پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۲۹۷۱
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۴
امیرآبادی فراهانی در گفتگو با گیتی آنلاین مطرح کرد:
بودجه سال 98 نهایی شد و میزان افزایش حقوقی که در مجلس تصویب شد کاملا قانونی و نهایی است.


احمد امیرآبادی فراهانی نماینده قم در گفتگو با نغمه علی بیک زاده خبرنگار گیتی آنلاین گفت: بودجه اصلا شامل اصل 75 نمی شود چون منابعش هم پیش بینی شده است. 

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: بیست درصد افزایش حقوق، 35 هزار میلیارد تومان می شد. 4500 میلیارد تومان دیگرهم ما برای بازنشسته ها گذاشته بودیم می شود حدودا 40 هزار میلیارد تومان.

وی افزود: اگر 40 هزار میلیارد تومان را که ما افزایش سال 98 مان هست 400 هزار میلیارد تومان را بدهیم به پنج میلیون نفر این می شود تقریبا یک چیزی حدود 20 هزار میلیارد تومان. آنجا کمتر از 20 هزار میلیارد تومان می ماند. دولت می تواند آن را از 1 تا 10 درصد  تعیین کند و از آن درصد نسبت به حقوق بدهد.

امیرآبادی گفت: بر فرض دولت 5 درصد تعیین کند ؛ پنج درصد حقوق کسی که  ده میلیون حقوق می گیرد می شود پانصد هزار تومان؛ پانصدهزار تومان را با 400 هزار تومان جمع کنیم، می شود نهصد هزار تومان. کسی که دو میلیون حقوق دارد پنج درصد حقوقش می شود 100 هزار تومان و این مبلغ به اضافه چهارصد هزار تومان می شود پانصدهزار تومان؛ که به این ترتیب حقوق این شخص 500 هزار تومان افزایش پیدا می کند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: این قانون هم منابعش موجود است و درصد یک تا ده در اختیار دولت است.

فراهانی اشاره کرد: دولت می خواست بیست درصد اجرا کند که به حقوق ده میلیون مبلغ دومیلیون اضافه شود و به حقوق دو میلیون؛ چهارصد هزار تومان.

امیرآبادی گفت: این قانون مخالف قانون برنامه ششم نیست. آن قانون می گوید یک درصدی را باید دولت تعیین کند که مجلس هم اجازه داد دولت درصدی را تعیین کند.

وی اظهارداشت: به نظر من این مصوبه عادلانه است.

وی تاکیدکرد: دیگر اصلا امکان اصلاح هیچ مصوبه ای نیست؛ مگر این که شورای نگهبان به مصوبات بودجه ایراد بگیرد و قانون برگردد به مجلس و دوباره کمیسیون تلفیق قانون را اصلاح کند. در غیر اینصورت بودجه سال 98 بسته شد به شورای نگهبان هم ارسال می شود.

امیرآبادی گفت: هیئت رئیسه نمی تواند فراتر از صحن علنی تصمیم بگیرد.

نماینده مردم قم در زمینه اینکه بانک ها هم اکنون FATF را اجرا می کنند گفت: بله 41 برنامه ای که FATF از ایران خواسته بود اکشن پلن که آقای طیب نیا رفت پذیرفت 37 تا از آن برنامه ها دارد اجرا می شود و فقط چهار تا از آن برنامه ها باقیمانده است. دو تا از این برنامه ها را که شورای نگهبان تصویب کرد. دو تای دیگر هم ارجاع داده شد به مجمع تشخیص مصلحت نظام. اکثرا دارد اجرا می شود.

امیرآبادی در ادامه  گرانی ها را متاثر از اجرای FATF  دانست.

نویسنده:نغمه علی بیک زاده
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۱
منصوردهقانیان
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۶
0
0
رزمندگانی که ۱۵۰ماه درمنطقه عملیاتی بودن مجلس محترم چه پاداشی یاحقوق اضافی درنظرگدفته شده است
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: