پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۲۱۱۹
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۲
به گزارش گیتی آنلاین از هرمزگان؛
جشن برداشت گوجه فرنگی در غرب هرمزگان با حضور کشاورزان و نمایندگان انجمن صنفی کشاورزی و منابع طبیعی و دکتر ترابی معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان در پارسیان برگزار شد.

گیتی آنلاین-ترابی معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان در حاشیه جشن برداشت گوجه فرنگی  گفت: یکی از محصولات  کشاورزی مهم و اساسی شهرستان پارسیان می باشد و سهم زیادی در تولید را در بین محصولات دیگر دارد.


وی اظهار داشت: ما بیش از 10 هزار هکتار از اراضی استان هرمزگان را به کشت این محصول اختصاص داده ایم.


ترابی بیان کرد: این محصول از جایگاه ویژه ای در اقتصاد استان دارد.


معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان افزود: تولید این محصول با عملکرد و بازدهی مناسبی انجام گرفته است و به دلیل عرضه به بازارهای خارجی و داخلی در زمان مناسب باعث ارز آوری و همچنین ایجاد رضایتمندی کشاورزان شهرستان پارسیان شده است.


این مقام مسئول تصریح کرد: امیدواریم روند فعلی تولید و عرضه محصول به همین صورت انجام پذیرد و شاهد با کیفیت تر شدن عرضه این محصول باشیم و شرایط حضور در بازارهای خارجی را نیز بیش از پیش تقویت کنیم.


نماینده عالی دولت در پارسان نیز گفت:  این شهرستان یکی از قطب های تولید محصول گوجه فرنگی در استان و کشور می باشد.


وی افزود: با توجه به اینکه محصول خوب و سالمی در شهرستان تولید شد و عرضه آن نیز با قیمت مناسب در بازارهای داخلی و خارجی انجام شد برآن شدیم که با همکاری و همراهی سازمان جهاد کشاورزی استان و مدیریت شهرستان جشن بزرگ برداشت گوجه فرنگی را برگزار کنیم.


این مقام مسئول با بیان اینکه هدف از برگزاری جشن برداشت گوجه فرنگی ایجاد نشاط  و جمع کردن مردم و کشاورزان جهت شکر گزاری بود اظهار داشت: در این جشنواره مردم و مسئولین در کنار یکدیگر قرار گرفتند و با توجه به اینکه در ایام دهه فجر نیز قرار گرفته ایم این گرد همایی نیز به مناسبت چهل سالگی نظام و معرفی خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی انجام شد.


کشاورزان با عضویت در نظام صنفی از حقوق و مزایای اولیه خود بهره مند می شوند


رییس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی نیز در حاشیه برگزاری جشن برداشت گوجه فرنگی در پارسیان افزود: نظام صنفی کشاورزی امروز یک دستاورد بسیار با ارزش و بزرگی است که در نظام جمهوری اسلامی می باشد، به جهت اینکه از کشاورزان جامعه حمایت می کند.


وی با تاکید بر اینکه کشاورزان بیش از 98 درصد از امنیت غذایی جامعه را بر عهده دارند اظهار داشت: نظام صنفی کشاورزی در کلیه شهرستان ها و استان ها حضور فعال در جهت حمایت از کشاورزان دارد.


این تشکل مردم نهاد که برگرفته از خود کشاورزان می باشد، و رسالت اصلی آن در مرحله اول هویت بخشی به مشاغل آن ها و سازماندهی آن ها و همچنین در نهایت دفاع منطقی از حقوق و مطالبات است .


وی تصریح کرد: متاسفانه کشاورزان ما از حداقل حقوق قانونی خود در جمعه از جمله بیمه و مسائل دیگر محروم هستند نظام صنفی کشاورزی امروز این وظیفه را بر عهده دارد که مطالبات کشاورزان را در بحث های اجتماعی، تنظیم بازار و عرضه محصول، اجرای الگوی کشت و تامین نهاده ها را برعهده دارد.


در نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی گشور خدمات مناسبی به کشاورزان ارائه می شود، به طور مثال در شهرستان پارسیان حدود 60 درصد کشاورزان به عضو این نهاد می باشند.


وی گفت: کشاورزانی که عضو نظام صنفی می باشند توانسته اند از مزایای بیمه تامین اجتماعی و خیلی از خدمات دیگر برخوردار شوند. همچنین با دریافت پروانه صنفی هویت شغلی آن ها در جامعه مشخص می شود و می توانند از آن در مباحث استفاده از تسهیلات به عنوان ضمانت استفاده کنند و در بحث تامین اجتماعی نیز هر کارفرما اجازه دارد تا پنج کارگر را مشمول معافیت بیمه کند.


رییس انجمن صنفی کشاورزی افزود: کشاورزانی که پروانه صنفی دارند می توانند در کنار این خدمات از بخشودگی عوارض ماشین آلات کشاورزی نیز استفاده کنند.


وی در پایان گفت: یکی دیگر از مزایای عضویت در نظام صنفی و داشتن پروانه صنفی استفاده از تخفیف ها در بحث قبوض مصرفی برق می باشد.

نویسنده:محمدرضا قنبرپور
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: