پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۳۰۲۱
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۰:۴۴
دومین نشست سیزدهمین کمیته ملی کنفرانس مشورت سیاسی خلق چین سوم مارس در پکن گشایش یافت.

کنفرانس مشورت سیاسی خلق چین به عنوان سازوکار همکاری چند حزبی و مشورت سیاسی تحت رهبری حزب کمونیست چین ، در زندگی سیاسی کشور نقش مهمی ایفا می کند. دومین نشست سیزدهمین کمیته ملی کنفرانس مشورت سیاسی خلق چین سوم مارس در پکن گشایش یافت. وانگ یانگ، رییس کمیته ملی کنفرانس مشورت سیاسی خلق چین در گزارش کار کمیته ملی در این کنفرانس تاکید کرد: سال 2019 میلادی سال کلیدی برای تحقق هدف ایجاد جامعه‌‎ای با رفاه نسبی است، کمیته کنفرانس مشورت سیاسی خلق باید به اندازه کافی با ایفای نقش مشورتی، برای انجام وظایف خود به طور مطلوب تلاش کند و وظیفه مشاوره سیاسی، نظارت دموکراتیک و حضور در امور سیاسی را ایفا کند و کیفیت مشاوره و پیشنهاد خود را ارتقا دهد.

بعد از ظهر سوم مارس ، دومین نشست سیزدهمین کمیته ملی کنفرانس مشورت سیاسی خلق چین با حضور شی جین پینگ و رهبران دیگر چین گشایش یافت. وانگ یانگ به نمایندگی از کمیته دائمی کنفرانس مشورت سیاسی خلق گزارش کاری قرائت کرد. بیش از 2 هزار و 100 عضو کنفرانس مشورت سیاسی در این نشست 11 روزه درباره گزارش کار وانگ یانگ رایزنی و همچنین درخصوص اصلاحات و توسعه چین نظرات و پیشنهادات خود را مطرح خواهند کرد.

سال گذشته اولین سال آغاز به کار سیزدهمین کنفرانس مشورت سیاسی خلق بود. در یک سال گذشته، مطالب مربوط به امور مهم کشور مانند نظارت بر فعالیت های مالی غیر استاندارد، مساعدت به توسعه با ثبات بازار مسکن و همین طور امور کوچک‌‎تر مانند خدمات پزشکی خانگی، بازیافت باتری‎های خودروهای خورشیدی مورد توجه اعضای کنفرانس مشورت سیاسی قرار گرفت.

وانگ یانگ هنگام جمع بندی کارهای سال گذشته عنوان کرد، این نهاد در یک سال گذشته ضمن انجام وظایف خود برای خدمت به مردم، به بهبود زندگی مردم و توسعه اجتماعی کشور یاری کرده است.

وی گفت: کمیته دایمی کنفرانس با توجه به تناقض‌های عمده در جامعه و با در نظر داشتن نیاز روز افزون مردم برای زندگی بهتر به مشورت سیاسی و نظارت دموکراتیک پرداخته است.

این مقام چینی گفت که کنفرانس مشورت سیاسی خلق چین در زمینه‌هایی چون مسائل آموزش و پرورش، اشتغال‌زایی و تامین اجتماعی که با حقوق مردم ارتباط دارد، پیشنهادهایی را به دولت ارائه داده و همچنین درباره مسائل توسعه اقتصادی و اجتماعی، اجرای راهبرد "سلامت چین"، تندرستی مردم و زمینه های دیگر به مطالعات و مشورت سیاسی پرداخته و نقش شایسته در این راستا ایفا کرده است.

گسترش کانال‌های مشورت سیاسی یکی از اقدامات مهم کنفرانس مشورت سیاسی خلق چین در سال‌های اخیر است. سال گذشته یک اپلیکیشن همراه برای اعضای این کنفرانس و انجام بهتر وظایف آنان به کار گرفته شد و از آن زمان تا کنون مشورت سیاسی در فضای سایبری نیز قابل اجرا است.گوا وی‌مین، معاون دبیر و سخنگوی مطبوعاتی دومین نشست سیزدهمین کنفرانس مشورت سیاسی خلق چین گفت این نکته نوآوری این دوره کنفرانس مشورت سیاسی خلق است، انجام وظایف اعضای کنفرانس در رسانه‌های جدید و اینترنت در هر زمان و مکانی قابل انجام است و باعث تقویت مسئولیت پذیری و حس مشارکت اعضای کنفرانس شده است..

" سال گذشته دو مباحثه کنفرانس مشورت سیاسی در این اپلیکیشن انجام شد، یک دفعه برای بهبود فضای فعالیت بازرگانی و مساعدت به توسعه با‌کیفیت بخش خصوصی اقتصادی و بار دیگر برای مساعدت به توسعه سبز صنعت پیک پیشتاز. باید گفت مشورت سیاسی در اینترنت و از راه دور واقعا ثمرات خوبی داشت، اعضای کنفرانس بطور گسترده در آن حضور دارند و به گرمی تبادل نظر می کنند، به این سبب ارتباط بهتری میان اعضای کنفرانس و نهادهای مربوطه برقرار می‌شود.

  

سال 2019 مصادف با هفتادمین سالگرد آغاز به کار کنفرانس مشورت سیاسی خلق چین و همین طور یک سال کلیدی برای ایجاد جامعه‎ای با رفاه نسبی در چین است. وانگ یانگ در گزارش کار خود خاطر نشان ساخت، در سال جدید کنفرانس مشورت سیاسی خلق باید به اندازه کافی با ایفای نقش مشورتی، برای انجام وظایف خود به طور مطلوب تلاش کند و وظیفه مشاوره سیاسی، نظارت دموکراتیک و حضور در امور سیاسی را ایفا و کیفیت مشاوره و پیشنهاد‎های خود را ارتقا دهد.

وی افزود: نشست‌های کمیته دائمی پیرامون توسعه کیفی صنایع ساخت و ساز و آموزش رضایت‌بخش برای مردم برگزار می‌شود، مشورت‌های مربوط به ویژه‌نامه توسعه با محرک نوآوری، تقویت خدمات فرهنگی در روستاها برگزار خواهد شد. همچنین با استفاده از شیوه‌هایی مانند میزگرد دو هفته‌ای مشورت و مشورت سیاسی در فضای سایبری و از راه دور به حل مسائل اجتماعی مورد توجه عمومی مانند اشتغال به کار، حفظ اطلاعات شخصی کمک خواهد شد و براساس تحقیقات گسترده در مشورت سیاسی مشارکت خواهیم داشت. "

گفته می‌شود در میان اعضای این دوره کنفرانس مشورت سیاسی خلق ، تعداد افراد غیر عضو در حزب کمونیست به 59.9 درصد رسیده است. وانگ یانگ در گزارش کار خود بر ایفای نقش طرف‎داران دموکراسی و شخصیت‌های مستقل و اقوام مختلف در مشورت سیاسی تاکید کرد و گفت: " نظام‌هایی مانند اطلاع رسانی ، تعاملات در میزگرد و تحقیقات مشترک باید تکمیل شود، به طور فعال برای انجام وظایف طرفداران دموکراسی، مجموعه صنایع و بازرگانی و شخصیت‌های مستقل زمینه‎سازی شود. کانال‎های تعاملات با روشنفکران خارج از حزب کمونیست‌، صاحبان مؤسسات خصوصی و شخصیت‎های اجتماعی جدید نیز باید گسترش پیدا کنند."

نویسنده:مهدی زال زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: