پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۲۱۵۵
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۵
گروه استان‌ها ــ سرلشگر جعفری از شروع به کار ۴۰هزار پروژه زودبازده در ایام‌الله دهه فجر امسال در سطح کشور خبر داد.

سردار محمد علی جعفری ظهر امروز در حاشیه افتتاح طرح مردمی 2100واحدی پرورش دام سبک و سنگین‌ کشوری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: علاوه بر پروژه‌های بسیار زیادی که توسط بسیج سازندگی و قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه در کشور انجام و افتتاح شده، در ایام‌الله دهه فجر امسال حدود 40 هزار پروژه عمرانی زود‌بازده نیز شروع به کار کرده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امیدواریم این 40 هزار پروژه بین 4 تا 6 ماه آینده به نتیجه برسد تا مردم محروم و روستا‌نشین بتوانند از آن‌ها بهره‌مند شوند که در همین راستا طرح 2100 واحدی 15رأسی گوساله با هدف اصلی تأمین زنجیره غذایی کشور در چند استان محروم کشور اجرا شده است.

وی با اشاره به اینکه این طرح به تأمین گوشت مورد نیاز کشور و اشتغالزایی برای روستائیان کمک خواهد کرد، گفت: در حال حاضر 120 هزار تن گوشت از کشورهای دیگر به کشور وارد می‌شود که می‌توان به‌جای آن گوساله کوچک وارد کرد تا علاوه بر اشتغالزایی برای روستائیان در یک بازه زمانی در بحث تولید گوشت در کشور خودکفا شویم.

بیشتر بخوانید

به‌گفته فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی زنجیره تأمین دام، گرفتن وام اولیه برای سرمایه‌گذاری به‌مبلغ 80 میلیون و سایر خدمات از سوی مرکز حامی وابسته به بنیاد تعاون سپاه حمایت می‌شود که مردم می‌توانند با کمک بسیج سازندگی سپاه از این طرح استفاده کنند.

سرلشکر جعفری خاطرنشان کرد: افراد محروم و روستانشینان بدون هیچ سرمایه‌گذاری و تنها با آماده‌سازی محل نگهداری گوساله‌ها و با تمرکز به‌روی نگهداری آن‌ها می‌توانند بعد از 9 ماه که دام‌ها به وزن قابل کشتار رسیدند با تقبل پرداخت اقساط وام از 15 رأس دام 13 رأس را تحویل بگیرند و با توجه به اینکه  مرکز حامی برای تأمین علوفه و حمل‌ونقل و... هزینه کرده  دو رأس دام به این مرکز تعلق می‌گیرد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: چنانچه روستائیان نتوانند ضمانت‌ها را به‌عهده گیرند می‌توانند برای چند ماهی که برای این دام‌ها زحمت کشیده‌اند ماهیانه حقوقی بین یک تا 2 میلیون دریافت کنند.

وی گفت: با الگوگیری‌هایی که از کشورهای دیگر گرفته شده این طرح در کشور در حال اجراست که امیدواریم با همیاری بسیج سازندگی و مرکز حامی بتوانیم این کار را در کشور رواج دهیم تا در بحث گوشت خودکفا شویم.

انتهای پیام/ش*

منبع: تسنیم

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: