پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۲۰۷۵
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۷
بانک کشاورزی در چهل سالگی انقلاب
کسب اعتبار جهانی بیشتر و جلب اعتماد بین المللی، از جمله دستاوردهایی است که بانک کشاورزی با تکیه بر سیاست ها و برنامه های جهانشمول و آشتی طلبانه نظام مقدس جمهوری اسلامی و به مدد دانش، تخصص و تجارب خود به آن دست یافته است.

در سالگرد چهل سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی، بانک کشاورزی مفتخر است که پیشینه ای درخشان و پربار در عرصه تبادلات مالی بین المللی و نامی خوش در حوزه بانکداری بین الملل اندوخته و اقدامات شاخصی در این زمینه رقم زده است.

براساس رتبه بندی سال 2017 مجله بنکر؛ بانک کشاورزی در میان 1000 بانک برتر قرار داشته و روندها نشان می دهد که طی سال های اخیر، بانک کشاورزی در بخش های منابع سپرده ای، رعایت انضباط مالی و عدم اضافه برداشت از بانک مرکزی ، ساماندهی سپرده های ترجیحی و تبدیل آن ها به سپرده های با نرخ های مصوب، کنترل هزینه های مالی، رشد مانده تسهیلات پرداختی و حوزه بانکداری بین الملل عملکرد قابل قبولی داشته است.

اتخاذ سیاست های کلان بانک پیرو سیاست های محوری دولت در بخش کشاورزی شامل پایداری تولید، افزایش بهره وری و تولید دانش بنیان با هدف تامین امنیت غذایی ؛ همچنین برنامه ریزی های عملکردی بر مبنای اولویت های بخش کشاورزی از جمله توسعه مکانیزاسیون، کشت گلخانه ای، پرورش ماهی در دریا، حمایت از محصولات صادراتی و استراتژیک به ویژه حمایت از توسعه اشتغال پایدار روستایی و عشایری ، از جمله دلایل کسب این موفقیت در عرصه بانکداری بین الملل است.

همچنین تلاش برای تطبیق کلیه فعالیت های بانک با استانداردهای بین المللی از جمله ایجاد سامانه استعلام اشخاص و کالاهای تحریمی که قابلیت رهگیری و جستجوی افراد تحریمی داخلی و بین المللی را فراهم می کند،  ایجاد سامانه تهیه صورت های مالی بر مبنای استاندارد IFRS ، تهیه نرم افزار گزارش ساز مالی بر اساس استانداردهای گزارشگری مالی بین الملل ، ارتقاء و تکمیل سامانه AMLبه منظور انطباق با دستورالعمل هاو بخشنامه های ارسالی از سوی FIU-گزارش روزانه و دوره ای تعیین سطح فعالیت مشتریان FIU - و دقیق تر شدن پروسه های کشف جرائم پولشویی، برنامه ریزی برای مهاجرت به استاندارد EMV برای اتصال به سیستم های پرداخت بین المللی و  بهبود رتبه اعتباری و ارتقاء جایگاه در مجامع بین المللی، از دیگر اقداماتی است که بانک کشاورزی را صاحب اعتبار و وجهه ی مثبت بین المللی ساخته است.

در حال حاضر با گذشت چهار دهه پربار از حاکمیت انقلاب اسلامی در ایران، تعداد کارگزارهای خارجی بانک کشاورزی به ۹۵ بانک رسیده است که در شرایط حساس کنونی، این تعداد کارگزار بسیار مطلوب است و به این ترتیب بانک کشاورزی با تکیه بر سابقه درخشان، نام نیک و تجارب ارزنده خود در عرصه بانکداری بین الملل، علاوه بر عملیات بانکی خود، برای سایر بانک های کشور نیز تبادلات مالی بین المللی انجام می دهد.

اقدامات بانک کشاورزی در حمایت از صادرات محصولات کشاورزی،  اقدامات حمایتی اثرگذار در تشکیل صندوق های پسته و زعفران و صادرات خرما و کشمش ، گشایش اعتبارات اسنادی، صدور بروات اسنادی و ارسال حوالجات ارزی، تبادلات سوئیفتی، صدور ضمانت نامه ارزی، افتتاح حساب کارگزاری نزد بانک های خارجی، مذاکره و پیگیری به منظور تامین مالی خارجی برای دریافت خطوط اعتباری از بانک های کارگزار در کشورهای مختلف و شرکت در سمینارها و دوره های آموزشی برگزار شده در خارج از کشور به منظور ارتقای دانش بانکی و آشنایی با خدمات جدید بانکداری بین الملل و استانداردهای جهانی، از دیگر فعالیت های بانک کشاورزی در عرصه های بین المللی است.

بانک کشاورزی همچنین در ادامه فعالیت های بین المللی خود، اقداماتی چون فراهم کردن مقدمات ایجاد کانال ارتباطات مالی بین ایران و کشورهای «سی . آی . اس» با محوریت بانک کشاورزی،  تسهیل مبادلات مالی و ارتقای سطح تراز تجاری ایران و روسیه ، توسعه روابط مالی  با «بانک تعاون اسلامی» به عنوان یکی از سهامداران این بانک و عضویت کمیته مدیریتی اتحادیه موسسات تامین مالی توسعه ملی در کشورهای عضو بانک توسعه اسلامی «ادفیمی» را در سال های اخیر به انجام رسانده و برنامه های کاربردی بسیاری را تدوین کرده و در دستور کار دارد.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: