پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۲۱۴۷
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۶
کارشناسان ادارات حفاظت محیط زیست و دامپزشکی شهرستان کنارک، وضعیت بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در منابع آبی شهرستان کنارک را پایش کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان، حسن ذاتی کیخا رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کنارک گفت: کارشناسان ادارات حفاظت محیط زیست و دامپزشکی این شهرستان جهت بررسی بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان زیستگاههای پرندگان مهاجر آبزی را پایش نمودند وخوشبختانه مورد مشکوکی مشاهده نگردید.

 ذاتی کیخا افزود: همه ساله با سرد شدن هوا در عرضهای جغرافیایی بالاتر پرندگان مهاجر برای زمستان گذرانی به آبگیرها و نوار ساحلی این شهرستان مهاجرت می کنند و با مهاجرت این پرندگان به منطقه احتمالا مشاهده بیماری آنفولانزا در منطقه افزایش پیدا می کند.
 وی ادامه داد: بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان يک بيماری ويروسي می باشدو این بیماری می تواند ساير حيوانات از جمله خوک، اسب و همچنين انسان را درگير نمايد. پرندگان وحشي و آبزی مي توانند بدون اينکه خود مبتلا به بيماری شوند، ويروسهای بیماری آنفلوانزا را با خود جابجا کنند. خوک نیز به عنوان ميزبان واسط ويروسهای آنفلوانزای طيور و پستانداران مي باشد.


نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: