پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۲۰۲۳
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۵
حاجی بابایی:
پس از چهل سال در این کشور هیچکس نمی تواند انکار کند که کسانی در این جمهوری اسلامی چهل سال کارمندی کردند مسئولیت داشتند امروز هزاران میلیارد تومان سرمایه دارند. کسانی که در این کشور کم کاری می کنند می خواهند نظام را زیرسوال ببرند.

به گزارش گیتی آنلاین امروز یکشنبه چهاردهم بهمن ماه 1397 موضوع اعاده اموال نامشروع مسئولین در خانه ملت مطرح شد که موافق و مخالف درباره این قانون صحبت کردند و سرانجام نمایندگان خانه ملت به یک فوریت این قانون رای دادند. 

به گزارش نغمه علی بیک زاده خبرنگار گیتی آنلاین، حمیدرضا حاجی بابایی نماینده مردم همدان و فامنین در موافقت با این طرح صحبت کرد. 

حاجی بابایی گفت: اگر کسی از طریق ربا هزاران میلیارد تومان اموال به دست آورد این جرم نیست و قانونی در این رابطه وجود ندارد. جرم عمومی نیست که دادگاه به سراغ او برود. 

نماینده مردم همدان ادامه داد: کسی که هزاران هکتار زمین موات را دریافت کرده و فروخته و به ظاهر هم آن را قانونی کرده ، قوه قضائیه نمی تواند با این برخورد کند. 

نماینده مجلس دهم گفت: چرا در حالی که خانواده هایی چهار شهید ، پنج شهید، شش شهید دادند و کل خانواده شهید و مجروحند در این کشور، چهل سال زحمت کشیدند برای این انقلاب، اما کسانی کوچکترین زحمتی برای این انقلاب نکشیدند، مردم را ناراضی کردند، زندگی شان متحول شده ، هزاران میلیارد تومان سرمایه به هم زدند. 

نماینده مردم فامنین سوال کرد: اگر مجلس شورای اسلامی در این مورد تصمیم نگیرد چه کسی باید تصمیم بگیرد؟

حاجی بابایی افزود: بر فرض این که قانون هم هست امروز مجلس شورای اسلامی بر این قانون تاکید کند. آیا این موضوع اشکال دارد؟

نماینده مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: امروز مجلس شورای اسلامی در راس امور بودن خود را اثبات کند. در رأس امور بودن خود را نشان دهد. در رأس امور بودن در قانون اساسی است. زمانی مجلس در رأس امور قرارمی گیرد که نماینده در رأس امور باشد. 

نماینده مردم همدان گفت: این هم مثل گرانی ها نشود. هر روز قیمت ها تغییر می کند ما اینجا نشستیم یک چیزهایی تصویب می کنیم که هیچ نفعی برای مردم ندارد. 

این نماینده اضافه کرد: حداقل یک قانونی برای مردم تصویب کنیم. 

حاجی بابایی گفت: این مردم اگر دردشان از گرانی هاست صدبرابر دردشان از محل دزدی ها، قساد و اختلاس است. 

وی تصریح کرد: دزدی ها و فسادی که بعضی ها دارند و نه نظام. این نقطه های سیاه را از روی آئینه انقلاب بردارید. کسانی که مخالفت می کنند با این کار می خواهند اصل آینه را سیاه کنند. 

حمیدرضا حاجی بابایی اظهارداشت: کسانی که در این کشور کم کاری می کنند می خواهند نظام را سیاه کنند. 

نماینده مردم همدان گفت: هم کم کاری می کنند و هم اجازه نمی دهند که با مفسدین برخورد شود و هم نظام را زیر سوال می برند. اگر واقعا نمی خواهیم نظام را زیرسوال ببریم چه اشکالی دارد در این کشور ما قانون مصوب کنیم بگوییم آقای قوه قضائیه کسی که از اول انقلاب تا حالا زمین خواری کرده، حالا برادر هر کس باشد، پدر هر کس باشد، فرزند هر کس باشد، با این فرد برخورد کن. 

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تاکیدکرد: این کار امروز ضرورت دارد. ما باید به این ضرورت پاسخ دهیم. هشتاد میلیون نفر در این کشور با این فساد مخالفند. آقا چپ و راست ندارد، سیاسی نیست. والله هرکس این موضوع را سیاسی کند خیانت کرده است. 

حاجی بابایی از نمایندگان ملت خواست: اجازه دهیم در این کشور برخی سر و سامان بگیرند. 

نماینده مردم فامنین پرسید: آیا شما می دانید در این کشور می دانید یا نمی دانید به نان خوردنشان محتاجند اما برخی افراد در این کشور خیابان جابه جا می کنند، شهر جابه جا می کنند. 

وی اظهارکرد: اگر نماینده ای از این موضوع اطلاع ندارد قطعا نماینده مردم نیست. از شما تقاضا می کنم که یک حرکت انقلابی به برکت خون شهیدان به پشتیبانی از خون شهیدان امروز مجلس رأیی بدهد که دل تمام کسانی که در این کشور اختلاس کردند بلرزد. 

حمیدرضا حاجی بابایی گفت: که اصل 49 قانون اساسی این را می گوید که دولت موظف است ثروت های ناشی از ربا، غصب، رشوه، اختلاس، سرقت، سوء استفاده از مقام بررسی کند. 

وی از نمایندگان خواست به دو فوریت این قانون رای دهند. 

به گزارش خبرنگار گیتی آنلاین در نهایت قانون اعاده اموال نامشروع مسئولین با یک فوریت به تصویب نمایندگان خانه ملت رسید. در این رای گیری آرا موافق 162 تا آراء مخالف 65 تا و آراء ممتنع 10 نفر شمارش شد. 

نویسنده:نغمه علی بیک زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: