پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۲۶۵۲
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۰:۵۹
به مناسبت پنجمین دهه از انقلاب شکوهمند اسلامی؛
اولین دوره مسابقات شهرستانی کشتی با چوخه عصر جمعه با حضور 80 کشتی‌گیر از شهر‌های تایباد، باخرز، کاریز و روستای پل‌بند در باشگاه شهید سهامی شهر تایباد برگزار شد.
به گزارش گیتی آنلاین از تایباد رئیس انجمن کشتی با چوخه تایباد در گفت‌وگو با ما در مورد این دوره مسابقات گفت: در این دوره 80 کشتی‌گیر از شهرستانهای تایباد، باخرز و مناطق تابعه این 2 شهرستان به میزبانی ورزش‌دوستان تایبادی در این شهر برگزار شد.

حسین آخوندزاده افزود: ورزشکاران در این مسابقات در پنج رده نونهالان در وزن‌های «34، 37، 42، 47، 52 و 57 کیلوگرم » نوجوانان در وزن‌های« 45، 55، 60 و 70 کیلوگرم» جوانان وزن« 68، 74 و 96 کیلوگرم» و بزرگسالان « 66، 74 و 84 کیلوگرم» با یکدیگر رقابت کردند.

وی با اشاره به معرفی سه نفر برتر هر وزن در پایان این رقابت‌ها اظهار کرد: در رده نونهالان امیر حسین میرزادوستی، کیارش ترابی، علی اسلامی، یونس یاری، عارف یحیایی و عرفان رحیمی؛ رده نوجوانان عارف یوسفی، مبین وظیفه، امیر قاینی و سلمان رضایی؛ رده جوانان محمد امیم محمدی، یاسر حقدوست، محمود برکوک و بلال باعقیده و همچنین در رده بزرگسالان حسام رزم‌آرا، ناصر احمدجامی و علی احمدی در وزن‌های تعیین شده مقام اول را از آن خود کردند.

آخوندزاده بیان کرد: ورزش سنتی کشتی باچوخه از ورزش‌های پرطرفدار در خراسان به ویژه این مناطق است که متاسفانه سه سال با رکود مواجه شد و با تلاش‌های انجام شده در راستای احیای ورزش‌های بومی و محلی امسال همزمان با ایام دهه فجر استارت این مسابقات خورد و به دلیل تراکم برنامه‌ها زمان مسابقه به سوم اسفند موکول شد.

خبرنگار: شوکت سالاری 
نویسنده:علیرضافیروزی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: