پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۲۲۳۲
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۴
پایان خوش جام سی و نهم برای کشتی کرمانشاه :
گیتی آنلاین - کرمانشاه - سی و نهمین دوره رقابت های کشتی آزاد جام جهان پهلوان تختی عصر جمعه نوزدهم بهمن ماه در حالی به پایان رسید که تیم ایران توانست با درخشش کشتی گیران کرمانشاهی به مقام نخست دست یابد

کیا پاشا - سی و نهمین دوره رقابت های کشتی آزاد جام جهان پهلوان تختی عصر جمعه نوزدهم بهمن ماه در حالی به پایان رسید که تیم ایران توانست با  درخشش کشتی گیران کرمانشاهی به مقام نخست دست یابد ...
به گزارش خبرنگار گیتی آنلاین از سالن امام (ره) شهر کرمانشاه ، پس از برگزارشدن کشتی های دور مقدماتی درروز اول سی ونهمین دوره مسابقات جام تختی به میزبانی کرمانشاه،کشتی گیران دیار پهلوان خیز  کرمانشاه بخوبی نشان دادند که قابلیت های ویژه  دارند وتوانایی آن را دارند که در تیم ملی چندین وزن را به سیطره خود در آورند.
در صبح روزدوم این رویدادمهم بین المللی جواد حمیدی وحامد رشیدی در پیکارهای اوزان۷۹ و۷۴کیلوگرم رده بندی، بر حریفان خود پیروز شدند وبه دو نشان برنز دست یافتند.
در ادامه این رقابت ها که از ساعت۱۴ در سالن امام کرمانشاه در جریان بود، در وزن۵۷کیلوگرم ایوانف روس احمت دومان ترک را مغلوب کرد و قهرمان شد.
فینال وزن ۶۱ کیلوگرم نیز بین دوکشتی خارجی برگزار شد.
ژلدوشبکف قرقیزستانی بانتیجه۹ بر۶ گوارزاتیلاف آذربایجانی را مغلوب کرد وطلا گرفت.
در وزن۶۵ کیلوگرم روازشویلی قرقیزستانی در کمتراز ۲ دقیقه اکماتالیف گرجستانی رابا نتیجه۱۰ بر صفر از پیشرو برداشت وبه مدال طلای جام تختی در این وزن  رسید.
دراین سه وزن متاسفانه نماینده از کشورمان فینالیست نشد واین نشان دهنده ضعف دراوزان سبک هست که نیاز به واکاوی و بررسی بیشتر توسط کادر فنی تیم ایران و کارشناسان دارد.
وزن ۷۰کیلوگرم با حضور دو کشتی گیر ایرانی برگزار شد.
یونس امامی دریک کشتی نفسگیر با نیروی جوانی خود میثم نصیری  با تجربه رامقهور جسارت  وتیز هوشی خود ساخت و نتیجه ۷ بر ۵ را برای وی رقم زد ونشان زرین را گردن آویز خود کرد.
رضا افضلی دیدار پایانی را باحاجی مراد گادیف برگزار کرد ودر پایان  این رقابت سخت و نفسگیر دست گادیف بانتیحه نزدیک۶بر۵ بالارفت که با این نتیجه افضلی نایب قهرمان شد.
در وزن ۷۹ کیلوگرم بهمن تیموری دیگر دلاور کرمانشاهی با صلابت ومدیریت ثانیه هاتوانست جبرئیل حسن اف دارنده مدال المپیک ریو را با نتیجه ۶بر۴ مقهور قدرت جنگندگی خود سازد وبه مدال ارزشمند طلای جام تختی دست یابد.
تیموری با این مدال نگاه کادر فنی را بسوی خود معطوف کرد و یکی از پدیده های این جام شد.
دروزن۸۶ کیلوگرم نیز یک دیدار وطنی انجام شد که که درآن کامران قاسم پوراز دیار کشتی پرپر جویبار در مقابل احمد بذری از بهشهر قرار گرفت که دست قاسم پوربعنوان برنده این فینال بالارفت.
ارشک محبی دیگر دلاور کرمانشاهی دیدار فینال خود رادر وزن۹۲ کیلوکیلوگرم  مقابل محمد جوادابراهیمی برگزار کرد.
در این رقابت ارشک محبی چهره شکوفا شده و جوان کشتی کرمانشاه و ایران با زیرکی وغیرت کشتی را از دست ابراهیمی خارج کرد ودرپایان نتیجه ۲بر ۱را بر حریف نامدار و با تجربه خودتحمیل کرد وطلایی شد تا یکی از شانس های اول بر تن کردن دوبنده تیم ملی در رقابت های آسیایی پیش رو باشد
فینال وزن ۹۷ کیلوگرم بدون رقابت بود که درآن علیرضا گودرزی بعلت آسیب دیدگی حریفش برنده شناخته شد وبه مدال طلا رسید.
واما گل سر سبد  کشتی های جام سی ونهم تختی در وزن ۱۲۵کیلوگرم بود.
شیروان کشتی دیار زاگرس  با توانایی واستواری و در یک دیدار حساب شده قدرتش را به رخ حریف سرسخت وچوخه کار خود امیرمحمدی کشید و با با کسب ۲ امتیاز فنی شیر کشتی سنگین وزن ایران شد.
در پایان و با این نتایج پرونده جام۳۹تختی بسته شد و ایران بطور ویژه با قدرت نمایی سه کشتی گیر کرمانشاهی طلایی در فینال ها و یک نقره و دو برنز دیگر از کشتی گیران کرمانشاه  قهرمان جام بین المللی تختی در کرمانشاه شد.
اما سوای بحث قهرمانی و ورزشی این رقابت ها برگ برنده ای برای مدیریت ارشد ، رئیس کل ورزش و جوانان و هیئت کشتی استان داشت
این میزبانی برگ برنده مدیریت استاندار کرمانشاه شد.
دکتر بازوند از هیچ حمایت واقدامی برای کسب امتیاز میزبانی این جام دریغ نکرد وثمره حمایت هایش رابه عینه دید.
صابر رحیمی که از جنس کشتی است دیگر مدیر موفق وموثر این رویداد شد که شبانه روز کلیه برنامه های میزبانی این رویداد مهم بین المللی را رصد وساماندهی کرد،این مدیر لایق نیز حاصل زحماتش رابا اجرای خوب میزبانی این جام بوضوح دید.
ظهور سه پدیده کرمانشاهی بنام های بهمن تیموری،ارشک محبی ویداله محبی نیز خبر خوبی برای اهالی کشتی ومردم ایران است.
برگ زرین دیگر جام جهان پهلوان تختی امسال، بنام هیات کشتی استان و کرمانشاه ورق خورد.
کسب دومدال برنز ویک مدال نقره وسه مدال ارزشمند طلا نشان ازتحول  کشتی کرمانشاه در سایه  مدیریت برادران محبی دارد.
برنامه های کاربردی گل های سرسبدکشتی ایران اثرگذاریش را روی کشتی کرمانشاه نشان داد وافقی نو در انتظار کشتی این خطه خواهد بود که در نهایت سود آن به تیم ملی می رسد و باحضور ۴کشتی گیرکرمانشاهی درارنج تیم ملی عملا کشتی کرمانشاه به روزهای اوج خودرسیده است ودرواقع ایران با کشتی کرمانشاه به افتخار سترگ دیگری دست یافت.
اما از تین نکته نیز نباید غافل بود که نقطه عطف میزبانی امسال حضور خیل عظیم علاقه مندان به کشتی در سالن امام بود که این حضور پرشورمردم کشتی دوست ومهمان نواز کرمانشاه وتشویق  های گرم آنان تصویر زیبایی برای شکار دوربین های خبری خلق کرده بود وخاطره نو ایجاد کرد، تماشاگرانی که به گواه خیلی تز مربیان و کشتی گیران ایرانی و خارجی در جهان بی مانند هستند.

گزارش از نویسنده ورزشی : کیا پاشا 

تصاویر ( دریافتی - خبرگزاری ایرنا )نویسنده:کیومرث پاشایی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: