیت هر فیلم به ‌صورت تکی به گیشه‌ها مراجعه کنند.
جعفری تصریح کرد: تجربه خوب سال‌های گذشته در برگزاری جشنواره فیلم فجر در کرمانشاه سبب شد که امسال نیز این موقعیت ویژه برای مردم استان فراهم شود.
وی جذب مخاطب استانی برای فیلم‌های مطرح کشوری در جشنواره فیلم فجر را گامی مهم برای رشد سینماهای استان معرفی کرد و اظهار داشت: امکان دیدن فیلم‌های اکران اولی همزمان با تهران برای مردم دیگر استان‌ها و استقبال بالا از این رویداد فرهنگی به ‌طورقطع دید ویژه کشوری را برای سینماهای کرمانشاه به همراه خواهد دشت.
وی ادامه داد: هر فیلم جشنواره فیلم فجر در کرمانشاه حداقل 2 اکران عمومی دارد و برنامه اکران و نمایش فیلم‌ها را در سینماهای آزادی و فرهنگ و در 2 یا سه شهرستان استان کرمانشاه که سالن سینما دارند، خواهیم داشت.
او همچنین از برگزاری جشنواره موسیقی فجر در استان همزمان با سی و چهارمین جشنواره سراسری موسیقی فجر با حضور گروه های هنری از تهران در قالب موسیقی محلی و پاپ در محل تالار انتظار کرمانشاه خبر داد.

40چهره فرهنگی در چهلمین سالگرد انقلاب تجلیل می شوند

https://kermanshah.farhang.gov.ir/ershad_content/Media/image/2019/01/713967_orig.jpg

در ادامه این نشست پریسا محمدی معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: به مناسبت چهل سالگی انقلاب اسلامی در مراسمی از ٤٠ چهره شاخص فرهنگی و رسانه ای استان کرمانشاه تجلیل می شود.
وی با بیان اینکه از هر شهرستان ٢ چهره مورد تجلیل قرار می گیرد، افزود: در مجموع ٢٦ چهره فرهنگی از شهرستان های استان و چهار چهره هم از کرمانشاه مورد تجلیل قرار می گیرند.
او پاسداشت و تکریم چهره های فرهنگی در استان را از رویکردهای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی دانست و گفت: تلاش کردیم تکریم این چهره ها را تنها منوط به مناسبتی خاص نکنیم بلکه در طول سال با دیدار و سرکشی از هنرمندان و فعالان فرهنگی آنان را مورد تکریم قرار دهیم.
معاون فرهنگی و امور رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در ادامه این نشست خبری در پاسخ به سوال برخی از خبرنگاران در مورد حمایت های این اداره کل از مطبوعات گفت: در چهارچوب قوانین و مقررات از مطبوعات حمایت کرده و می کنیم.
محمدی با بیان اینکه رسانه ها اکنون در قالب بخش خصوصی فعالیت می کنند، افزود: کسی که درخواست مجوز یک نشریه را می دهد به معنی این است که توانایی مدیریت و اداره آن نشریه را دارد.
او همچنین در ارتباط با عدم واگذاری آگهی به برخی از نشریات نوپا گفت: براساس بخشنامه معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که دی ماه سال ٩٦ صادر شد، هر نشریه باید ٢٤ شماره را چاپ کند و از شماره ٢٥ به بعد آگهی به آن تعلق می گیرد.
وی در مورد دلیل صدور این بخشنامه نیز گفت: ثابت کردن فعالیت برای رسانه ای که مجوز دریافت کرده یکی از مهمترین دلایل صدور این بخشنامه است به این معنا که این نشریه باید بتواند در حدود سه سال بدون تکیه بر آگهی خود را اداره کند.
معاون فرهنگی و امور رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در ادامه این نشست خبری همچنین در پاسخ به سوالی در مورد عدم ذکر منبع از سوی برخی از رسانه ها نیز گفت: همه نشریات باید قانون کپی رایت را رعایت کنند.
محمدی با تاکید بر اینکه رسانه ها باید اخلاق رسانه ای را رعایت کنند و مطالبی را که دارای منبع مشخص است را با ذکر منبع منتشر نمایند.
وی تصریح کرد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی براساس وظایف نظارتی خود تاکنون چندین بار به صورت مکتوب به برخی از رسانه ها که قانون کپی رایت را رعایت نمی کنند تذکر کتبی داده است.
وی در بخش پایانی سخنان خود تعداد نشریات محلی استان را اکنون ١١٨ مورد، نشریات سراسری دارای دفتر نمایندگی را ١١٩ نشریه، خبرگزاری ها را بیش از ١٠ مورد اعلام کرد و گفت: حدود ٤٠٠ نفر خبرنگار نیز در استان مشغول به کار هستند.

پول باشد سالن همایش بزرگ کرمانشاه 3 ساله ساخته می‌شود

http://kermanshah.isna.ir//Files/News/Image/139711/69218.jpg

در پایان این نشست مدیر طرح‌های عمرانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: در صورت تامین اعتبار، سالن همایش بزرگ کرمانشاه سه ساله ساخته خواهد شد.
سعید جمشیدی در جمع خبرنگاران با اشاره به پروژه‌های مختلف عمرانی که در حوزه فرهنگ و ارشاد استان در حال اجرا است، افزود: هفت پروژه شامل مجتمع‌های فرهنگی و هنری در شهرهای مختلف استان داریم که برای آنها حدود 24 میلیارد تومان هزینه شده است.

وی میانگین پیشرفت فیزیکی این پروژه‌ها را 85 درصد اعلام کرد و ادامه داد: این پروژه‌ها تقریبا آماده‌اند و اکثر آنها در نیمه اول سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

جمشیدی با بیان اینکه تمام پروژه‌های فرهنگی و هنری استان بر اساس استانداردهای روز ساخته خواهد شد، افزود: کرمانشاه از معدود استان‌هایی خواهد بود که با بهره‌برداری از این پروژه‌ها در اکثر شهرستانها سالن تخصصی موسیقی، تئاتر و گالری تخصصی آثار هنری خواهد داشت.

 وی اظهار کرد: تلاش شده مجتمع‌های فرهنگی و هنری که در هر شهرستان ساخته می‌شود حداقل معادل 10 درصد جمعیت آن شهر ظرفیت داشته باشد.

به گفته جمشیدی، در مجموع برای تکمیل پروژه‌های فرهنگی و هنری استان کرمانشاه یازده میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

مدیر طرح‌های عمرانی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با بیان اینکه در زمان ساخت این پروژه‌های عمرانی بیش از 340 نفر در آنها مشغول به کارند، اظهار کرد: تمام پیمانکاران این پروژه‌ها بومی هستند.

جمشیدی اشاره‌ای هم به سالن بزرگ همایش کرمانشاه واقع در جنب تالار فرهنگی و هنری انتظار داشت و اظهار کرد: این پروژه سازه ویژه‌ای دارد و ساخت آن سه سال زمان می‌برد.

وی اعتبار مورد نیاز برای ساخت این پروژه را 25 میلیارد تومان برآورد کرد و گفت: این  سالن همایش ظرفیت 1200 نفر را دارد و به محض تامین اعتبار ساخت آن آغاز خواهد شد.

مدیر طرح‌های عمرانی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه درباره نگارخانه شهر کرمانشاه نیز خاطرنشان کرد: برای این پروژه نیز تاکنون 3.5 میلیارد تومان هزینه شده و نیمه اول سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.نویسنده:سید محمد موسوی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: