پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۲۹۶۹
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۵
ستاد اقتصاد مقاومتی در استانداری تهران تشکیل جلسه داد؛
دولت و استانداری تهران حفظ مشاغل موجود را در اولویت کار خود قرارداده اند. استاندار تهران عملکرد بانک کشاورزی و بانک توسعه تعاون در کارآفرینی و ایجاد و تقویت مشاغل روستایی را خوب ارزیابی کرد.

در پایان جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استانداری تهران وزیر صنعت، معدن، تجارت و استاندارتهران به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.


به گزارش نغمه علی بیک زاده خبرنگار گیتی آنلاین، رحمانی وزیر صنعت، معدن، تجارت در جمع خبرنگاران گفت: به بازاریابی تولیدات داخلی و جاهایی که ما مزیت داریم مثل معادن توجه خاص شده است. صنایعی که بیشتر می شود به آنها پرداخت مثلا در حوزه تولید پوشاک، تولید لوازم خانگی و در حوزه های مختلف که ما پروژه های ویژه ای هم امسال داریم.

وی تاکیدکرد: در حوزه صنایع دریایی پروژه ویژه ای داریم، تولید شناورها، تعمیر و خدمات رسانی به آنها، اصولا جهتگیری ما این است که هر کالایی که ساخت داخل است باید حمایت شود.

رحمانی در ادامه گفت: امروز جلسه ستاد مقاومتی استان تهران بود. دوستان گزارش مبسوطی ارائه کردند. کارهایی که در حوزه های مختلف اعم از صنعت، معدن، کشاورزی، خدمات و حوزه هایی که زیرساختی انجام شده و یا در حال انجام است گزارش دادند و متناسب با آنها هم تصمیماتی گرفته شد.

وزیر صنعت معدن تجارت اضافه کرد: به ویژه برای اقداماتی که باید توسط دولت انجام شود، مصوباتی لازم است که باید در سطح کلان اخذ شود؛ در این جلسه این موارد جمع بندی شد و باید پیگیری شود.


به گزارش نغمه علی بیک زاده خبرنگار گیتی آنلاین؛ همچنین محسنی بندپی از حضور رحمانی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی که در سالن اجتماعات استانداری تهران برگزار شده بود تشکر کرد.

وی گفت: یکی از شرایط بی بدیل در شرایط موجود کشورمان، بحث نهادینه کردن و اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی است که در جلسه بحث های بسیار تخصصی و کارشناسی با مسئولین دولتی و بخش خصوصی مورد گفتگو و بحث و تبادل نظر قرارگرفت.

بندپی اظهارداشت: حفظ اشتغال موجود به عنوان یک راهکار هم مدنظر وزیر محترم صنعت، معدن، تجارت بود و هم مورد نظر همه فعالین بخش اقتصادی و همه بر سر این مسئله اجماع داشتند که ما باید بتوانیم از اشتغال موجود حمایت کنیم و انشاءالله بتوانیم واحدهایی که با رکود مواجه هستند و واحدهایی که در بازسازی و نوسازی نیازمند حمایت هستند و واحدهایی که سرمایه در گردش مورد نیاز خود را می خواهند با استفاده از احکام قانون برنامه و بودجه سال 97 در رابطه با اجرایی کردن تبصره 18 حمایت کنیم.

استاندار تهران درباره گلایه هایی که از عملکرد بانک ها مطرح است اینطور توضیح داد: مقرر شده بود بانک ها از محل صندوق توسعه ملی در اشتغال روستایی یک و نیم میلیارد دلار تخصیص دهند و همین میزان هم چهار بانکی که مشخص شده بودند به همین میزان هم اعتبار را درنظر بگیرند که ما اشتغال روستایی را حمایت کنیم با دلایلی مثل ماندگاری روستاییان در روستاها و هم به دلیل مزیت هایی که در مشاغل روستایی وجود دارد.

استاندار تهران گفت: دو تا بانک صندوق کارآفرینی امید و پست بانک زیر بیست درصد راندمان داشتند که نشان می دهد آمار و ارقام همانقدری که صندوق توسعه ملی پول و اعتبار در اختیار آنها قرارداده همان را در اختیار فعالان تولید و بخش اشتغال قرارندادند اما بانک کشاورزی وبانک توسعه تعاون عملکرد خوبی داشته است.


نویسنده:نغمه علی بیک زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: