پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۳۰۳۲
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۳
در نشست خانه مشارکت مردم در سلامت عنوان شد؛
رییس خانه مشارکت مردم در سلامت در نشست مشترک با مسئولان استان و شهرستانی در دانشگاه علوم پزشکی و سایر نهادهای مرتبط با سلامت ضمن انتقاد از سیایت دستوری و بخشنامه ای دولت در قبال سلامت گفت: سلامت مردم با بخشنامه و دستور تامین نمی شود.

گیتی آنلاین-رییس خانه مشارکت مردم در سلامت در نشست مشترک با مسئولان استان و شهرستانی در دانشگاه علوم پزشکی و سایر نهادهای مرتبط با سلامت ضمن انتقاد از سیایت دستوری و بخشنامه ای دولت در قبال سلامت گفت: سلامت مردم با بخشنامه و دستور تامین نمی شود.

وی افزود: شاخص های سلامت باید در حد استاندارد قرار گیرد و این میسر نمی شود مگر با مشارکت مستقیم و موثر خود مردم در تامین سلامت و گسترش رفتارهای اجتماعی سلامت محور.

دکتر"مهین نسب" تصریح کرد: دولت در بحث مشارکت دادن مردم ضعیف عمل کرده است و باید با استفاده از اختیارات و ابزاری که در اختیار دارد شرایط را برای ورود خود مردم در بحث تامین سلامت جامعه فراهم کند؛ دولت باید از ظرفیت های رسانه ای مانند صدا و سیما استفاده کند.

رییس خانه مشارکت اظهار کرد: همه دستگاه های مرتبط با سلامت مانند شهرداری، جهاد کشاورزی و علوم پزشکی و سایر نهاد ها به وظایف خود عمل کنند.

وی ضمن اینکه پیشنهاد تاسیس " واحد کنترل سلامت" در شهرداری ها را داد گفت: رفتارهای غلط در جامعه ترویج می شود و ما باید جلو آن را بگیریم.

"مهین نسب" در پایان افزود: دولت باید برای مشارکت دادن مردم در تامین سلامت جامعه هزینه کند زیرا معتقدیم پیشگیری توسط خود مردم موثرتر و کم هزینه تر از درمانی است که توسط متولیان بهداشت صورت می گیرد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان نیز افزود: بیماری های واگیر روندی کاهشی دارد و در مقابل آن بیماری های غیرواگیر رو به افزایش است و بر اساس آماری که وجود دارد در آینده بیش از 80 درصد بیماری ها غیر واگیر خواهند بود.

دکتر دیندارلو گفت:ریشه بسیاری از بیماری ها مربوط به عادت های بد تغذیه ای، کم تحرکی، استعمال دخانیات، مصرف الکل و رفتارهای نا مناسب بهداشتی است.

وی تصریح کرد: حدود 25 درصد از جمعیت بالای 30 سال در هرمزگان مبتلا به فشار خون و 10 درصد نیز به دیابت مبتلا هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گفت: امیدواریم خانه مشارکت بتواند خدمات منسجمی را ارائه دهد و ارائه سبک زندگی سالم را جزو اهداف اصلی خود قرار دهد.

وی در پایان گفت: دریافت و انتقال مباحث مربوط به سلامت وظیفه خانه مشارکت خواهد بود.

دکتر حیرانی نیز گفت: عوامل موثر بر سلامت افراد یک جامعه شامل شرایط اقتصادی، شیوه زندگی، مراقبت های درمانی و محیط فیزیکی هستند.

وی در ادامه تصریح کرد: بخشی از ترویج رفتار سالم و ترویج سلامت بر عهده دولت است اما بدون مشارکت مردم این هدف میسر نخواهد شد.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: