پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۲۵۶۵
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۳
شهردارتربت جام عنوان کرد:
یکی از رویکرد های بر جسته شهردار تربت جام توجه به حوزه های فرهنگی است؛ علی حسینی به خوبی می داند که پاشنه آشیل حوزه شهری، خلأ فرهنگی است که مهمتر از حوزه عمران است
به گزارش گیتی آنلاین از تربت جام ، نشست خبری اخیر مهندس حسینی با اصحاب رسانه تربت جام نشان داد  وی توجه خاصی به رویکردهای فرهنگی، برنامه محوری و ساختار  اجرایی در سایه اتاق فکر دارد، می گوید شهرداری بدلیل کثرت ماموریت ها از جایگاه ویژه ای برخوردار است و لازم است جایگاه شهرداری با اقتدار در حوزه اختیارات قانونی حفظ شود بطوریکه 350ماموریت به شهرداریها محول شده است.
گرچه توضیحات وی درست است اما تمایلی ندارد به حوزه عمرانی ورود پیدا کند و معتقد است استراتژی شهرداری فعالیت در حوزه های مختلف است تنها عمرانی نیست. سوال صریح از شهردار تربت جام این است که طی 15ماه سکانداری در شهرداری تربت جام چه سیاستی را دنبال می‌کند؟ شهردار تربت جام  می‌گوید تقویت حوزه فرهنگی و اجتماعی است و حوزه فرهنگی یک محصول زود بازده نیست و اندکی بعد می گوید اداره فرهنگی و اجتماعی مستقل و با تقویت نیروی انسانی در شهرداری ایجاد شده تا به توانمندیهای حوزه شهری کمک  کند و نگاه شهرداری در همه حوزه ها با رویکرد فرهنگی می باشد.
پاسخ های شهردار تربت جام به خوبی نشان می دهد  وی به دنبال شناسایی آسیب ها در مجموعه کاری خود است تا آنها را به حداقل برساند و تقویت خدمت رسانی به مردم را از دیگر رسالت های یک مدیر می داند.
«حسینی» بر این باور است حفاظت از دارایی های شهرداری از دیگر اولویت خود قرار داده است، ولی همچنان این تملک های مشاعی را از طریق مراجع قانونی دنبال می کند.
شهرداری تربت جام طی 15روز گذشته توانسته است از طریق مراجع قانونی حدود 12هکتار زمین از مالکیت مشاعی (پارک وحدت) به مبلغ 30میلیارد تومان را به املاک شهرداری باز گرداند و از گزارش اصلاحی حقوقی که توسط شورای چهارم و شهردار وقت تنظیم شده بود شهرداری را مکلف به ارائه امتیازات و پرداخت میلیاردی به فرد مشاعی می‌کرد و حتی ثبت اسناد و املاک تربت جام هرگونه حق واگذاری ثبتی را برای شهرداری توقیف کرده بود و با تلاش تیم حقوقی شهرداری، رای دادگاه بدوی مشهد به نفع شهرداری صادر شد.
برای تنویر افکار عمومی باید گفت شهردار معتقد است ملکی دیگری را از فرمانداری با استدلال دقیق و محکم حقوقی به شهرداری باز گردانده و آن هم  در سال 91 زمینی به مساحت 12هزار متر و ساخت بنا به مساحت دو هزار و 500، هزینه ساخت بیش از 10میلیارد تومان شورای اسلامی شهر و شهرداری  که با حضور تنی چند از مسئولان برای  جلوگیری از تخریب منبع آب با فرمانداری  توافق شده بود که این مکان ایجاد شود که خوشبختانه طی هفته گذشته فرمانداری به دلیل مستندات حقوقی محکوم شد و زمین فوق با مبلغ بیش 15میلیارد تومان به شهرداری باز گردانده شد. 
علی حسینی که در آذرماه 96 به شهرداری تربت جام آمد،  هزینه های پایدار گره خورده به هزینه های ناپدار و بدهی 25میلیارد تومانی دستگاههای دولتی به شهرداری تربت جام  به کابوس بزرگی برای وی شده است که چگونه با تصمیم های درست بتواند به تعهدات خود پاسخگو باشد.
تاکنون شهرداری تربت جام نشان داده است در روز هایی شهرداری ها با مشکل پرداخت حقوق کارکنان خود مواجه است در حال واگذاری بخش های مهم خدماتی، فضای سبز و برخی پروژه های عمرانی به بخش خصوصی است تا علاوه بر ایجاد اشتغال بیشتر زمینه سرمایه گذاری و با جایگزین کردن تهاتر زمینه رضایت بستانکاران و بدهکاران را فراهم کند .

خبرنگار : علی نوروزی 

نویسنده:علیرضافیروزی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: