پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۲۱۴۶
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۲
دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان با هدف تولید دانش و نقد و مناظرات علمی اقدام به راه‎اندازی دبیرخانه کرسی‎های نظریه‎پردازی، نقد و مناظره در واحدهای آموزش عالی در استان کرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان، علی اکبر طاهری در اولین جلسه دبیران کرسی‎های نظریه‎پردازی، نقد و مناظره، هدف از راه‎اندازی کرسی‎های نظریه‎پردازی تخصصی و ترویجی در استان را بسترسازی، ساماندهی و فرهنگ سازی در راستای عملیاتی نمودن کرسی‎ها در واحدهای آموزشی برشمرد و اظهار کرد: کلیه اعضاء هیات علمی واحدهای دانشگاهی با اولویت رشته‎های علوم انسانی و معارف اسلامی می‎توانند در این کرسی‎ها نقش‎آفرینی کنند و در جهت گفتمان‎سازی علمی، تقویت فضای عقلانی و بسط فرهنگ گفتگو و نقد در فضای دانشگاه موثر باشند.

دبیر کمیته استانی کرسی‎های نظریه‎پردازی، نقد و مناظره با اشاره به وظایف این کمیته از مهمترین این حوزه را نظارت بر حسن اجرای امور برشمرد و گفت: از جمله وظایف کمیته دستگاهی استانی را می‎توان ارائه مشاور به کمیته مرکزی برای تحقق مناسب‎تر موضوع، ارائه برنامه‎های اجرائی در سطح استانی و واحد برای برگزاری کرسی‎های تخصصی، جهت‎دهی رساله‎ها، پایان‎نامه‎ها، همایش‎ها، نشست‎های تخصصی، طرح‎های پژوهشی به سمت نظریه‎پردازی و نوآوری با محوریت نیازهای دانشگاه و نظام جمهوری اسلامی و ... دانست.

این مسئول دانشگاهی با بیان اینکه تقویت، تسهیل و نظام‎مند نمودن فرایند برگزاری کرسی‎ها در سطح واحدهای آموزش عالی استان از دیگر اهداف کمیته دستگاهی استانی است، به فرایند برگزاری کرسی‎های ترویجی در واحدها اشاره و عنوان کرد: ابتدا عنوان و موضوع محقق (عضو هیات علمی) به شورای واحد ارسال و موضوع پس از بررسی و تایید توسط شورا، به دبیرخانه کرسی ارجاع می‎شود و پس از تعیین ناقدین، بر اساس موارد مذکور در آیین‎نامه اقدام به برگزاری کرسی می‎گردد.

طاهری افزود: در نیمسال اول سال تحصیلی 98-97، تعداد 14 موضوع برای اجرای کرسی ترویجی به دبیرخانه استان ارسال شده است که از این تعداد 10 عنوان مصوب و 4 کرسی ترویجی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان برگزار شد و 6 کرسی دیگر در نیمسال دوم سال تحصیلی 98-97 برگزار می‎شود.
نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: