پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۲۷۸۱
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۰:۲۵
تشکل فراگیر تولید و تجارت اولین نشست خبری خود با اصحاب محترم رسانه را شامگاه یکشنبه با حضور میهمانانی از صنوف مختلف و نهاد های مرتبط با مباحث اقتصادی و صنعتی در محل مهمانسرای عباسی برگزار کرد
کاندیدای نهمین دوره انتخابات هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی استان اصفهان با اشاره به شعارانتخابی این هیئت که براتفاق جدید در حوزه اقتصاد اصفهان تاکید دارد، اظهار داشت:نگاه سیاسی اتاق نیازمند تغییر است و در صورتی می توان به آینده امور فعالان اقتصادی در این استان امید داشت که متولیان این اتاق به جای فعالیت سیاسی، دغدغه اقتصادی اعضای خود را  بیشترداشته باشند.

مسعود گلشیرازی در حضوراصحاب رسانه مطرح کرد: یک نهاد مدنی در صورتی میتواند نام موفقیت را یدک بکشد که به غیر از کارآیی ،اثربخش نیزباشد، وباتوجه به اهدافی که در دوره جدید دنبال میکنیم ، امید آن داریم که حال و هوای دیگری داشته باشد.

وی که در هفتمین دوره هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی نیز عضو این هیئت بود، تصریح کرد: در این دوره اعضای ائتلاف تولید و تجارت که با شعار اتاق اتفاق تازه می خواهد، وارد هیئت نمایندگان شدند در اقلیت بودند و همین موضوع باعث شد تا در هیئت رئیسه جایگاهی نداشته باشند و تفکرات این افراد در برابر اکثریت رقیب به خوبی تبیین و اجرایی نشود.

نماینده ائتلاف تولید و تجارت خاطرنشان ساخت: وقتی اعضای ائتلاف ما به لحاظ عددی در اقلیت قرار گرفتند، سه راه کار بیشتر پیش روی ما نبود، اول این که به طور کلی استعفا دهیم و از هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی خارج شویم که این کار منطقی نبود، دوم این که در قالب یک اپوزیسیون وارد کارزار شویم و یا این که در راستای اهداف ائتلاف خودمان، بتوانیم با اکثریت حاکم در اتاق وارد تعامل شویم تا بتوانیم بخشی از اهدافمان را اجرایی کنیم.

گلشیرازی ادامه داد: با این همه در این مدت توانستیم کمیسیون های تخصصی و خوبی از جمله گردشگری ، سرمایه گذاری و تامین مالی و برند و نام و نشان تجاری را راه اندازی و طراحی کنیم، اما به جرات می توانم بگویم فعالیت های زیربنایی زیادی در دستور کار داشتیم که متاسفانه شرایط حاکم بر اتاق اجازه اجرای آن را نداد.

وی اضافه کرد: ما وقتی می توانیم یک اتاق  شیشه ای داشته باشیم که همه چیز در آن شفاف باشد، نه این که در یک بخش بین 30 استان، رتبه 5 استان آخر را داشته باشیم، بعد به جای این که با اعضای خود رو راست باشیم و از آن ها برای برون رفت از این موضوع کمک بخواهیم، تازه دستور بدهیم این آمار در سایت اتاق بازرگانی منتشر نشود.

گلشیرازی بیان کرد: حضور جوانان در اتاق بازرگانی حدود 40 درصد رشد داشته که این موضوع بسیار دلگرم کننده است، اما در بخش صنعت و اقتصاد، تجربه و دانش حرف اول را می زند و باید افراد پیشکسوت نیز در کنار جوانان جایگاه ویژه ای داشته باشند، اما متاسفانه باید بگویم به دلیل مسائلی مانند مالیات، موانع کسب و کار و ... بخش زیادی از مجربین و پیشکسوت ها در این زمینه از استان خارج شدند.

این فعال اقتصادی با تاکید بر این که اقتصاد بر مسائل اجتماعی نیز تاثیر مستقیم دارد، بیان کرد: باید در اتاق بازرگانی هدف و مسیرمان مشخص باشد و سازوکارهای یک اتاق اثربخش را به طور جدی مورد مطالعه و بررسی قرار دهیم.

کاندیدای نهمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی استان اصفهان افزود: صنایع استان اصفهان اکنون با زیر 50 درصد ظرفیت خود فعالیت می کنند و این موضوع یک فاجعه برای اصفهان تلقی می شود که اگر کسی به آن بی توجه باشد، باید به دغدغه مندی آن در زمینه اقتصاد شک کرد.

گلشیرازی با تاکید بر این که وزنه 10 کیلویی را افراد نحیف وضعیف هم می توانند بلند کنند، ادامه داد: توان اتاق بازرگانی استان اصفهان بلند کردن وزنه هایی سنگین تر از این است که برای بلند کردن آن باید یک تیم قوی و حرفه ای کنار هم جمع شوند.

بنا بر این گزارش، نهمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی استان اصفهان روز 11 اسفند ماه برگزار می گردد وباتوجه به نزدیک شدن به آغاز سال جدید ، منتظرخانه تکانی اساسی در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی استان اصفهان هستیم./////
انتهای پیام

نویسنده:زهراشیرانی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: