پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۳۰۲۹
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۳
در رادیو تهران مطرح شد:
کارشناس مسائل بین المللی کره شمالی را بدنبال رفع تحریم ها و ترامپ را بدنبال کسب آرا در انتخابات دانست.
دکتر عطا بهرامی کارشناس مسائل بین الملل در گفت و گو با برنامه «در این هفته»رادیو تهران به نشست رییس جمهورهای آمریکا و کره شمالی در ویتنام اشاره کرد و گفت: کشور کره شمالی مستقیم نمی تواند میزبان مذاکرات باشد و از کشورهایی که به بی طرفی معروف هستند بعنوان میزبان استفاده می‌کند.
عطا بهرامی به نتیجه مذاکرات پرداخت و اظهار کرد: مسائل اصلی مطرح شده در نشست دو کشور، هدف آمریکایی‌ها در خلع سلاح کره شمالی بود که می‌خواستند انجام شود و در مقابل کره شمالی هم به دنبال رفع کامل تحریم ها بود. البته آمریکایی‌ها هیچ وقت این کار را انجام نمی دهند و ابزار خودشان را زمین نمی گذارند و در مجموع بدون توافق، این نشست به پایان رسید.
کارشناس مسائل بین الملل در گفت و گو با رادیو تهران به تبیین و چرایی مذاکرات پرداخت و گفت: تحریم های کره شمالی سنگین‌تر شده و در داخل کشور مشکل مواد غذایی وجود دارد از سوی دیگر ترامپ برای انتخابات بعدی به توافق با کره شمالی احتیاج دارد و ترجیح می دهد که افکار عمومی را در یک برزخ سازنده نگه دارد.همچنین کره شمالی بدنبال تغییر وجهه خود می باشد، همان طور که در تبلیغات رسانه های غربی بعد از دیدار اول دو رییس جمهور،  وجهه کیم جونگ اون از فرد پرتنش تغییر کرد.
وی در پایان به تجربیات کره شمالی اشاره کرد و اظهار داشت: در حکومت کمونیستی یک شخص تصمیمات را می گیرد، اما با توجه به مقاومتی که کره شمالی در مقابل خلع سلاح دارد نشان میدهد این تصمیمات فراتر از یک فرد می باشد و از تجربیات گذشته و نابود کردن برج خنک کننده یونگ بیون در سال ۲۰۰۰ میلادی که داشتند، درس گرفتند و گام به گام حرکت می کنند.
نویسنده:مهدی زال زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: