پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۲۷۵۲
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۷
مدیرعامل شرکت کشت و صنعت رعنا:
کارگروه رفع موانع سرمایه گذاری در استان تهران با حضور انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران برگزارشد. یکی از شرکت هایی که مشکلش در این جلسه مطرح شد شرکت کشت و صنعت رعنا است. نکته قابل توجه آنکه مدیرعامل این شرکت اعلام کرد: ما وام نمی خواهیم، تسهیلات نمی خواهیم ارز دولتی نمی خواهیم تمام ارز مورد نیاز را برای مواد اولیه از محل صادراتمان تامین می کنیم و هیچ مشکلی در این موارد نداریم.


به گزارش نغمه علی بیک زاده خبرنگار گیتی آنلاین، شرکت کشت و صنعت رعنا در حقیقت مشکل ثبت سفارش داشت و تغییرات پیاپی قوانین تجارت مدیرعامل شرکت را راهی کارگروه رفع موانع سرمایه گذاری در استان تهران کرده بود.

ورشوچی ادامه داد: من فقط نمی دانم مشکلاتی که برای ما پیش می آید را چه به نامم؟ کارشکنی های ناخواسته تنها اسمی است که می شود روی آن گذاشت.

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت رعنا مشکل خود را چنین توضیح داد: واردات ما نسبت به ارزی که برمی گردد به داخل کشور واقعا شاید ده درصد نباشد.

وی اضافه کرد: واردات ما شامل مواردی مثل مواد شیمیایی، کمپوست و لوازم آزمایشگاهی است. در موقعیتی که با عنوان تحریم از کشور هلند می خواهیم نیترات آمونیم خاصل برای مصرف آزمایشگاه مان وارد کنیم شرکت هلندی مجبور است دو ماه دوندگی کند تا بتواند از دولت هلند مجوز بگیرد. سپس ما در داخل ایران می خواهیم ثبت سفارش کنیم که در این پروسه با مشکلات عدیده مواجه هستیم.

ورشوچی گفت: یک بلایی بر سر این ملت نازل شده به نام سامانه و میزخدمت و ما دائما دچار مشکل هستیم. یک بار می بینیم حذف شدیم. یک وقت می بینیم رد شدیم. تا می آئیم به خودمان بجنبیم می گویند بروید دوباره ویرایش کنید و تمام مجوزها پاک می شود و تکرار عملیات.

ورشوچی یک شرکت خانوادگی دارد که خود و همسر و دو فرزندش در آن فعال هستند. آن ها با استفاده از علم بیوتکنولوژی بارآوری نخل را از نظر مدت زمانی به چهارسال و از نظر توان باردهی به طور قابل توجهی افزایش داده اند به نحوی که تقریبا تمامی نخل های آنها قدرت باردهی دارند.

وی به عنوان مثال از یک مثلث مرزی صحبت کرد و گفت: تنها نقطه مرزی ایران، افغانستان و پاکستان مثلث بسیاری فقیری بود که با همکاری که شد این خانواده توانستند سرمایه شان را جمع کنند و حدود 40 هزار هکتار زمین بخرند و اکنون دارای نخلستان هستند و به معنای واقعی شور و زندگی به آن منطقه بازگشت.

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت رعنا همچنین از دیداری که دو هفته پیش با معاون وزیر کشاورزی سوریه و رئیس اتاق کشاورزی سوریه داشته اند صحبت کرد و گفت: برای مشارکت در امر بازسازی کشور سوریه ، با توجه به این که این کشور در حال حاضر یک میلیون نخل سوخته دارد ما می توانیم خیلی تاثیرگذار باشیم و فقط ما هستیم که می توانیم مشکل نخلستان های سوریه را حل کنیم.

ورشوچی تاکیدکرد: ما همین الان ارز صادراتی مان توی حساب بانک خاورمیانه است و متجاوز از چندین میلیون روپیه دپو کردیم برای سال های آینده مان.

ما خواستار آن هستیم که فقط و فقط ترتیبی داده شود که اداره صمت استان تهران کمکمان کند و کار ما را نخوابانند.

این پروژه می تواند برای 700- 800 هزار نفر اشتغال ایجاد کند.

در این کارگروه قرارشد مدیرعامل شرکت کشت وصنعت رعنا فردا صبح به سازمان سرمایه و تجارت استان تهران مراجعه کند و مجوز لازم را تا قبل از عید بگیرد.

نویسنده:نغمه علی بیک زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: