پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۳۰۶۲
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۷:۰۰
استاندار هرمزگان:
استاندار هرمزگان با بیان اینکه باید آگاه باشیم دولت در شرایط سختی است، مخصوصاً کسانی که به این امر واقف‌اند و می‌دانند دشمن با تمام قوا به جنگ ملت ایران آمده است، اظهار کرد: قرار نیست یک فرد آگاه مانند فرد کف خیابان انتقاد کند؛ انتقاد جا دارد و چرا دوستان این انتقادات را از پشت تریبون مطرح می‌کنند، این انتقادات چه کمکی به حل مشکلات می‌کند.

فریدون همتی  در آئین روز درختکاری در بندرعباس، افزود: همه به سمتی پیش‌رفته‌اند که با بیانشان مردم برای شان کف بزنند، پس چه کسی باید اجرا کند و به رفع مشکلات بپردازد.

وی با بیان اینکه باید آگاه باشیم دولت در شرایط سختی است، مخصوصاً کسانی که به این امر واقف‌اند و می‌دانند دشمن با تمام قوا به جنگ ملت ایران آمده است، تصریح کرد: باید به کمک دولت برویم و تریبون‌ها باید به کمک دولت بیاید و پشت درب‌های بسته راهکارهای اساسی برای رفع مشکلات دهیم.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه جاهایی که نمی‌توانیم باید با مردم شفاف و صادق باشیم و به مردم بگوییم در این موضوع نمی‌توانیم فعلاً کاری کنیم، اظهار کرد: در حال حاضر اگر توان داشتیم همت خود را برای توسعه آبخیزداری می‌گذاشتیم و سپس به وضعیت جاده‌ها رسیدگی می‌کردیم.

وی با بیان اینکه سخنانی که برخی افراد مطرح می‌کنند در شرایط عادی بیانش کردن، خوب است، اضافه کرد: بارها در دولت در خصوص بودجه و اعتبار برای هرمزگان صحبت کرده‌ام و دولت می‌گوید ما باید کشور را اداره کنیم نه‌تنها حوزه استحفاظی شما.

همتی با اشاره به اینکه کشور حساب و کتاب دارد و تمامی صادرات و واردات ماهانه و روزانه در اختیار دولت است، خاطرنشان کرد: الآن گوجه‌فرنگی در شرایط مناسب است و اگر همین گوجه‌فرنگی اجازه صادراتش داده شود، فردا قیمت رب گوجه‌فرنگی بالا رود همین آقایان انتقاد نمی‌کنند چرا رب گوجه‌فرنگی گران شد یا چرا گوجه‌فرنگی به مقدار کافی در بازار وجود ندارد؟!

استاندار هرمزگان با بیان اینکه خواهش می‌کنم از تمامی دلسوزان، مسئولان، نخبگان، نمایندگان در مجلس، ائمه جمعه و رسانه‌ها بزارید جامعه‌ای مبتنی بر آگاهی واقعی شکل بگیرد و پیش رود، افزود: وقتی مردم را جریان تمامی اتفاقات و شرایط موجود قرار دهیم، به‌طور حتم مورد همراهی مردم قرار می‌گیریم.

وی با اشاره به اینکه من هم اگر بخواهم انتقاد کنم، می‌توانم حرف‌ها و سخنان بهتری بزنم اما حرف باید دقیق و با توجه به شرایط کشور و نحوه برخورد با دشمن باشد، ابراز کرد: دولت با وجود تمامی تنگناها حامی کارآفرین و بخش خصوصی بوده و هست.

همتی با بیان اینکه هرمزگان امروز بانشاط‌ترین استان کشور است، عنوان کرد: هرمزگان امروز تحرک و توسعه و عمران و آبادانی در تمامی بخش‌هایش به‌خوبی پیش می‌رود و باید همگی کمک کنیم.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: بله برخی جاها هم مشکلات وجود دارد و هر دولتی نمی‌تواند تمامی مشکلات را برطرف کند.

این مقام مسئول با بیان اینکه به‌طور حتم در مجلس، دولت، قوه قضاییه و جامعه مشکل وجود دارد، اظهار کرد: چرا باید هزینه کنیم تا برخی گران‌فروشان برخورد کنیم.

همتی با بیان اینکه نیاز به همکاری تمامی مردم‌داریم و اگر این همکاری نباشد مشکلات بیشتر می‌شود، افزود: اگر ما بتوانیم در بحث فرهنگ اقتصاد مقاومتی موفق باشیم به‌طور حتم در این جنگ اقتصادی با دشمن پیروز بیرون می‌آییم.

استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه همگی نیاز به رفتار اقتصاد مقاومتی داریم، ابراز کرد: واقعاً کار اجرایی سخت است و باید صادقانه با مردم، دولت و جامعه رفتار کرد؛ بله بنده هم می‌دانم فلان روستا مشکل دارد یا جاده خاکی است اما پول مگر چقدر در اختیارداریم که بتوانیم تمامی مشکلات را برطرف کنیم.

وی با بیان اینکه کل بودجه مجلس برای توسعه جاده روستایی در کل کشور یک هزار کیلومتر است سهم استان هرمزگان 39 کیلومتر است که ما نزدیک به یک هزار کیلومتر انجام داده‌ایم که امری بی‌سابقه است و به پیمانکار بدهکاریم، تصریح کرد: چرا کسی این موضوع را نمی‌گوید و به این موضوع افتخار نمی‌کنند.

همتی با اشاره به اینکه بهره‌برداری از پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس یک تو دهنی به دشمن بود، اظهار کرد: در شرایط تحریم‌های سخت دشمن به خودکفایی تولید بنزین و قیر رسیدیم تا نقشه‌های دشمنان را برهم بزنیم.

وی  اضافه کرد: قرار نیست یک فرد آگاه مانند فرد کف خیابان انتقاد کند؛ انتقاد جا دارد و چرا دوستان این انتقادات را از پشت تریبون مطرح می‌کنند، این انتقادات چه کمکی به حل مشکلات می‌کند.

استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه باید انتقاد را با فرد مورد مخاطب مطرح و استدلال‌های طرف مقابل را بشنوم، بیان کرد: امسال با حمایت صندوق توسعه ملی 200 پروژه ملی آبخیزداری در سال جاری در هرمزگان تعریف شد و در بارندگی‌های اخیر 62 میلیون مترمکعب آب پشت این سدهای آبخیزداری جمع شده بود که به کمک کشاورزان و مردم می‌آید.

همتی با بیان اینکه حضور مردم در این پروژه‌ها تأثیرگذار بوده است، اظهار کرد: 300 پروژه کوچک با مشارکت مردم در این بخش به بهره‌برداری رسید.

وی با اشاره به اینکه بد عادت کرده‌ایم که تنها مشکلات و کمبودها را مطرح کنیم و آن‌قدر بگوییم که کارهای انجام‌شده به فراموشی سپرده شود، اضافه کرد: پس از انقلاب اسلامی در استان هرمزگان شاهد اتفاقات بزرگی بوده‌ایم و در تمامی بخش‌ها شاهد توسعه هستیم.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه چرا مسئولان منتقد در خصوص مشکلات حوزه بهداشت و درمان که از گذشته در هرمزگان وجود دارد سکوت کرده‌اند، اظهار کرد: زمانی که وضع کشور خوب بود و پول وجود داشت شاهد اتفاق مثبتی در این بخش نبودیم اما در این زمان، دولت مظلوم باید با یک لبه شمشیر با دشمنان و آمریکا بجنگد و لبه دیگر با در داخل بجنگد درحالی‌که باید به حمایت و تزریق روحیه و امید به دولت باشیم.

همتی با اشاره به اینکه منکر نیستم در داخل استانداری و دستگاه اجرایی یک کارمند خوب عمل نکند اما اگر اشکال باشد و بنده برخورد نکردم بله انتقاد به‌جاست، افزود: بالاخره در جنگ مشکل درست می‌شود اما باید دل مردم را قرص کنیم و باید خود مسئول به میدان بیاید.

وی با بیان اینکه می‌گویند برای ورود خودرو به کیش تصمیمات به سمت اشرافی گردی رفته، درصورتی‌که باید تصمیمات را به همراه استدلالشان شنید و سپس قضاوت کرد، تصریح کرد: مگر جزیره کیش چه ظرفیتی دارد که پذیرا بالای خودرو باشد پس برای آسایش اهالی و گردشگران باید قوانینی وضع شود تا شاهد نظم و آرامش باشیم نه بی‌نظمی.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: