پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۲۶۸۵
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۰
دبیر جامعه روحانیت مبارز در مراسم افتتاح فاز اول و دوم مسجد جامع بندرعباس
دبیر جامعه روحانیت مبارز با اشاره به پیام مهم رهبر معظم انقلاب، گفت: همه و به خصوص جوانان برای اجرا و تحقق گام دوم انقلاب تلاش کنند.


گیتی آنلاین-دبیر جامعه روحانیت مبارز با اشاره به پیام مهم رهبر معظم انقلاب، گفت: همه و به خصوص جوانان برای اجرا و تحقق گام دوم انقلاب تلاش کنند.


حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی نیز در آیین بهره برداری از مراحل اول و دوم مسجد جامع بندرعباس افزود: مقام معظم رهبری با درایت و تیزبینی گام دوم انقلاب را ترسیم و مسیر پیش رو را مشخص کردند.


وی ادامه داد: دشمنان بدانند مردم ایران اسلامی که در 22 بهمن 40 سالگی انقلاب خود را جشن گرفتند و تسلیم فشارهای آنان نمی شوند، این ملت از آرمان های انقلاب که برای آن شهید داده اند دست بر نمی دارند و تسلیم نشدنی هستند.


دبیر جامعه روحانیت مبارز اظهار داشت: اکنون با گذشت افزون بر 40 سال از عمر انقلاب اسلامی این ملت می تواند به گذشته خود و کارهایی که انجام شده افتخار کند.


پور محمدی با تشریح خدمات انقلاب یاد آور شد: یکی از این خدمات مهم راهها بوده که هم اکنون مسیر رفت و آمد بین شهری تسهیل پیدا کرده ف برای نمونه راهی که بین بندرعباس تا سیرجان 7 ساعت طی می شد امروز به سه ساعت کاهش یافته است.


وی همچنین به مسجد جامع بندرعباس پرداخت و تصریح کرد: این مسجد یک مجموعه فرهنگی کامل است و انتظار می رفت مسوولان استان در آیین بهره برداری از آن شرکت می کردند.


وی ادامه داد: ائمه جمعه وظیفه هدایتگری و تذکر را بر عهده دارند و به عنوان مسوولان نظام اسلامی باید پذیرای نقدها باشیم.


دبیر جامعه روحانیت مبارز گفت: مسوولان هرمزگان که برای تکمیل مسجد جامع توافق کرده اند کمک کنند این مجموعه فرهنگی سریع تر تکمیل شود.


پور محمدی با تحسین از امنیت خوب در استان هرمزگان، امید واری کرد: همکاری لازم نهادها و اداره های دولتی و غیر دولتی با متولیان احداث مسجد جامع بندرعباس انجام شود.نماینده ولی فقیه در هرمزگان در آیین بهره برداری اظهار داشت: این مسجد حاصل برکات نظام جمهوری اسلامی و خون شهیدان و هدایت های مقام معظم رهبری است.


آیت الله غلامعلی نعیم آبادی ادامه داد: بدون وجود نظام اسلامی امکان ساخت چنین مسجد عظیمی وجود نداشت، بنا بود این افتتاح مدت ها قبل انجام شود که به علت آماده نبودن فضای بیرونی با آن مخالفت کردم و اکنون مرحله اول و دوم ( پایین و بالای مسجد ) آماده شده است.


وی اضافه کرد: مومنان با دیدن این مسجد عظیم برای کمک جهت تکمیل مرحله سوم آن تشویق می شوند که آن مرحله طرح وسیع تری است.
نماینده شورای سیاستگذاری ائمه جمعه نیز در آیین افتتاح مرحله های اول و دوم مسجد جامع بندرعباس بیان داشت: برنامه ریزی ها احداث مکانی برای اقامت نماز جمعه بندرعباس به قبل از دهه هفتاد باز می گردد که در ابتدا زمین تملک شد.

عباس مومن آبادی ادامه داد: از نیمه دوم سال 91 برنامه ریزی ها برای احداث این مسجد آغاز می شود و آن زمان با 25 میلیارد ریال بدهی مواجه بودیم که اکنون این بدهی به سه میلیارد و 810 میلیون ریال بدهی کاهش یافته است.


نماینده شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ابراز داشت: در طراحی و ساخت این مسجد از تجربه جهان اسلام در ساخت مساجد استفاده شد و همچنین تلاش شد هنر معماری سنتی هم به نسل های بعدی منتقل شود.


مومن آبادی اضافه کرد: قوس ها و گچ بری ها بکار برده شده در این مسجد به عنوان نمادهای معماری سنتی هستند.


وی اشاره کرد: عملیات اجرایی این مسجد از 10 تیر سال 92 به پیمانکار ابلاغ شد که هنگام تکمیل 22 هزار و 500 متر زیربنا خواهد داشت که اکنون 15 هزار و 85 متر زیربنای آن تکمیل شده است.


مومن آبادی بیان کرد: همچنین از 11 هزار و 517 متر زیر بنای 2 شبستان و رواق ها 6 هزار و 73 متر تکمیل شده و 5 هزار و 444 متر دیگر باقی مانده است.


وی یاد آور شد: مرحله اول مسجد جامع بندرعباس در سال گذشته به بهره برداری رسید و مرحله دوم با ظرفیت گنجایش پنج هزار نفر امشب بهره برداری می شود و مرحله سوم شامل نمای بیرونی و مرحله چهارم شامل شبستان غربی ( شبستان اصلی) است.


مومن آبادی گفت: اکنون ظرفیت 2 مرحله مسجد به اضافه رواق های آن به 11 هزار و 930 نفر می رسد که در پایان این ظرفیت به 21 هزار و 500 نفر افزایش خواهد یافت.


نماینده شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گفت: از مجموع هزینه های انجام شده 43 درصد از محل فروش زمین، 6 درصد و سهم و کمک دولتی و نیم درصد هم از کمک های‌ مردمی تامین شده و 50 و هفت دهم درصد باقی ماندن هم با پیگیری عوامل مختلف تامین و در این محل هزینه شد.


وی گفت: پارکینگ مسجد در 2 طبقه با هفت متر عمق و‌ گنجایش 3 هزار دستگاه خودرو پیش بینی شده که از مدیران برای ساخت و بهره برداری نمازگزاران از آن یاری می طلبیم.

نویسنده:محمدرضاقنبرپور
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: