پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۲۱۶۵
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۷
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه تربت جام گفت: اولین وقف با نیت ترویج فرهنگ اچنقلاب اسلامی خراسان رضوی در این شهرستان به ثبت رسید.
احمد محمدیان، صبح امروز پنج شنبه ۱۸بهمن ماه در گفت و گو با خبرنگار گیتی آنلاین در تربت جام  افزود: نیکوکار خیر اندیش، قاسم جهانگردی یک قطعه زمین زراعی زعفران یک ساله به مساحت2 هزار و 650 متر مربع به انضمام یک ساعت آب از چاه عمیق در روستای اسماعیل آباد گرجی را وقف کرد. 
وی ارزش این وقف را 700 میلیون ریال اعلام و اظهار کرد: یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی ترویج فرهنگ وقف است از آنجا که انجام فعالیت های خیرخواهانه در اولویت دولت و نظام جمهوری اسلامی ایران بشمار می‌رود جایگاه وقف از اهمیت ویژه ای برخوردار است. 
محمدیان بیان کرد: افرادی که از توانایی مالی برخوردار هستند می توانند در حوزه های پژوهشی، آموزشی، ترویجی و فرهنگی و.... به نیازمندان در امور تحصیل، درمان، ازدواج و اشتغال بخشی از اموال خود را وقف کنند.اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان تربت جام با ثبت 26 وقف جدید در سال97 رتبه اول استان را کسب کرده است.
وی در ادامه اعلام کرد: قبل از انقلاب 26 وقف ثبت شده است بعد از انقلاب 474 وقف در سامانه جامع موقوفات کشور در شهرستان تربت جام ثبت شده است.

خبرنگار: علی نوروزی
نویسنده:علیرضافیروزی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: