پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۲۷۳۶
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۹
گیتی آنلاین _ مردم نیکوکار البرز از ابتدای سال ۹۷ تاکنون به‌طور متوسط، ماهانه یک میلیارد تومان از طریق صندوق‌های صدقات به مددجویان تحت حمایت این نهاد در البرز کمک کرده‌اند و ۱۰۰ درصد وجوه صدقات نیز برای نیازمندان ساکن البرز هزینه می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری گیتی آنلاین و به نقل از روابط عمومی کمیته امداد، محمد محمدی فرد، مدیرکل کمیته امداد البرز با اشاره به اینکه مردم بخشی از صدقات و انفاقات خود را به سایر مؤسسات خیریه و مساجد پرداخت می‌کنند گفت: بدون محاسبه مستمری ماهانه، تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال، مسکن و کارگشایی، سهم کمک‌های مردم در پرداخت‌های بلاعوض این نهاد به محرومان حدود ۳۰ درصد است که بخش قابل‌توجهی از آن را صدقات تشکیل می‌دهد.
وی حمایت بیش‌ازپیش مردم نیکوکار البرز به‌ویژه در شرایط اقتصادی کشور را خواستار شد و افزود: مردم نیکوکار البرز از ابتدای سال ۹۷ تاکنون به‌طور متوسط، ماهانه یک میلیارد تومان از طریق صندوق‌های صدقات به مددجویان تحت حمایت این نهاد در البرز کمک کرده‌اند و ۱۰۰ درصد وجوه صدقات نیز برای نیازمندان ساکن البرز هزینه می‌شود.
محمدی فرد با اعلام اینکه صدقه‌های پرداختی مردم به کمیته امداد البرز از طریق ۱۸۲ هزار صندوق بزرگ معابر، متوسط ادارات و مراکز تجاری و کوچک خانگی انجام می‌شود گفت: صدقات بر اساس سهم‌بندی معین در امور خرید و تعمیر مسکن، درمان، جهیزیه، کمک‌های موردی و معیشتی و خدمات فرهنگی و تحصیلی مددجویان هزینه می‌شود.
مدیرکل کمیته امداد البرز بیان کرد: این اداره کل به‌منظور یاری‌رساندن به اقشار محروم جامعه و هدایت صحیح انگیزه‌های خیر و انفاقات مردم نوع‌دوست استان، طرح‌های متنوعی را در جهت فقرزدایی و فراهم نمودن زمینه مشارکت مردم در امور دستگیری از نیازمندان با رویکرد اعتمادسازی به مرحله اجرا درآورده است و در بین این طرح‌ها صدقات، اکرام و محسنین از جهت مشارکت مردم سهم بیشتری دارند.
محمدی فرد یادآور شد: درگذشته بیشتر کمک‌های مردمی در بخش صدقات انجام می‌شد ولی در حال حاضر با تغییر رویکرد این نهاد مقدس و تنوع طرح‌های فقرزدایی و به‌منظور پایین آوردن ضریب آسیب‌های مترتب در نقطه‌ای قرارگرفته‌ایم که میزان کمک‌ها در طرح اکرام ایتام و محسنین بیش از صدقات است.
مدیرکل کمیته امداد البرز ادامه داد: کمیته امداد امام خمینی (ره) البرز به‌عنوان گسترده‌ترین شبکه حمایتی استان با تحت حمایت قرار دادن حدود چهل هزار نیازمند به‌صورت دائم و ارائه خدمت موردی و مقطعی به بیش از ۳۸ هزار نیازمند مراجعه‌کننده به دفاتر این نهاد در شهرهای استان با استفاده از منابع دولتی و کمک‌های مردمی رسالت خطیر خدمت‌رسانی به محرومان را بر عهده دارد.
مردم و خیران برای پرداخت صدقه و شرکت در امور نیکوکاری می‌توانند با استفاده از روش‌های نوین و از شماره تلفن ثابت ۳۵۵۷ و تلفن همراه ۰۲۶۳۵۵۷ همچنین شماره‌گیری #۰۲۶*۸۸۷۷* استفاده کنند و از مزیت‌های این روش که شامل امنیت، سرعت، دقت و آسان بودن است، بهره‌مند شوند.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: