پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۲۲۶۲
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۱
گیتی آنلاین-یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن بامداد جمعه، یک فروند موشک «زلزال 2» به تجمع مزدوران سعودی در شهر «نهم» در شمال شرق استان صنعا شلیک کردند.
یک منبع نظامی گفت: این موشک ساخت داخل با دقت کامل به هدف اصابت کرده است.
نیروهای یمنی روز گذشته موفق شدند یک خودروی نظامی متعلق به عناصر مزدور را در منطقه النحرین از توابع شهر «نهم» منهدم کنند و سرنشینان آن را به قتل برسانند.
یمن حمله به مواضع ارتش عربستان و مزدوران تحت حمایت این کشور را واکنشی به حملات علیه شهرها و مراکز غیرنظامی خود می داند.
عربستان سعودی از ششم فروردین ماه سال 1394 با تشکیل ائتلافی با حمایت دولت آمریکا، تجاوز هوایی و محاصره علیه مردم یمن را به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن به حکومت این کشور آغاز کرد که تنها آثار آن را می توان کشتار بی رحمانه حدود هفت هزار زن و کودک و شهروند یمنی و زخمی شدن دهها هزار و آواره شدن صدها هزار نفر دیگر اعلام کرد.
بر اثر این حملات بیش از 80 درصد از تاسیسات خدماتی، آموزشی، درمانی و بیمارستان ها، انبارهای دارو و غذا، مدارس و منازل مردم یمن ویران شده و مردم این کشور در پی محاصره هوایی، زمینی و دریایی در شرایط بحرانی بسر می برند.
منبع: ایرنا 
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: