پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۳۰۸۰
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۶
رئیس میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آزادشهر خبر داد ؛
حصارنوی گفت:نوروزگاه نخست با همکاری شهرداری و بخشداری مرکزی آزادشهر در محل اطراف میدان جمهوری و نوروزگاه دوم در چشمه ساران توسط بخشداری چشمه ساران با همکاری تعدادی از دهیاران تشکیل خواهد شد.
به گزارش گیتی آنلاین ؛ رئیس میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری آزادشهر در گفتگو با خبرنگار اظهار داشت:ستاد هماهنگی خدمات سفرهای نوروزی شهرستان آزادشهر در هفته اخیر در محل دفتر فرماندار با هدف توسعه گردشگری شهرستان، ایجاد هماهنگی و انسجام در ارائه خدمات مناسب برای رفاه حال مسافران ، گردشگران و همچنین مدیریت منظم برنامه ریزی و ساماندهی و نظارت بر انجام فعالیت‌های سفر تشکیل شد و اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان آزادشهر به عنوان دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفرهای نوروزی شهرستان تعیین گردید. 

وی افزود: با هدف ارائه خدمات خدمات مطلوب ، ایجاد شادی و نشاط اجتماعی، معرفی جاذبه ها گردشگری و توانمندی های شهرستان، 2 نوروزگاه در آزادشهر تشکیل خواهد شد.

حصارنوی اضافه کرد:نوروزگاه نخست با همکاری شهرداری و بخشداری مرکزی آزادشهر در اطراف میدان جمهوری و نوروزگاه دوم در بخش چشمه ساران توسط بخشداری چشمه ساران با همکاری تعدادی از دهیاران تشکیل خواهد شد.

رئیس میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آزادشهر اشاره کرد: در راستای حمایت از تولید داخلی و حمایت از هنرمندان صنایع دستی بازار فروش محصولات تولیدی در نوروزگاه راه اندازی خواهد شد.

وی با بیان اینکه این نوروزگاه ها که از روز نخست سال نو آغاز به کار خواهد کرد افزود: برنامه های متعددی برای تحقق اهداف مذکور انجام خواهد شد که مهمترین آن برپایی سفره های هفت سین و اجرای جشنواره سفره هفت سین برتر، آیین سنتی حاجی نوروز، اجرای مراسم های آیینی مربوط به اقوام مختلف ساکن در شهرستان، موسیقی سنتی ، اجرای مسابقات غذا و شیرینی و نان سنتی ، کشتی سنتی آلیش ، چوب بازی سیستانی ، اجرای برنامه‌های جشنواره عکس نوروز و نمایشگاه عروسک های بومی محلی می باشد.

انتهای پیام/*
نویسنده:رحمت گلستانی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: