پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۲۷۵۰
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۸
معاون اقتصادی استاندار تهران:
کارگروه رفع موانع سرمایه گذاری در استان تهران با حضور انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران برگزارشد. این کارگروه که پس از حضور بندپی در استانداری تهران برای رسیدگی به مشکلات فعالان اقتصادی تشکیل می شود با هدف کاهش مشکلات کسب و کار در استان و رفع معضل بیکاری است.

 


محمد امامی مسئول اقتصادی استان تهران در گفتگو با نغمه علی بیک زاده خبرنگار گیتی آنلاین در مورد پروژه سیب لند توضیحاتی ارائه کرد.

سیب لند پروژه ای است در شهرستان دماوند که امامی آن را چنین معرفی کرد: نکته ای که هست بالاخره الان پروژه سیب لند دارد در محاکم قضایی رسیدگی می شود.

وی مشکل عمده این پرونده را دشمنی بعضی از افراد با سرمایه گذار دانست و گفت: قراولخانه با پروژه مذکور 3 کیلومتر فاصله دارد و من چون دو سال است که درگیر این پروژه هستم به این نتیجه رسیده ام آنجا کسانی که با این فرد مشکلات شخصی داشته اند گزارشات انحرافی را به محاکم قضایی و مراجع نظارتی فرستادند.

امامی ادامه داد: آنها هم مسئولیت نظارتی و قضایی دارند و تصورشان این بوده که واقعا تخلفی صورت گرفته است.

مسئول اقتصادی استان تهران اذعان کرد: ببینید در هر پروژه ای شما ورود کنید بالاخره ممکن است اشتباهاتی اتفاق افتاده باشد اما اینکه ما بیاییم پروژه را تعطیل کنیم تا بخواهیم برویم در محاکم قضایی رسیدگی کنیم این کار شاید 2 تا 3 سال طول بکشد.

این مسئول استانداری استان تهران پرسید: سرمایه گذاری که آمده چند ده میلیارد تومان توی پروژه سرمایه گذاری کرده گناهش چیست؟

وی توضیح داد: این پروژه در حوزه گردشگری است. ایجاد یک تله کابین است. کار خیلی خوبی اتفاق افتاده هم از لحاظ زیست محیطی، هم از لحاظ گردشگری و هم از جهت اشتغال خیلی پروژه خوب و سالمی است.

مسئول اقتصادی استان تهران تصریح کرد: ما درخواستمان به عنوان استانداری و من به عنوان یک مسئول در دستگاه اجرایی درخواستمان از محاکم قضایی این است که این سرمایه گذار آمده سرمایه اش را ریخته توی این بیابان؛ اگر که به دادش نرسید نابود می شود. خوب این گناهش چیست؟

وی بیان کرد: الان یک کسی آمده یک شکایتی کرده که اصل شکایت هم مبنای حقوقی ندارد.

امامی تأکیدکرد: اداره کل منابع طبیعی، اداره کل جهادکشاورزی، اداره کل محیط زیست، فرمانداری شهرستان و سایر دستگاه هایی که در این موضوع دخیل بودندهمگی اذعان دارند که مشکلاتی که این شرکت دارد آنقدر نیست که منجر به تعطیل شدن این پروژه شود اما ناخواسته بالاخره این اتفاق افتاده و الان بخشی از نیروهایی که در این پروژه بودندتعدیل شدند رفتند.

وی تصریح کرد: 200 نفر تا 300 نفر کار می کردند که در حال حاضر تعدیل شدند.

امامی خواستار شد: محاکم قضایی بروند رسیدگی کنند؛ ولی مجوز بدهند پروژه بازشود و هر جا که رسیدند که اتفاقی افتاده و تخلفی صورت گرفته با متخلف برخورد کنند.

وی گفت: ببینید اگر رئیس قوه قضاینه تاکید کردند که پروژه های کارخانه ها و پروژه های اقتصادی را حق نداریم تعطیق کنیم و باید در شرایط اقتصادی فعلی که کار و اشتغال نیست باید اجازه دهیم پروژه کارش را بکند و به موازات آن هم بروند به مراحل رسیدگی اش بپردازند.

امامی اظهارداشت: در این موضوع خاص من نمی دانم چرا اینقدر تعلل صوت می گیرد؟

وی اظهار امیدواری کرد: با توجه به صحبت های آقای ستایش معاون محترم رئیس کل دادگستری امیدوارم کمک کنند این پروند جمع شود.

وی خاطرنشان کرد: استانداری مسئول است و باید پیگیری کند. ما اداره کلی داریم تحت عنوان جذب و حمایت از سرمایه گذاری که مسئولیتش همین است و به تبع آن من هم همین مسئولیت را دارم.

مسئول اقتصادی استان تهران گفت: اگر یک فضای همدلی ایجاد شود در سطح استان تهران می تواند به راحتی از پس مشکل بیکاری در سطح استان برآید اما به شرطی که همه مسئولین همدل باشند و همگی به هم اعتماد کنیم.


نویسنده:نغمه علی بیک زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: