پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۲۷۳۵
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۳
گیتی آنلاین _"محمود یوسفی" دبیر جشنواره ققنوس و معاون فرهنگی بسیج دانشجویی استان گفت: استان البرز با تقریبا بیش از 54 دانشگاه و 120 هزار دانشجو یکی از استان های پر جمعیت از لحاظ دانشجویی است و ظرفیت های زیادی دارد.

وی با اشاره به برگزاری چهارمین جشنواره ققنوس در استان افزود: این جشنواره از سال 94 کار خود را آغاز کرد وامسال  در چهارمین دوره برگزاری جشنواره هستیم و افتخارمان این است که 2 سال است از لحاظ کیفیت و کمیت آثار رتبه اول را  کسب کرده ایم. به گونه ای که امسال  البرز دبیری اختتامیه جشنواره را برعهده دارد.
وی اظهار کرد: اتفاق دیگر اینکه معاونت فرهنگی-اجتماعی سپاه تبدیل به معاونت فرهنگی-هنری شد و اولین اقدام نیز مصادف با جشنواره شد. آغاز فراخوان همه ساله از مهر آغاز می شود و فرایند جمع آوری آثار تقریبا تا دی ماه انجام می شود و در ایام بهمن ماه داوری و بازبینی آثار انجام و در اسفند نیز طبق روال هر سال اختتامیه جشنواره برگزار می شود. 
یوسفی ادامه داد: میزبان این اختتامیه در سال اول دانشگاه خوارزمی، سال دوم  دانشگاه علوم پزشکی و سال گذشته دانشگاه پیام نور بود و امسال نیز دانشگاه آزاد اسلامی میزبانی جشنواره را بر عهده دارد. 
دبیر این جشنواره افزود: جشنواره ققنوس بزرگترین جشنواره هنری دانشگاه های کشور است و با 16 بخش هنری اتفاقی بی نظیر است که در سطح کشور رخ می دهد. موضوعات این جشنواره شامل بخش آزاد و موضوعی است که در بخش موضوعی مسائل و آسیب های روز جامعه و مطالبات صنفی دانشجویی و دانشگاه ها مطرح می شود؛ شعار سال، هنرهای تجسمی، هنری نمایشی،ادبیات،  فیلم مستند، موسیقی، پژوهش های هنری، مداحی و غیره مطرح می شود.
یوسفی با بیان اینکه امسال با 500 اثر در سطح دانشگاه های استان از تعداد 200 دانشجو آمار خوبی را نسبت به سال های گذشته ثبت کرده ایم، افزود: اتفاق ویژه که سال گذشته وامسال در  جشنواره افتاد این است که با پراکندگی90 درصدی  از دانشگاه های مختلف استان اثر دریافت کرده ایم که نشان دهنده فعالیت خوب دبیر خانه درتبلیغات و رساندن صدای جشنواره به دانشجویان و همچنین ظرفیت های هنری موجود در دانشگاه های استان است.
وی در خصوص هدف جشنواره گفت: مهمترین هدف جشنواره نیز شناسایی و حمایت از استعداد های هنری دانشجویان دانشگاه های استان  و به مرحله تولید رساندن  و حمایت از آثار دانشجویان هنرمند است.
یوسفی با تشکر ازحامیان این جشنواره گفت: حوزه هنری مراکز آموزش عالی استان در این  جشنواره ما را یاری می کنند و آقای نوروزی مسئول بسیج رسانه استان نیز کمک زیادی به ما کردند. نهادهای فرهنگی و هنری همگی در کنار این رویداد هنری هستند. وی اختتامیه این جشنواره را 6 اسفند و در دانشگاه آزاد عنوان کرد و گفت: در این مراسم از کتاب" چرا رفتی" داستان زندگی شهید رضا کارگز ورزی اولین شهید دانشجوی مدافع حرم استان رونمایی می شود. تجلیل ازسید محمود رضوی تهیه کننده فیلم های لاتاری و ماجرای نیمروز و همچنین آقای مصلح شاعر و بازیکن تیم پرسپولیس نیز صورت می گیرد. همچنین استند آپ کمدین های برنامه خندوانه نیز به اجرای برنامه می پردازند و برنامه های دیگر از جمله موسیقی نیز مد نظر قرار دارد.
وی افزود: در جشنواره ققنوس سعی شده تا تمام آیتم های حرفه ای یک جشنواره رعایت شوند. گفتنی است از استان البرز امسال6 نفر برگزیده به جشنواره کشوری راه یافتند.
"سعید صادقی" مسئول فرهنگی سپاه امام حسن مجتبی(ع) استان البرز گفت: ما در کشوری با فرهنگ و هنر اسلامی و کهن است که برای ما ایرانی ها بسیار با ارزش است. فرهنگ اساس و پایه هر جامعه ای است و برای توسعه نیز نباید از ابزار های فرهنگی چون فیلم، موسیقی، نمایش، شعر و ادبیات غافل بشویم. نسل جوان ما نیز به خوبی در این عرصه وارد شده و با آن آشنا هستند.برای این توسعه هر چقدر که فعالیت کنیم باز هم جای فعالیت دارد. 
وی با اشاره به اینکه دشمنان تلاش های زیادی برای مقابله با فرهنگ غنی و کهن ما دارند، افزود: این موضوع نیاز به تلاش را دو چندان می کند. اگر بخواهیم جامعه سالم داشته باشیم باید به عرصه های فرهنگی اهمیت بدهیم. مقام معظم رهبری سال93 را به عنوان سال فرهنگ و اقتصاد معرفی کردند و فرمودند کارزار فرهنگی ازکارزار نظامی اگر مهمتر و خطرناک تر نباشد قطعا کمتر هم نیست. بنابراین این موضوع، اهمیت کار فرهنگی را از طرف شخص اول مملکت می رساند.
صادقی اظهار کرد: برای انجام کار فرهنگی مطلوب و اثر گذار نیازمند شناخت هستیم، که باید همراه با عظم و توان ملی باشد. این کار جهادی امکانات و نیرو و توان می‌خواهد.
وی افزود: مجموعه انقلابی بسیج و بسیج دانشجویی وارد این کارزار سخت شده است و با پتانسیل خوبی که در این نیروهای جوان سراغ داریم که همراه با هدف گذاری و برنامه ریزی است برنامه های ارزشی با کیفیت و اثر گذار تولید شده و تعدادی هم در حال  تولید است. 
صادقی هدف از جشنواره ققنوس را شناسایی و حمایت از استعدادها و تولیدات ارزشی و انقلابی در عرصه های فرهنگی و هنری قشر دانشجویی عنوان کرد و گفت: در 3 سال گذشته، جشنواره ققنوس البرز با همکاری آقای یوسفی به عنوان معاون فرهنگی بسیج دانشجویی و دبیر جشنواره موفقیت های خوبی داشته و سال به سال آثار بیشتری به  جشنواره رسیده و استقبال خوبی از طرف دانشجویان صورت پذیرفته است. گفتمان خوبی بین دانشجوها نسبت به اهداف جشنواره صورت گرفته است.  ما نیز در معاونت فرهنگی و هنری سپاه  یکی از اهداف اصلی را حمایت از قشر نخبه و فعال و حمایت از تولیدات با کیفیت دارای محتوای با ارزش در عرصه های فرهنگی و هنری قرار می دهیم.
مسئول فرهنگی آموزش مد نظر قرار دارد و در سال 98 مرکز آموزش و تولید هنرهای انقلاب اسلامی سپاه را راه اندازی می کنیم. این مرکز حدود8 خانه از جمله خانه موسیقی، طراحان، انتشارات استودیو و غیره دارد. بسیجیان علاقه مند حتی با امادگی کمتر آموزش های لازم آموزش می بینند و سعی ما بر این است تا بستر لازم برای حمایت از قشر دانشجو و انقلابی را فراهم کنیم.
نویسنده:فاطمه حسن آبی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: